Skidanje hrđe iz rezervoara - princip elektrolize

pikacu88 said:
Hmmm se moze ta kemija samo sipat unutra bez ovih dijaliza i elektroliza????

Ako mislis na Por15 ,onda nema dijaliza ni elektroliza😂
Kit se sastoji od tri komponenete-tekućine i samo treba ispoštivati upute. Nikakva nauka
 
pikacu88 said:
Preko hrđe?
Propišo mi rezervar na er5 pa bi se probo s time spasiti.

Imas malo gore slike kakav je moj bio. Prva tekućina odmašćuje, druga skida hrđu, treća krpa rupice i ostavlja sloj boje. U kitu dobijes i "tkaninu" koju zalijepis necim privremeno izvana preko rupice i onda taj zavrsni sloj sve popuni iznutra a tkanina mu neda da iscuri. Kad se stvrdne, to sve skines dole, pa onda izvana, brusenje, kitanje, lakiranje.....
Proguglaj malo Por 15 ....ima masu filmića na yt.
Druga opcija ti je klasicno krpanje, varenjem lima izvana ali onda opet moras iznutra zastititi.
Kazem.....super je stvar jedino imas par dana posla i okretanja rezervoara.
 
Tnx za info.
Kako ga nabaviti iz njemacke na ebayu nalazim kitove iz UK ali skupi za popizdit.


Evo naso narucujem
(y) (y)
 
Sta sa viskom izlivenim van u kantici ne treba ponavljat postupak je dovoljan jedan sloj?
 
pikacu88 said:
Sta sa viskom izlivenim van u kantici ne treba ponavljat postupak je dovoljan jedan sloj?

Nista....time mozes nesto prebojati ili baciti. Jedan sloj se radi
 
Jebo led sad sipam benz i pusta malo iznad rupe iz koje je propisao.
A fakat sam se mijesanjem koncentriro bas na taj dio najvise a bo.........ne kontam
 
Evo iz drugog pokusaja se spasio ne pusta za sada majku mu njegovu 4 dana nisam spavo :LOL: :LOL: :LOL:
 
Evo jučer sam kupio MZ ETZ 150 iz 1988, garažiran i sve tip top ali rezervar hrđav iznutra jer ga nije držao punog.
Sada moram probat po ovim navedenim iskustvima oprati to pa javim iskustvo.
 
toecutter said:
Evo jučer sam kupio MZ ETZ 150 iz 1988, garažiran i sve tip top ali rezervar hrđav iznutra jer ga nije držao punog.
Sada moram probat po ovim navedenim iskustvima oprati to pa javim iskustvo.
limunska kiselina 1/10 ostavi dva dana u rezervaru ,isperi otopinom sode bikarbone ,narući na e bayu sredstvo za zaštitu POR 15 i miran si do kraja života! :wink:
 
grafit said:
limunska kiselina 1/10 ostavi dva dana u rezervaru ,isperi otopinom sode bikarbone ,narući na e bayu sredstvo za zaštitu POR 15 i miran si do kraja života! :wink:

Mislio sam krenut s limunskom pa vidjet kako ce ici.
Hvala na savjetu.
 
toecutter said:
Mislio sam krenut s limunskom pa vidjet kako ce ici.
Hvala na savjetu.
tako sam očisti nekoliko dosta hrđavih rezervara ,poslije kad opereš sa sredstvom za pranje por 15 i staviš kiselinu iz drugog koraka koja je na bazi fosfata rezervar je ko nov ,zadnja zaštita za rezervar i rezultat je fantastičan  (y)
 
Koliko sam vidio taj FOR15 dolazi u pakovanju od 3 proizvoda, je to to?
 
Danas krenuo s demontažom i napuni rezervar s otopinom limunske.
Sada puštam tako 3 dana pa ćemo vidjeti , po potrebi ponoviti ću proces još jednom ili dvaput...ne treba nigdje žuriti ima brdo drugih stvari za obaviti svejedno.

 
toecutter said:
Evo jučer sam kupio MZ ETZ 150 iz 1988, garažiran i sve tip top ali rezervar hrđav iznutra jer ga nije držao punog.
Sada moram probat po ovim navedenim iskustvima oprati to pa javim iskustvo.
Nekad na eMZama i Čezama nismo imali brige s hrđom, a rezervar je od običnog pleha.
Paziti si morao izvana jedino.
Mješavina.
Pa bi logika upućivala da je dobro da skineš AKO je izrazito puno hrđavo, mehanički,
malo lancom prebuljaj, kemijski... ako baš mora,
a dalje da nastaviš sa golim limom i filterom za gorivo ispod.
Dvotaktol+malo vožnje je najbolja zaštita, bolja ne treba.
Zaboravio sam, problem bi mogla biti ona kap vode na dnu koja se kotura,
ali tebi sad to nije slučaj.
I da, vozim motor sporadično na rezervi prvih pola rezervoara,
što je mudro, :D
neću reći da nisam ostao na cjedilu u Posedarju jednom...
 
Evo ja čekam sutra da izlijem limunadu i oprati ću ga iznutra s karcherom pa čemo vidjeti.

Pitanje za korisnike POR15 sredstva.
Koja je procedura (dobiju se tri sredstva) kojim redom se šta ulijeva, na koji način, koliko čekati itd....? 
Dali je opasno po boju s vanjske strane (tip me čeka za farbanje pa neznam da li da mu dam odmah ili nakon šta riješim proces s POR15) ?
Hvala unaprijed
(y) (y)