Skuter putovanja i druzenja

Status
Not open for further replies.
lister said:
Moram priznat da prvi puta cujem za Željavu. Cini mi se da si mi dao ideju za sljedecu turu   :)

evo jos malo
http://www.kupoprodaja.com/zeljava/
http://www.naj-naj.info/zeljava/index2.htm
i trazi na youtubu pod zeljava i ima filmica itd.
isto tako i rudolf peresin, to je pilot koji je poletio iz zeljave i nije htio bombardirati hrvate  (y)
ja sam procitao puno putopisa od ekipe koja je isla u posjetu i vidio gro slika..
zbiljam jedno impozantno mjesto.... nisam mogao vjerovati da tak neke postoji kod nas...
ogromno ogromno... sad kad vidis slike tog sve napustenog, pokradenog itd je cudno malo...
 
Koliko citam tamo jos ima mina pa ne znam koliko je to pozeljna destinacija. Radoznalost je ubila macku kazu englezi :)
Meni se ljepse voziti prema moru i bez mina :)
 
Lurker said:
Pa bili su već par puta ovi sa getribama. Vele da se samo treba držat asfalta. I neznam kakva je procedura sa policijom pošto je dio aerodroma na bosanskoj strani.
ak vas nebude više od 5-6 nebi trebali imat problema, nas je bilo jedno 50 pa smo se išli javit na granicu da nebi bilo problema :mrgreen:
 
ajde nemojte biti papci ...idemoooooooo... stignes do moraaa !!!! :jesus: :jesus:
 
sječaš se našeg izleta do karlobaga. a lister ako da sječaš se kad smo se iz korenice počeli penjati serpentinamana brdo.
e u8 korenici umjesto skretanja trebali smo nastaviti ravno za split i nema punood korenice ti je željava.
 
Dečki dajte koji savjet.... U srijedu idem za Rovinj. Relacija Županja-Rovinj. Do Zagreba idem autocestom. Koju dionicu preporučujete za dalje?? GPS nemam.

 
bana said:
(y)

Uvijek mi pokaže put autocestom, a njom ne bi vozio... Ok istarski Y dolazi u obzir.

Koja su važnija mjesta/sela od Karlovca do Rijeke starom cestom?? Kao klinjo sam se vozio tom cestom. Nikad sam išao pa nemam pojma.

dvoklik na cestu kojom bi vozio, pa "add to router"..pa tako ponavljaj do odredišta. Dakle, dodaješ putne točke, odnosno waypoint-ove.
Nako toga klik na "Calculate" (tamo desno dolje, u prozoru gdje ti je popis točaka koje si poklikao)
I to je to..dobar tek  :wink:
 
Lurker said:
Evo par random slija. Sutra napišem izvještaj.
a joj to je taj put,dobro je da je skutac ziv,cekaj nisam skuzio zasto si tuda isao...
 
Dan prvi

Dosta dugo slusam o Gackoj dolini pa sam odlucio to posjetit i  evo mene u subotu nakon 2-3 sata voznje u Otočcu.

P1010052.jpg


Nakon kave i soka, pun elana bacim se na istrazivanje gackinih izvora,same rijeke, itd. Moj polet je dosta brzo splasnuo zbog rijetko postavljenih znakova. Dogodilo mi se da sam par puta isao gore-dole po nekoj cesti dok nisam nasao pravo skretanje a na kraju je bilo najjednostavnije svako malo pitat lokalne ljude za smjer.

Usred nicega 3 kuce i nezaobilazan dio naseg folklora

P1010066.jpg


Ovakve table dobrodoslice me uvijek odusevljavaju

P1010063.jpg


P1010065.jpg


I na kraju...eto mene. Nasao sam prvi izvor.

P1010054.jpg


P1010056.jpg


P1010058.jpg


Sad kad sam konacno na pravoj cesti ni drugi izvor nije daleko

P1010069.jpg


A ni treci

P1010080.jpg


P1010074.jpg


P1010077.jpg


P1010079.jpg


  :shock:

P1010072-1.jpg


Vozeci se prema jezeru koje se isto reklamira razmisljam o izvorima koji me nisu odusevili i nekako se nadam da bi jezero moglo popravit moj relativno los dojam. Prosudite sami.

P1010083.jpg


P1010085.jpg


Sve sto sam nasao na internetu o gackoj je tu, ali nekako to nije to. Sad ce neko rec da je gacka raj za ribolovce i da ja mlatim bezveze.U redu, mozda je tako, ali bila je subota, sezona godisnjih odmora a ja nisam vidio ni jednog ribolovca. Jedino je po lokalnim birtijama bilo ljudi koji su me gledali ko da sam pao s marsa.
Bas me zanima dali je jos neko bio tamo i kakvo ima misljenje.

