Skuteri - servis anketa

djenka said:
Bilo je prije u Servisima, ali su svi pisali o motorima.
Mogli bi ovdje probati izjasniti se o servisima da vidimo kakve su kod koga cijene:

1. SKUTER
2. SERVIS I GRAD
3. KOLIKO KM
4. CIJENA
5. UTISAK (usluga i cijena)

1. SP 180
2. Kod kolege forumasa BMW M 5 u ovlastenom servisu gdje i radi (neznam tocno ime, uglavnom u Rovinju)
3. Servis na 30 t km (31 na satu)
4. Mislim da je bilo 1000 kn (i dijelovi i rad zajedno)(osim variomata, to sam kupio ranije)
Znaci: zadnje kocione plocice, izmjena ulja u prednjim i zadnjim kocnicama, svijecica, prekidac kratko/dugo svijetlo, repariran prekidac za trubu, novi remen Piaggio, ugradnja Malossi Multivara, bijele centralne suste i izmjena utega... izmjenjeno ulje u prijenosu, i moguce jos koja sitnica)
5. Da bolje nemoze! (y) Vrlo sam zadovoljan! (y)
 
1.runner 200
2. piaggio servis
3.servis na 12 000 km 14250 km na satu
4.cijena 1250kn dijelovi 1050 kn(remen 574 kn,spužva ususa 89 kn, filter ulja 89 kn, ulje agip 1,35 litara 135 kn svječica 60 kn,rolice i klizači 110 kn + ruke 2 h rada 200 kn
5.usluga je ok  (y)al cijena bi mogla biti niža

evo slika remena nakon 14250 km i rolica nakon 6000 km po meni remen i rolice nisu nište potrošen uspoređiva sam starog ii novog remena i iste su debljine al nek kažu stručnjaci malaguti i bmw svoje mišljene

http://www.imagesforme.com/show.php/760100_kug.jpg

http://www.imagesforme.com/show.php/760099_ku.jpg


 
cijena je tolika jer su dijelovi skupi i oni moraju te dijelove toliko naplatiti,ruke su stavili 2 sata/200kn,to se sve napravi za puno manje vremena,ali oni jednostavno moraju toliko naplatiti jer zive od toga,ali isto zaraduju i od tog potrosnog materijala,ja bi svima to napravio puno brze i naplatio upola manje,a benley uopce te ne kuzim imas tako rec nov skuter i neides na servis na 12000km nego na vise od 14000,i jos se zalis da je remen jos dobar i da ga nije trebalo mijenjati :misli: sta bi da kao ja mijenjas ulje i filter ulja na 3000km pa cak i prije i da remen mijenjas na 4000km ili jos prije :mrgreen:


btw.sto se tice remena,pusti ti to sta on mozda izvana izgleda ok,ali sta je sa "unutrasnjosti" remena,on jednostavno oslabi bez obzira sta se to mozda gledajuci ne vidi...
 
1. APRILIA SR 70
2. HP SERVIS(HP MOTORI PULA)
3. 23 000(PRIJE JE RAĐEN SERVIS KOD MENE)
4. 250KN
5. ZAMJENA SVIJEĆICE,PROMJENA DIZNE I SKLAPANJE KOMPLETNIH PLASTIKA(JEDINO JE MANA TO ŠTO MI NISU SPOJI ŽMIGAVCE KAK TREBA,PREDNJI SVIJETLI SAMO DESNI,ZADNJI SAMO LIJEVI  :LOL:)

popuni profil :wink:
 
imam jedno pitanje, planiram mozda ici u servis pa me zanima kakvi su serviseri u "scooter centru" ili box15 (neznam kak se tocno zove ducan) u bastijanovoj ulici? ima ko mozda kakvih povratnih informacija? jako su mi blizu pa si mozda razmisljam da tam odpelam skuter, nek ga dobro pregledaju za prvi put, posto sam ga rabljenog kupio jesenas, a imam feeling da su skidani kilometri, a i nakon mjesec dana mi je crklo daljinsko otvaranje sica i alarma, samo rucno radi :-(
da mi ga kompletnog pregledaju pa da sam miran, a poslje si sam znam mijenjati sitnice u narednih 12000km

btw. ak su skidani km, da li se negdje u kompjuteru moze provjeriti kolko stvarno ima km skuter?
skuter je nexus 500, 2006 (navodno 7000km)
 
Tihomiy said:
evo rjeseno sve  :wink:

1. Piaggio Beverly 250
2. Del Vechio, Sisak
3. 18 000 km
4. 1354,00 kn
 (y)
sad si miran cijelu sezonu..briga te ...ja neki dan servis na 36000km  :mrgreen:
 
potrosni materijal nije skup,cak bi rekao da je i jeftin,ali nakupi se toga kad se radi veliki servis :mrgreen:
 
malaguti said:
potrosni materijal nije skup,cak bi rekao da je i jeftin,ali nakupi se toga kad se radi veliki servis :mrgreen:
ptpisujem
nije skupo dok imaš standardni skuter a kad imaš nabrijani kao ti i moraš češče mjenjati dijelove to je več skupo  (y)
 
banley said:
ptpisujem
nije skupo dok imaš standardni skuter a kad imaš nabrijani kao ti i moraš češče mjenjati dijelove to je več skupo  (y)
istina,onda su troskovi ipak veci :wink:
 
malaguti said:
potrosni materijal nije skup,cak bi rekao da je i jeftin,ali nakupi se toga kad se radi veliki servis :mrgreen:
Šta bi tek ja triba reč,550kn samo izmjena ulja sa filterom
 
sta sve rade ne servisu i koliko bi to doslo otprilike,imam gileru runner 50 prisla je 25000km,remen je nov i sve ostalo je dobro,motor ide ka zmaj,samo me zanima sta ce na servisu radit oko masine
 
A da počnete sami doma radit te servise!? Bilo bi vam svima puno jeftinije!

Svakih 3000km, daje te im za provjeru ulja i nadoljevanje 100tinjak kn. Odvrtiš čep, obrišeš, vratiš natrag, ponovo izvadiš i vidiš koliko ima ulja, ak nije dost doliješ! 5 min posla! To se bar može doma! Znam da neki nemogu sami mjenjat ulje jer žive u zgradama, ali ovi koji mogu nije to nikakva nauka! svakih 6000km 280kn servis doma rađen! Kad se mjenja remen onda je 620kn! Tak da...
 
pa to rješiš pred zgradom za 5-7 minuta...
doduše treba ti kanta za staro ulje, podmetač za legnuti se na pod i 2-3 komada alata.
ali razumijem i ljude koji više vole voziti i ne prljati ruke... da nema toga puko bi krug života u uslužnim djelatnostima  :mrgreen:
 
A i to je!

Njima super, a očito i korisnicima! Ja svoj nedam njima, ne volim kad netko drugi prčka po njemu! ostajem pri: uradi sam!
 
znači nisi swinger  :mrgreen:

ja volim otići do servisa i gledati dok  servisiraju ili popravljaju, da zlu ne trebalo mogu sam na cesti nešto napraviti
ali sad neke stvari rješavam sam, čak se osjećam i korisno,
 
Kaj se tiće motora, nisam! :p To ko da dam curu nekom da mi ju srevisira!

A i raste ljubav prema motoru/skuteru čim počneš sam nekaj delat! Sve dok neskupiš nekaj novaca pa imaš za bolje i jaće, onda puca ljubav!hehehe
 
ali osmjeh od uha do uha je kad sam nesto slozit i kad si zadovoljan sa tim,to se nemoze kupiti novcem  :wink: