Skuteri - servis anketa

pa i nije mu tak skupo održavanje, samo treba pogledat šta je sve u toj lovi mjenjao,

ako češ staviti malo bolje gume na motor (primjerice moj  8)), več si na 3000 kuna,

prednje pločice 1200 kuna, a dok ostalo obavim več sam ga debelo preskočio, stvar je u tome šta je on sve promjenio od jednom :wink:

BobaCH said:
Gledam, i piše za lanac-na 20tk!!!  :misli: Ma, mo'š si mislit kaj bi lanac mijenjao svakih 20tk. Pa to ispada da bi ga trebao mijenjati jednom do dva puta godišnje.
Kak' da ne!  :mrgreen:

pa maži redovito lanac :wink:

ja kad namažem svoj imam masti i na trepavicama poslije vožnje :mrgreen:
 
Denisxxx said:
ako češ staviti malo bolje gume na motor (primjerice moj  8)), več si na 3000 kuna,

prednje pločice 1200 kuna, a dok ostalo obavim več sam ga debelo preskočio, stvar je u tome šta je on sve promjenio od jednom :wink:

Denis nebumo tvoj motor usporedivali  :wink: Prednje plocice za hondu 1200 kn  :shock: ja sam bio prije par mjeseci i rekao mi je lik u ducanu da forsiraju na orginal plocicama i da su oko 300 kn, znaci za prednje diskoce 600 kn  :misli:

a da jos mi se nekaj vrti po glavi .... BobaCH ak su ti ove gume zdurale 10 000 t km onda bubu ti i ove, tak da na 20 000 km bu opet takva ili slicna cifra  :misli: :mrgreen:
 
@Full88..ajd' baci neku računicu u grubo...

Referenca mojih troškova je:

Na 10.000 km servis me košta 1.800 kn
Na 20.000 km -.-    -.-    -.-     800 kn (tu bi mijenjali samo remen, po knjižici)
--  30.000     -.-    -.-    -.-     700 kn ( po knjižici, mijenja se ulje, rolice i filter ulja)
 
full88 said:
a da jos mi se nekaj vrti po glavi .... BobaCH ak su ti ove gume zdurale 10 000 t km onda bubu ti i ove, tak da na 20 000 km bu opet takva ili slicna cifra  :misli: :mrgreen:

Dobro, to je "potrošni materijal". Da sam htio "ušparati", zadnja bi mogla još 5tk pa bi imao još 700 kuna ušparano...Ali da ne cjepidlačimo, jel. Dakle, i "ti" bi morao mijenjati gume nakon (koliko)? Dakle i na slabijoj kubikaži ne vjerujem da gume drže 20.000. Naravno, ne računam spiku "meni su čelave, ali dobre", nego kad bi mijenjao onako kak treba. Kad su potrošene.
 
BobaCH said:
@Full88..ajd' baci neku računicu u grubo...

Referenca mojih troškova je:

Na 10.000 km servis me košta 1.800 kn
Na 20.000 km -.-    -.-    -.-     800 kn (tu bi mijenjali samo remen, po knjižici)
--  30.000     -.-    -.-    -.-     700 kn ( po knjižici, mijenja se ulje, rolice i filter ulja)

Je to je vec druga stvar  (y) ja sam se do sad moral osvrtat na ovaj servis 10 000 koji si napisal, iz te perspektive je puno drugacije :wink:


 
full88 said:
Je to je vec druga stvar  (y) ja sam se do sad moral osvrtat na ovaj servis 10 000 koji si napisal iz te perspektive je puno drugacije :wink:

Gledam sad po tablici..."tek" na 40.000 slijedi me ovaj servis koji bi opet koštao 1.800 kn. (i ne j3bi me opet za gume... :mrgreen:, mijenjao bi ih, naravno)

E pa sad, računaj, frende...Koliko sam ja u "gubitku" glede servisiranja i plačanja "exkluzive". Brijem da smo na istom, ako ne i 1:0 za mene  :mrgreen:


Treba uzeti još nešto u obzir.
Obzirom da je to novi agregat, nema referentnih rezultata kakva je to mašina. Prema tome, ne možemo se ravnati da li ona izdrži jednaku kilometražu kao i slabiji agregati. To će pokazati vrijeme. (ako ne upiknem onog GP-a od 1.200 ccm  :wink:)
 
mene gume dođu konkreno Michelin GS - obje 763 kn, za moj skuter 14 cola obje drugih proizvođača dođu negdje najviše do 1.000,00 kn ovisno o proizvođaču

tvoje gume (ne znam koje si ugradio) - nisu skupe

teško je bilo očekivati da će ti duže izdržati - i dosta si kilometara napravio i vozio si po otvorenoj cesti, dakle brzo

 
BobaCH said:
Gledam sad po tablici..."tek" na 40.000 slijedi me ovaj servis koji bi opet koštao 1.800 kn. (i ne j3bi me opet za gume... :mrgreen:, mijenjao bi ih, naravno)

E pa sad, računaj, frende...Koliko sam ja u "gubitku" glede servisiranja i plačanja "exkluzive". Brijem da smo na istom, ako ne i 1:0 za mene  :mrgreen:


