šago split

Tu je sad barba Baldo posolija malo tako da nije više sam gazda.
 
  • Like
Reactions: cadjo
Da ne otvaram novu temu, ukratko moje negativno iskustvo sa Šagom u Splitu. U 5-om misecu dana kapara za NX 500.Rok isporuke 7 misec. Prvi put zoven sredinom 7...Šago kaže svaki dan treba stigne.Drugi put zovem poćetkom 8-og ...Šago u Rijeci su samo šta nisu došli svi narućeni. 3 put tjedan posli...Šago..problem u transportu zvat ćemo vas sigurno ovi dana.Danas da ću zvat Šago godišnji do 1.09 ...definitivno otkazujem naruđbu. Zoven ami Zadar da narućin, kažu imamo na lageru sve boje...ćekam ponudu na mail .
 
Neispostivanje kapare po zakonu ti je duzan duplu vratit.
 
Neispostivanje kapare po zakonu ti je duzan duplu vratit.
"Kako bi se ono što se daje pri sklapanju ugovora moglo smatrati kaparom, mora se izričito naglasiti da se radi o kapari. Ako to nije naglašeno , novčani iznos ili stvar koja je dana neće se smatrati kaparom već predujmom, jamstvenim pologom i sl."

Pošto je u zadnje vrijeme vrlo teško ispoštovati, pa čak i naznačiti točan rok isporuke, dovoljno je na ponudu staviti Rezervacija vozila ili Predujam, umjesto Kapara.. Često dileri nisu krivi za kašnjenje.
 
  • Like
Reactions: boško buha
Covik je lipp reka da je da kaparu.
U slučaju da prodavatelj odustane, dužan je, prema Zakonu o obveznim odnosima, vratiti dupli iznos kapare, a u slučaju da od odustane kupac, kapara ostaje prodavatelju.
Sve lipo pise u zakonu al ljudi nisu upuceni.
Ako nisi u stanju odradit posal nemoj ga ni radit.
 
Covik je lipp reka da je da kaparu.
U slučaju da prodavatelj odustane, dužan je, prema Zakonu o obveznim odnosima, vratiti dupli iznos kapare, a u slučaju da od odustane kupac, kapara ostaje prodavatelju.
Sve lipo pise u zakonu al ljudi nisu upuceni.
Ako nisi u stanju odradit posal nemoj ga ni radit.
Jep.
Al prodavatelj nije odusto, samo te smatra debilom i guzi te usuho par mjeseci.
I onda ga stjeras u k.. odustanes i popusis kaparu jer si odusto.
 
Jep.
Al prodavatelj nije odusto, samo te smatra debilom i guzi te usuho par mjeseci.
I onda ga stjeras u k.. odustanes i popusis kaparu jer si odusto.

Tribalo bi bit sve zavedeno papirnato al nazalost to u nas ne ide tako.
 
ja sam Sagi uplatio kaparu na racun, opis placanja - kapara za .......
Odradili smo kupoprodaju nakon poduzeg kasnjenja (korona i sl izgovori) nije ni kafu pocastio!
 
najnovije...Šaljem Šagi mail da otkazujem kupnju. Šago...motori su stigli prije 2 dana bit će sastavljeni posli godišnjeg,,svakako možete doći po polog kad otvorimo. Ja...odgovaram ponovo da otkazujem i to je to. Motor juće kupljen plaćen putem int..bankarstva u ami zadar. Sve riješeno za 2 sata priko maila. šago svaljuje krivnju na distributera i da svima kasne, to nije istina jer su u Ami stigli baš krajem 7 miseca.Pretpostavljam da je moj prodan nekom drugom a ja ostavljen za drugu turu.
 
Last edited:
Kupio novi auto u salonu (prije 10 god.), morao prvo platiti kaparu !
Nisi me shvatio, normalno je platiti polog ili dio po ponudi, nisam znao da se jos sluzbeno koristi izraz kapara kod kupovine novih vozila. Ili je to ostalo na jugu.😄
 
Nisi me shvatio, normalno je platiti polog ili dio po ponudi, nisam znao da se jos sluzbeno koristi izraz kapara kod kupovine novih vozila. Ili je to ostalo na jugu.😄
Na potvrdi piše polog ...a u razgovoru kažemo, kapara san ga. Naravno mislin na Dalmaciju.
 
obavezno je polozit novce pri kupovini.
osobito ako je vozilo induvidalno bojom i opremom.
mozda kod osnovnog vozila nije potreba, ali opet, vozilo stoji na lageru, sto opet izaziva troskove u slucaju odustajanja od kupovine.
mzda cak i do 20 posto treba polozit.
 
najnovije...Šaljem Šagi mail da otkazujem kupnju. Šago...motori su stigli prije 2 dana bit će sastavljeni posli godišnjeg,,svakako možete doći po polog kad otvorimo. Ja...odgovaram ponovo da otkazujem i to je to. Motor juće kupljen plaćen putem int..bankarstva u ami zadar. Sve riješeno za 2 sata priko maila. šago svaljuje krivnju na distributera i da svima kasne, to nije istina jer su u Ami stigli baš krajem 7 miseca.Pretpostavljam da je moj prodan nekom drugom a ja ostavljen za drugu turu.
Ami ne kupuje od Rutinga, nego uvozi izvana (Italija). Radi, funkcionira i dobro je da postoji konkurencija:)

Apropo Sage…bolje da drzim jezik za zubima:)