Slavonski enduraši

Negdje sam iskopao par slika iz 2009. vatrogasci nisu trebali zalijevati stazu :LOL:
 
Mislim da sam i ja bio tamo 2009  :D
Ove godine sam prošao onuda, mislio se provozati po stazi, pa sam na početku skoro upao u vododerinu. Ništa, okret i dalje put šume...
 
Crna Klada selo koje je nestalo prije 30 godina, nisam ni znao za to selo a bez broj puta sam prošao pored skretanja za njega. Selo više ne postoji samo ostaci stare kapelica te je napravita nova kapelica Sv. Isidora prije 3 godine. http://www.nasice.org/lifestyle/vjera-duhovnost/500-vjernika-na-blagoslovu-kapelice-0909 Rekoh idem to naći, znam za Crnu kladu odmaralište pokraj Male Londžice...

Na put staoh u Polubaše napiti se izvorske vode na jednom od dva izvor u selu. Odmah deda, komšija izišli van. Lijepo se napričali "veli deda vozio par motora kratko Javu ali onda kupio prvog MZ u selu "To je bio pravi motor" (y) ali ozebli/nastradali zglobovi i završio karijeru. U nastavku dobro poznata ruta, Stari Zdenkovac, posjetio Dobru vodu, Jezero, Stara Ljeskovica te krug po krndiji i doma :D
 
Jel ta kapelica kad se ide od Granica prema Maloj londzici pa se skrene lijevo?
Mislim da sam tamo negdje vidio tablu za nju.

I jedno pitanje:
Jel ima netko nešto od alata za zamjenu ležajeva volana?

kDsb3c7.jpg
 
Imam pitanje nevezano za motore, ali vezano za podrucje po kojem bauljamo. Gdje ima kestena ? Bio sam u nekoliko navrata sa klincima traziti kestene i samo jednom smo nasli zanemarivu kolicinu u sumi izmedu Orahovice i Donje Pistane. Guknite golubovi!

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk

 
2:kostica Za izbijanje lagera koristim čekić i mesinganu šipku, za stavljanje lagera koristim frižider, fen, košuljicu starog lagera, gedore, podloške raznih promjera, cijevi i navojnu šipku, znači ne treba alat za popravak spejs šatla jer ovo navedeno vjerojatno imaš  :mrgreen: Ovaj alat lepo zgleda i mogao bi se napraviti/kupiti ali kako se koristi svakih par godina nema isplativosti.  :mrgreen:
 
Izbio sam sve van sa navedenim alatima  :mrgreen:

Mislim da cu sa starom kosuljicom moc upresat novu kosuljicu i lezaj koji ide na osovinu.

Jel kosuljicu mogu u zamrzivac na sat vremena?
 
Obično stavim u škrinju na vuru vremena, taman koliko mi treba da raskopam stari set. Nije veliki komad pa ne treba dugo da se stisne, a stara košuljica posluži ako lager ne ide duboko mada ga u krajnjoj liniji malo pobrusiš po obodu pa imaš alat za ubuduće :wink:
 
Registrirao sam motor prije par dana, paa ako ima zainteresiranih za nekakvu vožnju ovaj vikend, najavljuju dobro vrijeme  (y)  :)
 
Eto ga na sad, tip koji u potpisu drži rečenicu "Life begins at the end of your comfort zone" pošalje sliku motora na blatnjavom putu, a tablica čista k'o suza, što samo po sebi dovoljno govori o tempu.  Isti taj tip par dana prije "prca" početnika da ne daje dovoljno gasa. Tip koji sam za sebe kaže da se ne naslikava, jerbo je to pozerski/pederski, pa pošalje slike.  Konzistencija nula bodova.  :no:  :no:  :no:
 
LB, s neduznim postovanjem, ali sto se ti petljas medju novajlije u enduro sportu, ti cova koji je bio treci na albanskom reliju.
Misli, to izadje kao da tigar dodje malim macama, pitati, tko je ovdje najjaci.
:mrgreen:
 
S obzirom da je ova tema općenita, Nakazo i lb preskočite stanetove postove a ti se stane kontroliraj s raznim izjavama.
 
