"Stare slike i sjećanja vezana uz motore i prijatelje iz mladih dana"

mali podsjetnik na mlađe dane :) http://www.slavonac.hr/retrovizor/majski-susret-motorista/
 
alpine said:
Onaj zavoj iza segeta prema marini? Znak crna točka (sića li se ko tog znaka, više ih nema?) Jedne davne godine je bila nesrića, pogibija momak na motoru.. Pričalo se dok su ga snimali roditelji kamerom... Posli su taj zavoj proširili...

Da to je ta cosa kultno okupljaliste motorista , poginuo je Mario Kalandrin moj dobar prijatelj , nisu ga snimali roditelji vec Austrijanci 13.06.1985. nesreca se dogodila iza Bataluse prema Tg na ravnom dijelu , kako ? Do danas misterij , posto nije bilo ocevidaca . Motor je bio nov gpz 500 r koji je kasnije prodan tako slupan nisam siguran jeli prvo u Slo pa Krlovac ili obrnuto , po prici tokom godina koju sam spojio oba vlasnika su poginula na tom motoru , sad se vise nesicam detalja mozda sam sta krivo skonta ali tada sam bio poprilicno siguran da je bio bas taj motor .
 
Dva vozaca malo jaca Neno Tomas i Mario Kalandrin na Suzi gs 850 u Batalusi 1984. , prvi Japanac cb 400 n i danas prekrasan klasik gpz 550 iz 1982. brico mi nije ima jednu ruku  :mrgreen:
 
Sam Bog nam je cuvao gole glave tih godina... :LOL: (y)
 
Ginge, nakon skeniranja udri crop, a moš i prije skeniranja u options, šta će nam ovi bili okviri...

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Shepa said:
Ginge, nakon skeniranja udri crop, a moš i prije skeniranja u options, šta će nam ovi bili okviri...

:mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
  e moj Sepa nisam ti ja od motike ma ni od kompa  :mrgreen:
 
54 said:
no brain no pain  :mrgreen:

Ma je li ovo od Drage Katića gama u tebe završila, kad bolje razmislim i ne može bit druga nego baš ta. On je bia dovea iz Celja pa je proda u Dubrovnik (Laburi) odakle se vraća u Split (Gogi) koji je proda na Čiovo (tebi)?
 
Rachau said:
Ma je li ovo od Drage Katića gama u tebe završila, kad bolje razmislim i ne može bit druga nego baš ta. On je bia dovea iz Celja pa je proda u Dubrovnik (Laburi) odakle se vraća u Split (Gogi) koji je proda na Čiovo (tebi)?

Je to je ta i  vratila se nazad u St proda je nekome kuvaru sta je navigava , iza toga je lezala u nekome dvoru rastavljena pa nakon dugo godina zavrsila kod Acija u Crikvu , od tamo u Zg......
 
54 said:
e moj Sepa nisam ti ja od motike ma ni od kompa  :mrgreen:
Ginge lipo te viditi kad ponovo "zajašiš" komp.  (y) a mlađima daj da ti puknu slike a ti guštaj i dopiši ono što misliš,vrag odnija motiku  :mrgreen: Idući put baci sliku od Game bez Bete  :mrgreen: i što je s njom sad,nadan se da je još u garaži  :misli:
 
Ka dite san vas gleda na tin motorima, sa stražnjeg sica od fiće na tom potezu  od ST do Rogoznice (i onda na grill kod baće u solin ili janjetinu u podorljak) :wink: ali mi niste bili đir, vise redikuli sa glavom u torbi, dva puta smo takve vozili do hitne... Kako se vremena i mišljenja minjaju, sad ste mi retrogradno cool :mrgreen:

 
54 said:
Je to je ta i  vratila se nazad u St proda je nekome kuvaru sta je navigava , iza toga je lezala u nekome dvoru rastavljena pa nakon dugo godina zavrsila kod Acija u Crikvu , od tamo u Zg......

Vjerojatno Bareti, ono šta je zanimljivo je da je taj dio grada, znači govorimo o lokalitetu oko benzinske pumpe na Pojišanu bilo "žarište" tih dvotaktnih motora. Doduše Drago je najviše zaslužan tome jer je sve svoje motore "uvaljiva susidima" a bilo je toga. Evo Ginge te tvoje kad je dovea u Split.