Razocaran, napustam Otocac i nastavljam prema moru.Cesta je fenomenalna.Dugacki pregledni zavoji, a prometa jedva da ima.

P1010086.jpg


Pruza dosta izazova cak i za skuter ali za pravi dozivljaj mi ipak treba konkretan motor.

Dan drugi.
Dosao je prijatelj iz zg s motorom i bIlo je dosta vozikanja i obilazenja mjesta da bi na kraju palo i kupanje.
Na povratku smo stali na mostu ali nije bilo nikog hrabrog za skok.

P1010092.jpg


P1010089.jpg


Uglavnom vratio sam se doma oko 2 ponoci nakon prevaljenih 900 km i to je to.
 
Dan prvi

Krenuo sam prema Motovunu tek oko 5 popodne, jer nisam uspio ranije zbrisat s posla. Imao sam nedoumicu dali ići autoputem do nekud ili starom, ali kad sam vidio gužvu na naplatnim odlučio se za potonju. Vruće za poludit...
P8010198-1.jpg


Stara karlovačka je sasvim jedna druga cesta od one na koju smo navikli. Prosjek nekih 80-90 uz gužvu u Jaski. Poslje KA cesta prazna. Preteknuo sam možda 3 ili 4 auta. Ali hrpa murije, u autima i na motorima. Moja klasična stajanja zbog pušenja su fino produžila putovanje.  :) Još uvijek je vruće, a smene se cijedi. Stao sam da si izžmikam majcu, a murija prek ceste se smije i dobacuje.. :mrgreen:
Negdje prije Delnica mi je izletila srna na cestu, na svu sreću iz suprotne trake tak da sam uspio prikočit. Na metar i pol ispred mene je prošla. To me toliko iznerviralo da su cigarete opet platile danak. Kroz Gorski kotar je fino pala temp, tak da sam navukao i postavu ispod jakne. Papak...
P8010201-1.jpg

P8010200-1.jpg


Stao sam još na Jelanju i uživao u zalasku sunca nad Kvarnerom(i cigaretama naravno) ii dalje bez stajanja vozio do Motovuna.
P8010206-1.jpg


Filmski festival je posebna priča. Kao gledaju se filmovi, ali ustvari to je jedan veliki tulum. Gužva katastrofa, za prijeć 100 metara ti treba nekih dobrih 20ak minuta. Toćena piva 20 krznenih životinjica, hamburger 35, a burek sumnjive kvalitete 15. To me nije spriječilo da mi oko 5 nestane tona, a oko 6 i slike. :drunk:

Dan drugi

Probudio me mjesto kave,
odraz u ogledalu,
ovo, ovo, nisam ja

Uz ono klasično nikad više...  :mrgreen: Tako bi se najbolje mogao opisat početak dana. Da bi došao k sebi odoh na vožnjicu, koja se kasnije pretvorila u pravu offroad avanturu. Krenuo sam prema Oprtlju... Cesta odlična, serpentine, pogled predivan, glava ko lubenica...

Motovun
P8020218-1.jpg

P8020224-1.jpg

P8020221-1.jpg

motovunska šuma
P8020237-1.jpg

Oprtalj

P8020231-1.jpg


Tam je i neka vinska cesta, ali i samo pomisao na vino me ubija... Pričekat će bolja vremena...
E tu mi je pala ideja da bi mogao otić na Parenzanu.... Natrag u Motovun i na brdo preko puta...

P8020243-1.jpg






 
bana said:
(y)

Uvijek mi pokaže put autocestom, a njom ne bi vozio... Ok istarski Y dolazi u obzir.

Koja su važnija mjesta/sela od Karlovca do Rijeke starom cestom?? Kao klinjo sam se vozio tom cestom. Nikad sam išao pa nemam pojma.

kad dođeš u karlovac onda slijedi oznake za rijeku pa dalje isto tako, nemožeš fulat nikako
oznake na žutoj tabli jel one označuju državnnu cestu mislim da su plave ili zelene za autobahn :mrgreen:

lurker & lister super slike i đirevi (y) (y)
 
u motoklubu ima onaj lik šta je išao scarabeo-m 250 do kine i natrag ima putopis bit če u nekih 10ak djelova lik ja napravio preko 20.000km (y) (y)

ovo nije reklama :D
 
Parenzana je naziv za vlak koji je vozio između dva rata(svjetska) između Trsta i Poreča. Zbog neisplativosti je ukinuta negdje 30ih godina prošlog stoljeća. Tračnice su istopljene i od njih su napravljeni topovi za talijansku vojsku. Poslani su brodom u Libiju, a brod je potonuo, tako da su završili isto kao i Parenzana.
sl_021007134817jpg.gif


