S1000XR

Nakon ovog  videa esso nisi falia  (y)
Svida mi  se . samo lonac je ajme. Ne pase nikako :palacdolje:
 
candromero said:
Mozda ga i proda, ima musterija zagrijanih ;)

ima ima sve trce oko kuce guraju se ko ce kupit :mrgreen:..evo olistale su vrbe sad ci i grozdje na njima da rodi taman tad ce ga prodat :mrgreen:

za ovaj video sto si stavio ..samo cu rec da im je izgleda sasa matic biro boje..ja bi ovu boju nazvo...kao kad se pingvin usere :mrgreen:..al haj ima i gore..recimo bijela :mrgreen:
 
smile 77 said:
Nakon ovog  videa esso nisi falia  (y)
Svida mi  se . samo lonac je ajme. Ne pase nikako :palacdolje:

Meni je ovaj video jako los. Lik se puno naprica, a nista konkretno. Ima po YT dosta boljih osvrta npr sa press demo u Spaniji.
I ova siva boja je uzasna. Isto prajmer presprican bezbojnim lakom  :mrgreen:
Lonac je isti kao na novom S1000RR, a svakako treba vidjeti sta ce Akrapovic izbaciti i na sta ce to liciti.
Mada se sada vecina prigusenja desava u ovim euro 5 ogromnim katalizatorima, pa je upitno koliko Akrap moze pomoci oko toga

candromero said:
Mozda ga i proda, ima musterija zagrijanih ;)

Nov iz salona sa ovom opremom i bez ikakvog popusta kosta 38 milja, tako da ne vidim logiku...  Ponudi mu ti svog XR i gutu para, mozda prihvati  :mrgreen:
 
esso_sa said:
Meni je ovaj video jako los. Lik se puno naprica, a nista konkretno. Ima po YT dosta boljih osvrta npr sa press demo u Spaniji.
I ova siva boja je uzasna. Isto prajmer presprican bezbojnim lakom  :mrgreen:
Lonac je isti kao na novom S1000RR, a svakako treba vidjeti sta ce Akrapovic izbaciti i na sta ce to liciti.
Mada se sada vecina prigusenja desava u ovim euro 5 ogromnim katalizatorima, pa je upitno koliko Akrap moze pomoci oko toga

Nov iz salona sa ovom opremom i bez ikakvog popusta kosta 38 milja, tako da ne vidim logiku...  Ponudi mu ti svog XR i gutu para, mozda prihvati  :mrgreen:
iskreno lika nisam ni slusa samo sam gleda,u boje ne ulazim.ima boljih od ove ali motor ka motor ok.
i jedino mi zadnji zmigavci i oni nastavak nisu bas jasni,moglo je ostat ka na starom
 
esso_sa said:
Ponudi mu ti svog XR i gutu para, mozda prihvati  :mrgreen:

Treba sacekat prave testove. Sjediste je vec upitno za duza putovanja (bar na moju visinu), a vec su se zalili na premekan ovjes i poniranje prednjeg dijela, cak i na dynamic postavci (to bi bilo uzasno). A dodatni problem za mene je nedostatak periferije, najprije bocnih kofera.

"Nov iz salona sa ovom opremom i bez ikakvog popusta kosta 38 milja, tako da ne vidim logiku" - Moze se dobit puno jeftinije u salonu, jer nije u fullu s opremom (iako je on napisao da jeste).


 
candromero said:
Treba sacekat prave testove. Sjediste je vec upitno za duza putovanja (bar na moju visinu), a vec su se zalili na premekan ovjes i poniranje prednjeg dijela, cak i na dynamic postavci (to bi bilo uzasno). A dodatni problem za mene je nedostatak periferije, najprije bocnih kofera.

"Nov iz salona sa ovom opremom i bez ikakvog popusta kosta 38 milja, tako da ne vidim logiku" - Moze se dobit puno jeftinije u salonu, jer nije u fullu s opremom (iako je on napisao da jeste).

