Sastanak Grobnik !!!

spox said:
Andreas said:
Evo da i ja nest blenem..
Zadnji put sam doso na grobnik sa totalno potrosenim michelinkama pilot sport, nakon djira sa Foggyem i Winderom na tankanje do Delnica i natrag pri povratku guma je pocela STRASNO mjesit.. kao da se na tjestu vozim.. u tom momentu sam reko nema sanse da sa time izadjem na stazu i otiso djir okolo po stazi naso se sa Zokijem, a on je bas imo par michelinki za stazu.. imale su 1500km napravljenih samo na cesti i prodo mi ih je za sicu..
Gume su bile izvrsne potrosene mozda 0.5mm po sredini, a po rubovima netaknute.. Naravno to se promjenilo kad sam izaso na stazu :mrgreen: :mrgreen:

Uglavnom gume su drzale izvrsno iako je tempo bio dosta lagan.. pri samom kraju smo napravili nekoliko "brzih" krugova (oko 2min) i dosta puta sam u zavoje ulazio namjerno sa vecim nagibom da vidim do kuda to ide..
Pokazalo se da je michelinka sposobna za puno vise od odvozenog..


Sto se ceste tice treba bit jako oprezan dok se ne zagriju i mogu rec slobodno da po ovom skliskom zadarskom asfaltu ne drze ni k***a prvih 5-6min voznje..

da,baš su Zokijeve gume netaknute sa strane.

Reko sam netaknute u smislu nepotrosene..
 
Slažem se sa Sašom u vezi Michelina i Pirelija...
Istina je da Michelin naglije popusti ali se moraš stvarno j.... brzo voziti i otvarati gas bezkompromisno ali zato Michelin puno lakše i brže ide u nagib jer je prednja guma ful strma i oštra. Botom lajn je da sa Michelinom (barem ja) mogu brže voziti odnosno na istom vremenu na kojem Pirelli lagano kliže na izlazima, Michelin ne popušta. Problemi nastaju npr u trci kada te adrenalin ponese pa počneš frljit po gasu k'o lud... Onda ćeš puno lakše završiti guzicom na rezervaru ako voziš Michelin...
Tko se vozi po cesti i po pisti preporučam mu Pirelli jer ima manje problema po hladnom (mislim na racing gume).

Šta se pregrijavanja tiče Mate, to ovisi o temperaturi i načinu vožnje.
3 ili 5 ili 7 krugova? Zar stvarno želiš razmišljati o tome kada se nakon 5 krugova nađeš iza nekoga sa kime si se prije sat vremena prepucavao u kafani tko je brži i sada ti je prilika da mu začepiš usta...????
 
...hehehe...e vidiš, upravo je tu najveća razlika između nas, ti si sportaš a ja nisam. Ne mora biti striktno 7 krugova ali nema toga tko će me nagovoriti ili povući za sobom. Ja znam gdje mi je granica i nema šanse da je prijeđem. Evo ti primjer, na utrci radim lošije ili u najboljem slučaju isto vrijeme kao na treningu. Adrenalin je jak ali razum je jači. Nije me briga za motor, ako ga razbijem doći će novi samo previše sam se opekao u prošlosti i znam šta znače zdravstveni problemi. Još je to prije bilo ok dok smo bili klinci, danas si to više ne mogu priuštiti.
 
Ma Pirelli je bolja jer se guma trosi i preko ruba pa izgleda kao da motor vozi pravi trkac dok prednju Michelinku fakat moras jebeno voziti da bi je potrosio do ruba :D :D
 
Ja mislim da ću sad za motohapening staviti pirelli,ili metzeler.Jedno je sigurno,dunlop 208gp,a ni drugi neće na moj motor više nikada!!!Ponovit ću,za nove,s tom gumom sam se na ciljnom pravcu razmišljao o skoku sa motora sa brzine preko 200,i to je bila bolja opcija nego da me motor iznese sa strane.Guma je toliko tresla na svim pravcima da je to nevjerovatno.Jedva čekam ponovan dolazak na stazu i vrlo sam znatiželjan osjećaja suzukia po pravcu bez tog groznog uvijanja.Od pošlog puta osta mi je gorak okus,i jedva čekam da ga isperem(valjda neće s drugima trest?) :cry: :mrgreen: :mrgreen: .
 