mate said:
S obzirom da je ova tema općenita, Nakazo i lb preskočite stanetove postove a ti se stane kontroliraj s raznim izjavama.

ako nastaviš sa ovakvim glupostima, morat ću ti brisati offtopic ...  :LOL: :LOL:
 
kostica said:
I jedno pitanje:
Jel ima netko nešto od alata za zamjenu ležajeva volana?

kDsb3c7.jpg

Za izmjenu ležajeva ti ne treba ništa od ovog alata, ležaj u gornjem mostu ide prstima van.
Vanjsku košuljicu i gornjeg i donjeg ležaja izbijaš kao i ležaje kotača, s nekom dugačkom uskom štangom, idu lako van.
Kada izvadiš vanjske košuljice, jednu prepiliš brusilicom i koristiš je kako bi po njoj lupao čekićem i ubacio nove košuljice.

Donji ležaj ti ostaje na trnu. Za škrip napraviš zaštite od aluminijskog lima kako bi mogao trn stisnuti u škripu bez da ga oštetiš. Stisneš trn u škripu i cvikcangama rasturiš nosač valjaka. kad skineš komplet nosač valjaka i makneš valjke, jako oprezno i polako brusilicom, tankom reznom šajbom, zarežeš košuljicu ležaja koja je ostala na trnu....kad je dovoljno oslabiš rezanjem, jednim dužim dlijetom i čekićem lupaš po njoj dok je ne izbiješ s ležišta i makneš.

Staru unutarnju košuljicu ležaja prerežeš brusilicom i koristiš je kako bi po njoj lupao pri stavljanju novog ležaja.

(y)
 
strasilo said:
ako nastaviš sa ovakvim glupostima, morat ću ti brisati offtopic ...  :LOL: :LOL:

Ja bih jako lajkao da mu to napraviš...  :mrgreen:

I ajd pliz vratite post gdje je stane izjavio da on ne dozvoljava i gdje se opravdava sam sebi.....to je bilo epic.
 
EnduroLab said:
Za izmjenu ležajeva ti ne treba ništa od ovog alata

Hvala, rijesio sam sve. Kosuljice sam izbio na opisani nacin.
Donji lezaj je bio najgori za izbit jer nisam imao skrip.

Ali novi sam lako upresao sa starom kosuljicom.


Poslano sa mog HTC Desire 510 koristeći Tapatalk

 
EnduroLab said:
Za izmjenu ležajeva ti ne treba ništa od ovog alata, ležaj u gornjem mostu ide prstima van.
Vanjsku košuljicu i gornjeg i donjeg ležaja izbijaš kao i ležaje kotača, s nekom dugačkom uskom štangom, idu lako van.
Kada izvadiš vanjske košuljice, jednu prepiliš brusilicom i koristiš je kako bi po njoj lupao čekićem i ubacio nove košuljice.

čak ju i ne moraš prepiliti jer je "tijesno" samo na mjestu gdje ležaj dosjeda... u ostalom dijelu je veća tolerancija, pa ide i kad je u komadu ... :)

EnduroLab said:
Donji ležaj ti ostaje na trnu. Za škrip napraviš zaštite od aluminijskog lima kako bi mogao trn stisnuti u škripu bez da ga oštetiš. Stisneš trn u škripu i cvikcangama rasturiš nosač valjaka. kad skineš komplet nosač valjaka i makneš valjke, jako oprezno i polako brusilicom, tankom reznom šajbom, zarežeš košuljicu ležaja koja je ostala na trnu....kad je dovoljno oslabiš rezanjem, jednim dužim dlijetom i čekićem lupaš po njoj dok je ne izbiješ s ležišta i makneš.

stvar funkcionira kad to radiš već neznam koji puta... za prvi puta je vrlo izgledno da će zarezati i/ili oštetiti trn .. :)

savjet s moje strane bi bio da se za rezanje koristi što manja (potrošena) šajba ... ona koja ima jedva centimetar "mesa" oko limenog prstena .. :)

EnduroLab said:
Staru unutarnju košuljicu ležaja prerežeš brusilicom i koristiš je kako bi po njoj lupao pri stavljanju novog ležaja.

(y)
isto kao i prvo ... :)