A mislim da je i ova bivša Jelavićeva pa Dragina koju je od njega uzea Ivan Alfirević završila u tebe?



Interesantno u tvom kraju je završila i Čolina, mislim da je Žele bia kupia ali i uda dalje nekom unproforcu?

 
Rachau said:
Vjerojatno Bareti, ono šta je zanimljivo je da je taj dio grada, znači govorimo o lokalitetu oko benzinske pumpe na Pojišanu bilo "žarište" tih dvotaktnih motora. Doduše Drago je najviše zaslužan tome jer je sve svoje motore "uvaljiva susidima" a bilo je toga. Evo Ginge te tvoje kad je dovea u Split.



A mislim da je i ova bivša Jelavićeva pa Dragina koju je od njega uzea Ivan Alfirević završila u tebe?




Interesantno u tvom kraju je završila i Čolina, mislim da je Žele bia kupia ali i uda dalje nekom unproforcu?


Je i ta je završila kod mene i nedavno se vratila u St (Drazen) a Zele je proda Stivu koji se stalno nastanija u Tg , trecu koju sam kupia u St (garaze povise dental centra nesicam se imena) imala je bocno sliku zene sa krilima , ta je jos uvik kod mene samo izmjenjena .
 
Ljubičasto bile boje, to je od debelog Kale sa kmana, he,he,he vidi slučajnosti isto Dragina bivša. Ako se dobro sičam mislim da je još jedan Dragin motor mach IV završia na kman u Rube koji ga je posli proda Jovi maču. E to vozit, mora si imat ruke ko stari kamenoklesari!

 
54 said:
Da to je ta cosa kultno okupljaliste motorista , poginuo je Mario Kalandrin moj dobar prijatelj , nisu ga snimali roditelji vec Austrijanci 13.06.1985. nesreca se dogodila iza Bataluse prema Tg na ravnom dijelu , kako ? Do danas misterij , posto nije bilo ocevidaca . Motor je bio nov gpz 500 r koji je kasnije prodan tako slupan nisam siguran jeli prvo u Slo pa Krlovac ili obrnuto , po prici tokom godina koju sam spojio oba vlasnika su poginula na tom motoru , sad se vise nesicam detalja mozda sam sta krivo skonta ali tada sam bio poprilicno siguran da je bio bas taj motor .

evo par slikica sa Majskih susreta 80 i neke(y)...ima GPZ 500 na jednoj fotki..jel to taj :(

ovaj na MZu je bio najbrzi od svih :mrgreen:, Skaro na KLRu, cura na Hondi vidio sam je prije par godina..vozi isti  motor :wink:

 
Rachau said:
Ljubičasto bile boje, to je od debelog Kale sa kmana, he,he,he vidi slučajnosti isto Dragina bivša. Ako se dobro sičam mislim da je još jedan Dragin motor mach IV završia na kman u Rube koji ga je posli proda Jovi maču. E to vozit, mora si imat ruke ko stari kamenoklesari!


Je to je ta  :mrgreen: ka enciklopedija si  :LOL: ova rd 350 i rgv 250 je od brace Vakante , gastajbarter ovo je gpx koji je izasa posli gpz .
 
Rachau said:
Ljubičasto bile boje, to je od debelog Kale sa kmana, he,he,he vidi slučajnosti isto Dragina bivša. Ako se dobro sičam mislim da je još jedan Dragin motor mach IV završia na kman u Rube koji ga je posli proda Jovi maču. E to vozit, mora si imat ruke ko stari kamenoklesari!

koji je ovo motor?strava je
 
54 said:
Je to je ta  :mrgreen: ka enciklopedija si  :LOL: ova rd 350 i rgv 250 je od brace Vakante , gastajbarter ovo je gpx koji je izasa posli gpz .

Ne znam na šta misliš pod ovim za rd i rgv, ako misliš na sliku koju sam ja stavia onda si u krivu, rd je bia Dragin (dugo vrimena leža u Ćunia mehaničara) a rgv je bia Čolin i to je taj koji je završia u Žele (razbiven) i dalje u tog stranca.