S1000XR

Inače.... moram zahvalit na ideji povratka lič-fužine......stvarno impresivna priroda.....kolko sam uspio polovit uslijed vožnje na život i smrt😁
 
Ako je vjerovati ovim slikama, ide komplet redizajn. A i uklapa se u njihovu filozofiju redizajna svakih 4-5 godina.
Izgleda da ce imati sjedista vise nalik GS-u, sto bi bilo super jer im je to najveci promasaj na aktuelnom modelu
 
  • Like
Reactions: candromero
Meni sprijeda nikako ne izgleda. Ružniji i od multistrade i od gsa...... a to je zbiljam teško.

Ja zadovoljan izgledom...... e sad što nema 200 ks i nije neka tragedija
20230421_152209.jpg
 
Na 20k km krepao fabricki Regina lanac, iako je bio uredno odrzavan, pazen, mazen i podmazivan svetim bijelim Valvolineom… Lancanici sa druge strane prakticno da nemaju tragove habanja… Osim sto je prednji malo jace korodirao na zupcima koji nasjedaju na izlaznu osovinu mjenjaca. Tesko odrediti ko je prvi korodirao, lancanik ili osovina. Garant lancanik, jer BMW ne hrđa :mrgreen:
Stavio sada DID ZVM-X (buraz mi kaze mu stoji ko Cigi zlatni zub :mrgreen:) pa cemo vidjeti koliko ce on potrajati.
Interesantan detalj - zadnji lancanik se na novom XR montira kontra (strana sa zlijebom i natpisima okrenuta prema felgi), pa mozda bude korisna informacija vlasnicima koji budu mijenjali kod sebe.
Usput montiran drugi set Roadtec SE guma (prvi set krepala zadnja nakon 11k km)

IMG_7029.jpeg
 
Last edited:
  • Like
Reactions: as17 and Struja98
To ti je zato jer si ga "održavao". To si trebo samo ćerat i ni negledat i duro bi ti još koju iljadu😁
Koja je razlika između roadtec01 i roadtec 01 se?
 
  • Like
Reactions: neven
To ti je zato jer si ga "održavao". To si trebo samo ćerat i ni negledat i duro bi ti još koju iljadu😁
Koja je razlika između roadtec01 i roadtec 01 se?
SE = Sport Edition!

na rubovima zadnje gume nema profila vec je samo "guma"
 
Na 20k km krepao fabricki Regina lanac, iako je bio uredno odrzavan, pazen, mazen i podmazivan svetim bijelim Valvolineom… Lancanici sa druge strane prakticno da nemaju tragove habanja… Osim sto je prednji malo jace korodirao na zupcima koji nasjedaju na izlaznu osovinu mjenjaca. Tesko odrediti ko je prvi korodirao, lancanik ili osovina. Garant lancanik, jer BMW ne hrđa :mrgreen:
Stavio sada DID ZVM-X (buraz mi kaze mu stoji ko Cigi zlatni zub :mrgreen:) pa cemo vidjeti koliko ce on potrajati.
Interesantan detalj - zadnji lancanik se na novom XR montira kontra (strana sa zlijebom i natpisima okrenuta prema felgi), pa mozda bude korisna informacija vlasnicima koji budu mijenjali kod sebe.
Usput montiran drugi set Roadtec SE guma (prvi set krepala zadnja nakon 11k km)

View attachment 762388
Moguce da ce ti praviti vibracije na motoru. Zvmx je siri od standardnog.
 
Moguce da ce ti praviti vibracije na motoru. Zvmx je siri od standardnog.

Cuo sam za to. Nisam jos od posla stigao provozati, sutra cu pa cemo da vidimo. Interesantno da je u setu dosao gumirani prednji lancanik, iako ga nisam narucio. Mozda ga bas zbog tih vibracija ubacuju “by default”; ja ga definitivno nisam ocekivao; obicno moras naglasiti i doplatiti za gumirani.
 
Last edited:
Cuo sam za to. Nisam jos od posla stigao provozati, sutra cu pa cemo da vidimo. Interesantno da je u setu dosao gumirani prednji lancanik, iako ga nisam narucio. Mozda ga bas zbog tih vibracija ubacuju “by default”; ja ga definitivno nisam ocekivao; obicno moras naglasiti i doplatiti za gumirani.
Na oko 22 tisuce km sam zamjenio originalni regina lanac sa zvm-xom, ali sam i stavio nove lancanike (supersprox prednji i zadnji). Od tada je proslo nekih 12ak tisuca km bez zamjerke.
 
Na oko 22 tisuce km sam zamjenio originalni regina lanac sa zvm-xom, ali sam i stavio nove lancanike (supersprox prednji i zadnji). Od tada je proslo nekih 12ak tisuca km bez zamjerke.

Racunam da ce zvmx dosta duze trajati od fabricke Regine, minimalno 30k, a kada bi imao mazalicu sa uljem vjerovatno i vise. Ali drzim se spreja zbog estetike :) Sto se lancanika tice, meni su u kit-u dosli JT
 
Last edited:
  • Like
Reactions: lutak
Racunam da ce zvmx dosta duze trajati od fabricke Regine. Minimalno 30k, a kada bi imao mazalicu sa uljem onda vjerovatno i vise. Ali drzim se spreja zbog estetike :) Meni su u kit-u dosli JT lancanici

VX-3 s Nemo oilerom, trenutno 40.000km, jos nijednom nije dotezan. Zvmx bi trebao dvostruko preci..
 
Dali ste zamijenom lanca mijenjali i lancanike s drugim brojem zubaca vise/manje?

Kako se u tom slucaju ponasa TC?