SAMOSTALNI UNOS RABLJENOG MOTOCIKLA IZ EU (HOW TO/KAKO TO)

Ja sam u njemackoj i za sve sto se kupuje kod njih se placa njihov pdv posto smo i mi u eu a kod nas se plati ppmv
bareem je tako sa svim ostalim stvarima....e sad.....jer nema mi logike da ce ti prodat nesto bez poreza.....a nekad davo se to isplacivalo kao melvelstoer...tj povrat poreza...
 
Ima po netu i tih tema, ali uglavnom treba platiti PDV kod nas za novi motor, uz sve ostalo. Rabljenim se smatra tek nakon xxxx kilometara ili 6 mjeseci čini mi se
 
Imam pitanje u vezi PDV-a.
Na ponudi iz autokuce van HR mi je njihov PDV 0% za rabljeni motor.

Da li to znaci da cu kod nas morati jos 25% platiti?
 
TomiTraktor said:
Imam pitanje u vezi PDV-a.
Na ponudi iz autokuce van HR mi je njihov PDV 0% za rabljeni motor.

Da li to znaci da cu kod nas morati jos 25% platiti?
Ne, za rabljeni motor ne placas PDV, vec ga je platio prvi vlasnik kod kupovine novog motora. Kod nas placas PPMV na Carinarnici, homologaciju u STP i Potvrdu proizvodjaca ako nemas COC. Placas i Upravnu pristojbu ako je motor od fizicke osobe.
 
enduro said:
Ne, za rabljeni motor ne placas PDV, vec ga je platio prvi vlasnik kod kupovine novog motora. Kod nas placas PPMV na Carinarnici, homologaciju u STP i Potvrdu proizvodjaca ako nemas COC. Placas i Upravnu pristojbu ako je motor od fizicke osobe.

I jedna caka, ako motor ima manje od 6tkm ili je mlađi od 6 mjeseci Carina ga tretira ko novi, isječak na slici piše za auto, ali i za motore vrijedi, frend je nedavno uvezel pa znam.
 

Attachments

  • 6000km.PNG
    6000km.PNG
    20.2 KB · Views: 212
Treba paziti da motor ima preko 6k km.
Ako ima manje kod unosa se placa PDV na cijenu motora.
Nazalost naucio lani na tezi nacin. Unosio Beverlyja iz IT
i imao je  samo 4200 km. Mislio sam dobar posao kad ono
stresli me sa carine za 5k kuna. Zakon o PDVu kaze starije od
6 mjeseci i vise od 6000 km je uvjet za rabljeno.
 
Kalevra said:
Bok
Pa da i to je to.....u cijeloj prici je najskuplji prevoz ggore dole po motor i malo zajebancije,
Tako da kad sve zbrojim mogu zakljucit da se itekako isplati otic kupit motor
U inozemstvo....
Buki zahvaljujem..
Lp
K.

Kakva je situacija da ti neko s kamionom doveze motor (iz DE) ?
 
stipe_zxr said:
Tomo 6 mj ili preko 6000 km . Sto bude prvo.. ja lani uvezao tako
Da sad to znam i ja  :sad: :sad:
I ja lani uvezao ali nisam znao taj mali detalj. Da sam znao napucao bi km.
 
Ej ekipa,imam pitanje vezano za uvoz starijeg motora iz Njemačke.Kako planiram počet skupljat lovu za Kawasaki EN500 (godište 1997. ili novije) i nadam se kupit ga u idućih godinu-dvije,zanima me koliko bi koštao uvoz tog motora iz Njemačke?Po njuškalu ih ima za 20-30 soma kn,a na mobile.de ih ima za samo 1500-2000 eura,ali ne znam jel mi se isplati uvozit ga ak bi sa svim porezima, carinama i čime već potrošio podjednako kao i da ga ovdje kupim.
 
stipe_zxr said:
Tomo 6 mj ili preko 6000 km . Sto bude prvo.. ja lani uvezao tako
Možda je bolje da to provjerite na carini. Znači da se nešto promijenilo jer je prije 3 godine bilo da oba uvjeta moraju biti zadovoljena. Znači stariji od 6 mjeseci i više od 6.000 km.

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk

 
Ima, dosta loše iskustvo s kupljenim T-Maxom kod njega, ne mora biti da su svi motori loši, ali ovaj je mačak u vreći  :palacdolje: