Stari Grobnik u novom izdanju - -

GH Moto, svabe da...
 
Prijatelj mi je gore bio, i uglavnom krenuo warm up krug i ekipa usporila na kocenju pred zagrebacki, a valjda jedan ili vise njih su mislili da je krenula trka(ili nisu znali proceduru) i zabili se u ove ispred. 12 motora da je palo sveukupno.  :palacdolje:
 
Bokte, pa kako, sto.su imali.leteći start me razumim kako mozes mislit da je startalo

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

 
piljun said:
Bokte, pa kako, sto.su imali.leteći start me razumim kako mozes mislit da je startalo

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
A ne znam, valjda da su znali proceduru ne bi se desilo ovako nesto. Ili je jednostavno usijana glava/nepaznja uzrok.
 
kad sam ja dolazio, već su dvije hitne otišle......
bilo je preko deset motora razbacano okolo ispred zagrebačkog......
još su neki njemci šepali, a dvojica su ležala izvaljena na travi......
redari su rekli da im je do sad bio rekord sedam motora srušeno.....
valjda su ovi popadali u dva vala.... početni dodir i karambol, pa još ovi što su naknadno doletili.......
 
zadro_st said:
Jel neko stvarno poginija ili?
Na zalost je, i polomljenih ima. Iz frendovog boksa jedan kljucnu kost, drugi pet rebara, probijena pluca i slezena...

Po njemu je jedan doletio prebrzo i zabio se u ove ispred a guzva bila.
Startna lista za trku je imala 48 motora, sad koliko ih je startalo ne znam.
Ugl, sranje zesce. Jos kad se pogleda na cestama sta ne bilo, bas los vikend. :palacdolje:
 
Face_Off said:
Na zalost je, i polomljenih ima. Iz frendovog boksa jedan kljucnu kost, drugi pet rebara, probijena pluca i slezena...

Po njemu je jedan doletio prebrzo i zabio se u ove ispred a guzva bila.
Startna lista za trku je imala 48 motora, sad koliko ih je startalo ne znam.
Ugl, sranje zesce. Jos kad se pogleda na cestama sta ne bilo, bas los vikend. :palacdolje:

ruzno...tesko za prihvatit bas zbog toga sto i idemo gore da se  izbjegnu takve tragedije..
 
zadro_st said:
ruzno...tesko za prihvatit bas zbog toga sto i idemo gore da se  izbjegnu takve tragedije..


Nezgodne su te amaterske utrke katkad. Ljudi se napale, bude usijanih glava, previse je to ljudi....

Tako su od frenda brata u IT na nekoj slicnoj utrci pomeli na startu, izbila neka guzva a lik od iza se zabio u njih nekoliko....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nije čudno da se tako nešto desilo jer su ljudi općenito debili

ali

u ovom slučaju je sva krivnja na organizatoru koji je morao imati neki sastanak vozača prije trke i objasniti kako stvari stoje tj koja je procedura oko starta i sl. ... neko moje iskustvo sa tim švabama na grobniku je da su za čudo Božje jako neorganizirani... Bobo je za sve njih dorna razina

šteta izgubljenog života i ostalih koji su se polomili zbog nečeg tako banalnog kao što je poznavanje osnovnih pravila utrkivanja i vožnje po stazi
 
Treba dobro vidjeti šta se dogodilo, da li je u pitanju gubitak kontrole pojedinca (možda je tehnički kvar npr.) ili nešto drugo. Do onda netreba nikoga osuđivati  :(.
Činjenica je da sam odgledao na stotine starteva i utrka ali mi još nije jasno da li ima pravilo kad se treba a kad ne voziti warm up, ... ili je sve u rukama organizatora  :misli:
 
Ja kad sam vozio ove godine na speed weekendu kod Đure izades iz boksa dodes krug do ciljne, postavis se i odma ide start trke. Nema kruga zagrijavanja.
 
Jucer sam pricao s predsjednikom uprave motodroma i kaze da takvu nezgodu jos nisu imali i to u krugu zagrijavanja.

8 ih je prevezeno na Susak. Ovaj nazalost preminuli je u tom metežu koji je nastao  pregazen    :sad:
 
baxy said:
Treba dobro vidjeti šta se dogodilo, da li je u pitanju gubitak kontrole pojedinca (možda je tehnički kvar npr.) ili nešto drugo. Do onda netreba nikoga osuđivati  :(.
Činjenica je da sam odgledao na stotine starteva i utrka ali mi još nije jasno da li ima pravilo kad se treba a kad ne voziti warm up, ... ili je sve u rukama organizatora  :misli:
Ne treba ti warm up ako ne ideš ispod 1.66.
To su kod Bobe oni Valeri i Valentin utRRke za čišćenje kamenca.
 
Brzina kruga ili utrke nema veze s time, barem prema viđenome ... a kad smo već kod toga mislim da je taj krug potrebniji onima sporijima koji nemaju ili ne koriste grijače, manje znaju itd. ... a pada se zbog guma i na manjim brzinama :wink: :?