Oba paketa (Dynamic i Touring), glavno svjetlo PRO (dnevno i u zavojima) i doplata za crvenu boju su po meni full. I tako konfigurisan motor bez popusta ovdje izadje tacno 38.500 KM. Na ovo mozes jos doplatiti monitoring pritiska u gumama, touring vizir i onaj SOS sistem. Ima i onaj M karbon paket, ali to je vec tuning a ne dodatna oprema
A koliko se puno jeftinije (ne znam sta podrazumijevas pod "puno") moze dobiti zavisi od prodavca, ali i odnosa koji imas sa njima. Meni su izasli u susret jer sam ipak kupac povratnik. A i ti popusti imaju granice i ne mogu se nazvati "puno" ni u najboljoj varijanti. (ja pod puno podrazumijevam minimalno 10k KM  :mrgreen:)
 
Jeli postoje kakve opcije full aftermarket auspuha, al da je homologiran.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Getriba said:
Jeli postoje kakve opcije full aftermarket auspuha, al da je homologiran.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Akrapovic jos uvijek nije nista izbacio za model 2020. Nema ni kao opcija prilikom narudzbe motora (kod starog se mogao naruciti onaj HP-Akrap)
Za ostale brendove ne znam, ali vjerovatno je ista prica
 
Onom starom XR nije ni trebao Akrap, savršeno je urlao i sa serijskim auspuhom.
 
esso_sa said:
Oba paketa (Dynamic i Touring), glavno svjetlo PRO (dnevno i u zavojima) i doplata za crvenu boju su po meni full. I tako konfigurisan motor bez popusta ovdje izadje tacno 38.500 KM. Na ovo mozes jos doplatiti monitoring pritiska u gumama, touring vizir i onaj SOS sistem. Ima i onaj M karbon paket, ali to je vec tuning a ne dodatna oprema
A koliko se puno jeftinije (ne znam sta podrazumijevas pod "puno") moze dobiti zavisi od prodavca, ali i odnosa koji imas sa njima. Meni su izasli u susret jer sam ipak kupac povratnik. A i ti popusti imaju granice i ne mogu se nazvati "puno" ni u najboljoj varijanti. (ja pod puno podrazumijevam minimalno 10k KM  :mrgreen:)

Full oprema je kad motor ima full opremu, zar ne? Navedeni motor nema full opremu (na prvu se vidi da nije opremljen keyless ride sys i maglenkama). Dalje, sta promjenu boje motora u crvenu (takodjer je stvar osobnog ukusa - primjerice, meni je crvena najruznija boja za BMW i sve motore osim Ducatija) kvalificira da bude full oprema? Prije se i tu radi o tuningu..

A sta je puno? Puno je i 1.000 eura u ovoj krizi ;)) Drugar je u Srbiji dobio takav paket (dynamic, touring, alarm, RDS, crvena boja, 5 god. garancije) za 18.000 eura. Kod njih je PDV 20%.
 
candromero said:
Full oprema je kad motor ima full opremu, zar ne? Navedeni motor nema full opremu (na prvu se vidi da nije opremljen keyless ride sys i maglenkama). Dalje, sta promjenu boje motora u crvenu (takodjer je stvar osobnog ukusa - primjerice, meni je crvena najruznija boja za BMW i sve motore osim Ducatija) kvalificira da bude full oprema? Prije se i tu radi o tuningu..

A sta je puno? Puno je i 1.000 eura u ovoj krizi ;)) Drugar je u Srbiji dobio takav paket (dynamic, touring, alarm, RDS, crvena boja, 5 god. garancije) za 18.000 eura. Kod njih je PDV 20%.

Motor o kojem pricamo ima keyless. To je dio Dynamic paketa  :wink:
Pricamo o dodatnoj opremi - crvena boja je doplata, "prajmer siva" nije. Crvena nije ni meni draga, ali opet je ljepsa od ove sive. Najljepse bi bilo da se moze kupiti u HP bojama ili Triple Black, ali ne moze...
 
esso_sa said:
Motor o kojem pricamo ima keyless. To je dio Dynamic paketa  :wink:
Pricamo o dodatnoj opremi, a crvena boja je doplata, "prajmer siva" nije.
Je li ti drugar dobio motor sa popustom ili bez ?

Ako pricamo o motoru s Ilidze sto je oglasen na piku, taj nema Keyless. Na jednoj od slika se vidi klasicni kljuc ubacen u bravu. Ako su originalne slike motora, taj nema keyless.