Trasu oko Motovuna, Karojbe, Završja i Oprtlja sam prošao prije par godina biciklom, onda je bila u katastrofalnom stanju. Onaj kamen s pruge, odroni i slično... Rekoh sam sebi, idem vidjet pa šta bude. Od Motovuna se krene desno prema Rušnjaku(?) i samo se prati cesta...
P8020246-1.jpg

do početka makadama :)
P8020247-1.jpg

Nakon kilometar, dva dolazim do prvog vijadukta... Nažalost zarastao u šumu...
P8020253.jpg

P8020254.jpg

P8020252.jpg

DSC00147.jpg

Pičim dalje kroz usijeke i šumetinu. Makadam je još uvijek podnošljiv... :misli:
P8020256.jpg

P8020260.jpg

DSC00150.jpg

Nigdje žive duše... Tu sam se sjetio filma Deliverence(Iskupljenje na rijeci) i onih HillyBillyja, te skviči praščiću, pa sam ubrzao sa 20 na 30 km/h. :mrgreen:

Ubrzo dolazim i do drugog vijadukta, koji se stvarno lijepo vidi.
P8020264.jpg

P8020262.jpg

P8020266.jpg

P8020270.jpg


Dalje opet kroz usjeke i makadam koji je još uvijek ok. Tu i tam pobjegne zadnji kraj ili me malo baci prema grmlju ali ništa strašno.
P8020273.jpg

Pogled na Motovun s ove strane je prekrasan.
P8020279.jpg


Ovo je bio dio između Motovuna i Vižinade...
motovun-viinada-parenzanajpg.jpg


a luda glava hoće još... Idem i od Završja do Oprtlja, tam su tuneli i još veći vijadukti...
Cesta kroz dolinu Mirne nije cesta, nego pista... 8) treba skinuti prašinu sa Beva...
 
Kad sam išao s biciklom ovaj dio od Završja do Oprtlja je bio katastrofa, više sam planinario s biciklom na leđima nego se vozio. Sva sreća da je TZ Istre odlučila obnovit Parenzanu(bar dio)
Di sad??? Desno.. Završje u pozadini.
P8020283.jpg

Tu su odmah i prva dva tunela(mala)
P8020285.jpg

P8020284.jpg

P8020288.jpg


a nakon nijih i vijadukt, na kojem je onaj željeznički kamen, tak da sam se više borio sa bevom nogo ga vozio.. sva sreća da su stavili ogradu... kad sam išao s biciklom nije je bilo. Nažalost  i on je poprilično zarastao u šumu.
P8020289.jpg

P8020290.jpg

P8020291.jpg


Idemo dalje, već sam naviknut na makadam...
P8020292.jpg

P8020294.jpg

P8020295.jpg

P8020299.jpg

Nadvožnjak
P8020300.jpg


:mrgreen:
P8020298.jpg


I onda dolazim do najdužeg vijadukta.
P8020296.jpg

P8020301.jpg

P8020302.jpg

P8020303.jpg


Tu je makadam već lošiji, a kako izgleda ide prema još gorem.. 8)
Nakon ovog vijadukta ide još jedan iz kojeg se ulazi direktno u najduži tunel.

P8020304.jpg

P8020306.jpg

P8020308.jpg

Sad ima i rasvjetu na solarnu energiju, kad sam išao bajsom toga nije bilo. Možete zamisliti straha u mrklom mraku u sred tunela u šumi... Na stropu se još vide ostaci čađe iz lokomotive.
P8020310.jpg

P8020311.jpg


Dalje se više nemože jer uređuju put. Tamo gdje je nekoć bila stanica Oprtalj je put prema istom. E tu je već makadam katastrofa. Više sam na nogama nego na skutu, smrdi sajla, temperatura u crvenom, hvatam ga da ne padne, ali ipak nekak prolazim.  :mrgreen:
P8020312.jpg

P8020313.jpg

P8020314.jpg

P8020315.jpg


I to je to od parenzane.
zavrje-oprtaljjpg.jpg

Umoran ali zadovoljan idem jest....
penne sa puretinom i povrčem u umaku od vrganja..
P8020316.jpg
 
Status
Not open for further replies.