Treba uzeti još nešto u obzir.
Obzirom da je to novi agregat, nema referentnih rezultata kakva je to mašina. Prema tome, ne možemo se ravnati da li ona izdrži jednaku kilometražu kao i slabiji agregati. To će pokazati vrijeme. (ako ne upiknem onog GP-a od 1.200 ccm  :wink:)

E sad si me ulovio u mrezu, navuko si me pa si napisal i ostale servise  :mrgreen:

Da tu je to sve negdje ugrubo brijem, ovisi opet o kojem motoru govorimo jer yamaha ima servisne intervale na 10 000  :wink:

Da treba vidjet kak ce drzat agregar, s obzirom da radis puno km vrijeme ce pokazati koliko je izdrzljiv, ja se nadam da ce izdrzat  (y)

Znam da je onaj prvi post  izgledal malo napadacki al mi nije to bila namjera  :wink:



 
liberty said:
mene gume dođu konkreno Michelin GS - obje 763 kn, za moj skuter 14 cola obje drugih proizvođača dođu negdje najviše do 1.000,00 kn ovisno o proizvođaču

tvoje gume (ne znam koje si ugradio) - nisu skupe

teško je bilo očekivati da će ti duže izdržati..

1.500 kn, Michelin/Pilot Sport 160/60/15 *** 120/70/16

liberty said:
...dosta si kilometara napravio i vozio si po otvorenoj cesti, dakle brzo

...ma nisam!!  :whistle: :mrgreen:...Al', j3biga, kad se na malo preko 200 pali blokada..!!  :zid:
 
full88 said:
E sad si me ulovio u mrezu, navuko si me pa si napisal i ostale servise  :mrgreen:

Da tu je to sve negdje ugrubo brijem, ovisi opet o kojem motoru govorimo jer yamaha ima servisne intervale na 10 000  :wink:

Da treba vidjet kak ce drzat agregar, s obzirom da radis puno km vrijeme ce pokazati koliko je izdrzljiv, ja se nadam da ce izdrzat  (y)

Znam da je onaj prvi post  izgledal malo napadacki al mi nije to bila namjera  :wink:

Ma kaj briješ! Ja mislim da ovo sve spada u konstruktivnu raspravu, korisnu potencijalnim budućim vlasnicima GP-a  :wink: I kaj je to bilo "napadački"? Gola-čista rasprava.
Nego, prodao bih svog GP-a, pa mislim, ako netko....  :mrgreen:  :mrgreen:
 
BobaCH said:
Ma kaj briješ! Ja mislim da ovo sve spada u konstruktivnu raspravu, korisnu potencijalnim budućim vlasnicima GP-a  :wink: I kaj je to bilo "napadački"? Gola-čista rasprava.
Nego, prodao bih svog GP-a, pa mislim, ako netko....  :mrgreen:  :mrgreen:

Tak je  :mrgreen: (y)

Ovo je bio placeni oglas ( jel bu mi BobaCH platil kavu za ovu raspravu koja ce pridonjeti njegovoj skoroj prodaji GP-ja  :mrgreen:)
 
full88 said:
Tak je  :mrgreen: (y)

Ovo je bio placeni oglas ( jel bu mi BobaCH platil kavu za ovu raspravu koja ce pridonjeti njegovoj skoroj prodaji GP-ja  :mrgreen:)

Platil bum, naravno! Pa ljudi smo, nismo...khmmm hmmm, jel?  :whistle:

Dakle...ako vidite da je izašao GP-1200 ccm, znajte da Bobo prodaje svoj  :mrgreen:

BTW, Full...Kaj se "skrivaš" iza ovog "offline"? Tu si a nema te..  :mrgreen:
 
BobaCH said:
@Full88..ajd' baci neku računicu u grubo...

Referenca mojih troškova je:

Na 10.000 km servis me košta 1.800 kn
Na 20.000 km -.-    -.-    -.-     800 kn (tu bi mijenjali samo remen, po knjižici)
--  30.000     -.-    -.-    -.-     700 kn ( po knjižici, mijenja se ulje, rolice i filter ulja)
Mislim da će te servis na 20.000 koštat isto kao i na 10.000, možda i skuplji ako budeš mjenjao filter zraka
 
Nike said:
Mislim da će te servis na 20.000 koštat isto kao i na 10.000, možda i skuplji ako budeš mjenjao svjećice i filter zraka

Pogledaj specifikaciju servisa. Promijenio sam svijećice a filter zraka je bio kao iz dućana. Nije ga trebalo mijenjati. A i da je, koliko bi to "stotina kuna" bilo skuplje...? :wink:
 
Nike said:
Mislim da će te servis na 20.000 koštat isto kao i na 10.000, možda i skuplji ako budeš mjenjao filter zraka

Nike daj to malo obrazlozi  (y)

BobaCH veli da bi po knjizici trebal bi oko 800 kn, mozda ti znas nekaj kaj mi neznamo  :wink:
 
BobaCH said:
Pogledaj specifikaciju servisa. Promijenio sam svijećice a filter zraka je bio kao iz dućana. Nije ga trebalo mijenjati. A i da je, koliko bi to "stotina kuna" bilo skuplje...? :wink:
Pa bez obzira kakav je, na 20.000 će ti ga promjenit.
Zašto misliš da će te servis doći samo 800 kuna?