Drugar je dobio popust naravno, posto je prvobitna cijena bila 20.000e. 10% popusta je i vise nego dobro na toliku cijenu motora.
 
esso_sa said:
Motor o kojem pricamo ima keyless. To je dio Dynamic paketa  :wink:
Crvena nije ni meni draga, ali opet je ljepsa od ove sive. Najljepse bi bilo da se moze kupiti u HP bojama ili Triple Black, ali ne moze...

Ma boja je iskljucivo stvar osobnog ukusa. Meni je bijela najljepsa, a moj drugar Gastarbajter dobije nagon za povracanjem kad je vidi ;) Fina je i plava boja na starom XR-u, a svakako i Triple black.
 
candromero said:
Ako pricamo o motoru s Ilidze koji je oglasen na piku, taj nema Keyless. Na jednoj od slika se vidi klasicni kljuc ubacen u bravu. Ako su originalne slike motora, taj nema keyless.

Drugar je dobio popust naravno, posto je prvobitna cijena bila 20.000e. 10% popusta je i vise nego dobro na toliku cijenu motora.

Pa taj sa Ilidze je trenutno i jedini u BiH. Mi ostali buduci vlasnici cekamo da prodje Corona  :mrgreen:  Ona jedna slika gdje se vidi kljuc je od RR-a, pokupljena sa interneta. Sjedio sam na motoru i potvrdjujem ti da ima keyless  (y)
Cijena koju sam ti naveo je za motor bez popusta, ovdje u BiH, posto je rasprava krenula od brojke koju je ovaj stavio na PIK. E sad, koliki profit cilja od razlike izmedju redovne cijene po kojoj ga prodaje (ako ga proda) i one koju je on platio, to je stvar vlasnika...
I znas kako su govorili za starog XR - crveni je najbrzi  :mrgreen:
 
esso_sa said:
Pa taj sa Ilidze je trenutno i jedini u BiH. Mi ostali buduci vlasnici cekamo da prodje Corona  :mrgreen:  Ona jedna slika gdje se vidi kljuc je od RR-a, pokupljena sa interneta. Sjedio sam na motoru i potvrdjujem ti da ima keyless  (y)
Cijena koju sam ti naveo je za motor bez popusta, ovdje u BiH, posto je rasprava krenula od brojke koju je ovaj stavio na PIK. E sad, koliki profit cilja od razlike izmedju redovne cijene po kojoj ga prodaje (ako ga proda) i one koju je on platio, to je stvar vlasnika...
I znas kako su govorili za starog XR - crveni je najbrzi  :mrgreen:

Vjerujem ti. Ja sam pricao o onome što sam vidio na slikama. U svakom slucaju, u opisu je pisalo "sva oprema koja se moze poruciti". Medjutim, nema maglenke ;)

Mislim da covjek uopce nije stavio oglas da proda motor, vec da se malo pohvali novom masinom. Btw, nema ga vise u oglasima.

Sto se tice isporuke, brzo ce se to rijesiti, taman dok pripreme kofere i ostale dodatke. Onda da uzivas kako dolikuje ;) U medjuvremenu, ja pokusavam da naguram ovu staru ragu na 100.000km. Onda ide nova masina..
 
Imaju vec koferi za novi model. Cijena je simbolicnih  :mrgreen: 700 KM komad, plus 100 KM za set bravica. Ovaj sa Ilidze kaze da ih je narucio. Ja trenutno imam Givi v35 bocne kofere, pa cu svakako pratiti hoce li Givi mozda izbaciti nosace za novi XR. Imaju i OEM resetke za hladnjake, za veliko cudo samo 100 KM

I sta si se svezao maglenki ? Pa nije GS  :jesus:
 
smile 77 said:
Nije  mi  jasno da takav  proizvod  od  20t eura nema tvornicki zastite hladnjaka. ikakve.
Nema. To je stvar vlasnika, znam neke koji nikad nisu stavili.

Kod Ducatija ista stvar, dodatni paket opreme pa platis ili ne.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas stigao  :D :D
 

Attachments

  • 20200515_172931.jpg
    20200515_172931.jpg
    407.4 KB · Views: 196
  • 20200515_151457.jpg
    20200515_151457.jpg
    427.5 KB · Views: 184