Sastanak Grobnik !!!

Fireblade2 said:
Saša,sve si ti to njima lipo napisa,ali zaboravia si najvažnije?!?!
A to je, koga si ti tamo vidia :?: :?: :?: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

Ma bio dole neki poslovni covijek sa zenom i djetetom. Ma nemoguce da si to bio ti :)

Nego, koliko je Valjan odvozio na kraju. Gledao sma samo prva 3 kruga i 2 mu je bio 1:39
 
Vidimo se u petak...Taman da malo stazu osjetim pa juriš na naslov 30.05.2004 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Sasa MK Motori said:
Fireblade2 said:
Saša,sve si ti to njima lipo napisa,ali zaboravia si najvažnije?!?!
A to je, koga si ti tamo vidia :?: :?: :?: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

Ma bio dole neki poslovni covijek sa zenom i djetetom. Ma nemoguce da si to bio ti :)

Nego, koliko je Valjan odvozio na kraju. Gledao sma samo prva 3 kruga i 2 mu je bio 1:39
Odvozio je 1,37 rundao je toliko,a možda je išao i 1,36 nisam siguran.U svakom slučaju spremam ga se ispeglat,gurač bačava :mrgreen: :mrgreen: :wink: :mrgreen:
Kažu,u svakoj šali ima i istine :mrgreen:
 
Dakle, doci ces na svaku popodnevnu voznju koju organiziramo :) Za 1:36 ce ti trebati opaki trening. Ako jos usput pokupis i Sibencane, bit ce zabavno.
 
ja sam pitao starce, kazu nema sanse da daju 1000kn da im se sin ubije na stazi :cry: :cry: jbg ne shvacaju neke stvari da je igurnije voziti u kontroliranim uvjetima nego debilirati se po gorskom kotaru....

tako da me zanima (posto je meni nemoguce skupiti 1000kn odjednom) dali je moguce prije svake voznje dati 100kn na ruke? tak ak cu imat da idem a ak necu da sparam za drugi put? jer inace sam opako zainteresiran za to. jos kad posao nadem cim skola zavrsi uffff!!!
 
Foggy, znas da postoji sansa za svim pogotovo kod Emila i mene. Tako i onako smo mislili tih 1000 kn raspodjeliti na 3 ili na dvije rate, a oni koji mogu platiti od jednom, da tako iplate. Za tebe i tebi slicne (ljude iz nase ekipe) napraviti cemo posebnu opciju zato predlazem da se o tome najbolje dogovoris direktno sa Emilom ili samnom.
 
mozete mi reci koliko ima jos usputnih troskova pri odlasku na stazu,koliko se gume trose? koliko ce trajat ta skola voznje?
jos nikad nisam bio na stazi..pa me interesiraju dodatni troskovi
 
Da probam lagano napraviti nekakav troskovnik za svaki odlazak na Grobnik.
Troskove autoceste i benzina za prijevoz do grobnika necu racunati jer svatko dolazi sa druge lokacije i ima drugacije troskove.

1. Skola = 100 Kn
2. Posjet stazi = 250 Kn
3. Benzin potrosen na voznji stazom , cca 150 Kn cca za oko 35 krugova.
4. Gume, jedan set bi za normalnu voznju kakvu cemo prakticirati u skoli trebao trajati oko 120 krugova, prednja guma se trosi znatno manje pa recimo da za kompletnu skolu trebate 3 zadnje gume i dvije prednje gume. Makar nismo jos kompletirali pricu sa Pirelijem cijena jednog seta bi se trebala kretati oko 2000 Kn. dakle recimo za cijelu skolu oko 5000 Kn imate trosak na gume tj. 500 Kn po voznji. Na ostale djelove motora ne trebate misliti jer ipak je to samo 1500 Km po staz. Pakne se hoce malo vise potrositi no to se trosi i uobicajenom voznjom. No dobro, racunajte jos 50-tak kuna po izlasku na pakne.

Po gornjoj kalkulaciji, za svaki odlazak na stazu vam je potrebno cca 1000 Kn no sa tim pokrivate kompletan trosak.

Trosak se moze znatno smanjiti u koliko prvi i drugi puta na stazu izadjete sa svojim cestovnim gumama. Trosit ce se po rubu gdje ih nikada ne trosite na cesti. Nakon ta dva izlaska na stazu, ipak cete i sami pocet juriti malo brze pa je preporuka trkace gume. Mozda se netko odluci na tvrdju kombinaciju koju treba malo dulje grijati, ali te gume i traju dulje. Mozda netko pak odluci staviti potrosene gume od trkaca koje se mogu pronaci na otpadu kraj grobnika. Te gume dobro drze jer su potrosene do krajnosti na koju cete vi tesko doci. Mi cemo u svakom slucaju pokusati izvuci sto bolju kombinaciju da se gume preko nas mogu nabaviti po stvarno najpovoljnijoj cijeni za polaznike nase skole voznje.
 
mate said:
Dobre. Ja sam prvu godinu dana samo na njima vozio.

i daju se za dobru cijenu nabaviti iz slovenije :mrgreen:
mate, jel treba Ivecu kakva reklama na motoru il nes? imam prostora za naljke ko u prici :mrgreen: ako treba napisat cu i:''kad narastem bit cu ducati'' tam na rep :mrgreen: :mrgreen:
 
Sasa MK Motori said:
Odlicne. Ako Tudjen moze na njima voziti 1:36 tada si na njima siguran.

Nemoj mu na taj način objašnjavat. Tuđen je klasa za sebe. Dovoljan je mali pomak ručice gasa da ode sve u ku... i na 2.00. Guma je jako dobra, lijepo drži i na cesti i na stazi, može dosta dugo izdržati i relativno se kratko grije (na stazi) ali moraš sam doći do povjerenja u nju.
 
uglavnom, do sada nisam cuo niti jednu rijec protiv :wink: samo treba skupit pare! zadnja mi je u komi :D prvo onaj cavao na speedweeku i sad mi se razderala na kocenju jednom malo dublje :|
 
Sasa MK Motori said:
foggy said:
kakve su dunlopice d207rr na stazi?

Odlicne. Ako Tudjen moze na njima voziti 1:36 tada si na njima siguran.

Znalac i poznavaoc , Tudjen vozi GP d 208 gume !!!
D 207 rr , je valjda jedino na slici videl !!!
 
Hvala na ispravci.
Mate, da nismo fulali malo. One gume od Tudjena koje sam zadnje vozio po stazi, su GP a ne RR !! Na RR-u smo i Boris i ja letili.
Guma se dosta brzo pregrije koliko se sjecam. Foggy i ostatak ekipe. Prije nego krenete u nabavku guma, pricekajte da ipak sa Pirelijem sredimo cijenu za skolu. Moglo bi se desiti da ispadnu i jeftinije nego te RR u Sloveniji.