Svi smo mi trkači u glavi, samo netko više a netko manje. Da su mene koji puta krpali kao tebe Mate vjerovatno bi i ja razmišljao kao ti, ali nadam se da to nikada neću saznati...[/quote]
 
Ajde nek ti bude :)
Stvar kod Bridgestonea je ta da je jednostavno preskup i nedostupan kod nas. Zbog toga nitko sa njima nema niti iskustva. ETO, TRAZI STE DOBILI STE.
 
Tovari se voze na Bridgestone i barem ovaj cestovni jako hvale. Osobno nikad nisam porobao pa ne znam.
Btw, ne kupujte GP u Unikomercu. To je sve neka čudna roba povučena sa nekih još čudnijih skladišta i ne bi je nikome preporučio. Meni i Emilu je guma tresla i valjala, a Alen je prošle godine imao pravi rodeo. Negdje doma mi je fotka pa ću je staviti na net da vidite kako se vozi ciljna na koljenu :mrgreen: :mrgreen:
Evo, našao sam ga. Ako nekome izgleda bezazleno samo napominjem da je već ovdje bilo cca 200 kmh. Leteći tovar u akciji. :mrgreen:
NewImage1.jpg
 
Daleko najbolja solucija je ta da ekipa koja počinje sa školom vožnje uzme polovne gume,jeftinije su a još se početnici mogu ohoho vozit :yes:

Šta se tiče Michelina,mislim da Zujić može to najbolje komentirat,sa te gume se padalo a nije se znalo zbog čega:yikes:
Pirelli je fenomenalna :joy: a Dunlop nema šanse.Jedanput i nikad više.Nemogu shvatit likove koji su napravili tu gumu :bonk: ,da na 170 tako trese da jednostavno nemožeš vozit.Navodno bi nju trebalo opet balansirat i bla bla...može ona držat koliko god hoće ali uopće nije jasno takvo ponašanje gume.
Sa Metzelerom imam jako loša iskustva,to ne znači da guma nevalja nego kada sam je god imao na motoru brao sam Grobničke šparuge(zajedno sa šoderom) :placko: :no:
Trebalo bi se probat na čistoj felgi vozit,a i jeftiniji je :misli: :wink:
 
mate said:
Tovari se voze na Bridgestone i barem ovaj cestovni jako hvale. Osobno nikad nisam porobao pa ne znam.

Znamo šta valja...
BRIDGESTONE JE ZAKON. Istina da je duplo skuplji, ali su uvijek da srediti na rate.
 
Vozite provjerene gume! I ovako se malo vozimo po pisti... mislim da nitko od nas nema ni vremena ni novaca isprobavati gume, stavi krive i propada ti vožnja, a to je najmanje šta ti se može desiti....
 
Ova slika izgleda stvarno bezazleno,kakva je situacija bila.U jednom trenu sam bio naslonjen samo na desnu nogu,lijeva noga i ruka su mi bili na sredini motora.
Šta se tiče bridgestona,to je za mene stvarno najbolja cestovna guma,definitivno.I to kažem jer sam probao sve najbolje,a znate i sami kakav je asfalt u Splitu.A da je skuplja,je :mrgreen: .
Mate,naručia sam gume za motohappening.Jeli ti dolaziš :?: :?: :?:
 
Nisam siguran. Možda u subotu na par sati tek toliko da se vidimo... i to ako ne odem na more.
 
mate said:
...hehehe...e vidiš, upravo je tu najveća razlika između nas, ti si sportaš a ja nisam. Ne mora biti striktno 7 krugova ali nema toga tko će me nagovoriti ili povući za sobom. Ja znam gdje mi je granica i nema šanse da je prijeđem. Evo ti primjer, na utrci radim lošije ili u najboljem slučaju isto vrijeme kao na treningu. Adrenalin je jak ali razum je jači. Nije me briga za motor, ako ga razbijem doći će novi samo previše sam se opekao u prošlosti i znam šta znače zdravstveni problemi. Još je to prije bilo ok dok smo bili klinci, danas si to više ne mogu priuštiti.

A ko ti je kriv kad si stara kanta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :oops:
 
Ode ovaj topic u zaborav da ne velim ono drugo, sad kad je zemo došel :mrgreen: :mrgreen: