stari motori

zanimaju li vas stari motori uopče

  • ne zanimaju uopĆe

    Votes: 101 7.5%
  • da zanimaju me

    Votes: 1,117 82.4%
  • preferiram samo nove motore

    Votes: 137 10.1%

  • Total voters
    1,355
princ - legenda  (y)
 
Rachau said:
Evo jednog splitskog (koji je već tad bia rijedak ko plava dlaka na pici) s dvi splitske legende!

Norton od Jerkovića.

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 
sisak35 said:
princ - legenda  (y)

A iza njega proviruje BMW Neue Klasse, iza grmlja popularni Tristać, pa trapez hlače, leptir kragne...a tek frizure, očale i jos ponesto detalja. :LOL: (y)
 
Gato said:
A iza njega proviruje BMW Neue Klasse, iza grmlja popularni Tristać, pa trapez hlače, leptir kragne...a tek frizure, očale i jos ponesto detalja. :LOL: (y)
       

!ebate ,Mačak ,koliko godina imaš kad se sječaš svega toga.  :mrgreen:   

Prinz je 1200 ccm.Da je bar TTS onda bi bija danas vridan.
 
Rachau said:
Evo jednog splitskog (koji je već tad bia rijedak ko plava dlaka na pici) s dvi splitske legende!
Koliko se sećam,u Splitu su bila dva Nortona,jedan kod Ive Kurobase,a drugome se nemogu setiti imena,sećam se samo da su bila dva brata,jedan je imao BMW a drugi Nortona. Sećam se kad je vlasnik Nortona rekao za BMW vidi kakav mu je blok,ka kašun!
 
A fuksa s plitkim štopom, fikani... :)
 
mcrmirko said:
Koliko se sećam,u Splitu su bila dva Nortona,jedan kod Ive Kurobase,a drugome se nemogu setiti imena,sećam se samo da su bila dva brata,jedan je imao BMW a drugi Nortona. Sećam se kad je vlasnik Nortona rekao za BMW vidi kakav mu je blok,ka kašun!

Na slici su Jurica Jerković i Oliver Dragojević a šta se tiće ostatka priče za splitske Nortone tih godina evo kopija teksta s jednog splitskog oldtimer foruma:

..."Kako ne, sićan se koliko smo puta čakulali ispod kuće na kantunu kod Makedonca di je večina dolazila liti na sladoled a dolazilo se i na čakulu, posebno motoristi, da se pokaže koja bravura i koja ženskica sidi zada a nakon svega da se učini kakva kratka trka u kasnije sate kad nije bilo puno svita po cesti. Kad je Jurica kupija Norton Comando 750, to je u ona doba bija motor koji je ima ubrzanje od 0 - 100 manje od tri sekunde ili ako se dobro sićan oko dvi ipo to je u ono doba bilo čudo neviđeno, tako nešto slično si moga vidit jedino na stazi i u rukama Agostinia, do duše na rezervaru nije pisalo Norton nego MV augusta ona je ubrzavala koju desetinku bolje od Nortona. Nisam siguran ali mislim da je tog Nortona kasnije Jurica proda Braci Lamici. Još jedan Norton Comando ali dorađen za trčat je ima Ivo Kurobasa a njega je Ivo zna dat čuvenome Deni da malo zalegne po kantunima, Dena je u ta doba vozija trke sa specijalkom u klasi 50 i zna je lipo zaleč u kantun. Koliko je trka odvozija taj Norton ne znan ali mislim da je sa tim motorom bilo nekih problema jer to nije bila predviđena makinja za zezanje nego za trku pa na rastavljanje i priprema za novu trku pa su išli u Englesku po djelove pa se rastavljalo sastavljalo.... Znan da taj motor nije dugo traja. Di je na kraju svršija, neman pojma".
 
ludilo slika.. dokument vrimena :shock:

Spinut??

ja san se ka mladac jednom vozija na katani.. ima je jedan ljubo, ako ga ko zna.. prosli smo kroz tunel sa 160 i otad san zamrzija motore.. i to je potrajalo

a za benvejce .. ko ih je ima je bija pokojni doris paparella..
 
alpine said:
ludilo slika.. dokument vrimena :shock:

Spinut??

ja san se ka mladac jednom vozija na katani.. ima je jedan ljubo, ako ga ko zna.. prosli smo kroz tunel sa 160 i otad san zamrzija motore.. i to je potrajalo

a za benvejce .. ko ih je ima je bija pokojni doris paparella..

Nije spinut već kod maestrala di su se auto trke vozile a Paparella je bia poznati biciklista i BMW fanatik, bmw 2002 tii, bmw 2002 ti Alpina, i mislim jedno vrime 2002 turbo.
 
Rachau said:
Nije spinut već kod maestrala di su se auto trke vozile a Paparella je bia poznati biciklista i BMW fanatik, bmw 2002 tii, bmw 2002 ti Alpina, i mislim jedno vrime 2002 turbo.

    ...taj 2002 turbo je bio i onda rijedak čak i za evropske pojmove.
 
Je vozili smo dosta po Marjanu... Bicikle... Jos imam kola koje san kupia u njega.. Rado ga se sitin, nama mladima bi zna donit stvari iz Trsta kad je to bilo ravno putu na misec... Jedan put nas je jedan nesto zajebava s autom dok smo se vozili po Marjanu. Doris je otisa doma i vratia se sa benvejcon i tražia ga, ljut ka pas... Sve je smrdilo na gume  :mrgreen: eeeehhh...
 
Rachau said:
Na slici su Jurica Jerković i Oliver Dragojević

Jbt, svakakvih detalja sam skuzio na toj fotki, a skoro najbitniji nisam :shock:. Sto bi rekli: od šume ne vidjeh stablo :LOL:!

barba said:
       

!ebate ,Mačak ,koliko godina imaš kad se sječaš svega toga.  :mrgreen:   

Malo manje nego ti.  :jesus: :LOL:
 
OldBoy said:
    ...taj 2002 turbo je bio i onda rijedak čak i za evropske pojmove.

Općenito je rijedak jer je "faliveno" auto i samim tim se ukinila proizvodnja u povojima, doša je u vrime krize kad se gledalo da auto ima šta manje konja i što manja potrošnja. Ovaj 2002 turbo je bia jedini na ovim prostorima!
 
alpine said:
Je vozili smo dosta po Marjanu... Bicikle... Jos imam kola koje san kupia u njega.. Rado ga se sitin, nama mladima bi zna donit stvari iz Trsta kad je to bilo ravno putu na misec... Jedan put nas je jedan nesto zajebava s autom dok smo se vozili po Marjanu. Doris je otisa doma i vratia se sa benvejcon i tražia ga, ljut ka pas... Sve je smrdilo na gume  :mrgreen: eeeehhh...

S kojim BMW-om se vratia, narančastim ili zelenim?
 
Huh, pitaj me rađe o njegovom Colnagu koje je komponente ima :mrgreen: prije će bit zeleni, prilično sam siguran da nije bija naramčasti.. To je bilo negdi 1985-6
 
To mu je bia ženin 2002 tii u kojem su se vozile slike, on je ima narančastu Alpinu koja je vozila trke u Beogradu na ušću. Taj zeleni tii je posli završija u mene.

 
e da.. te slike sa cvicen  :mrgreen: lipo, kako se neki krugovi znaju zatvorit pogotovo u  ST i nas koji su se tu i - rodili :mrgreen: (y) a rodija san se 100m dalje od mista di je zivija :mrgreen:


nije bija taj zeleni.. bija je neki bisni.. a j.. ga ne mogu mu se sitit boje.. pitat cu nekog od ekipe koja se vozila bikama s nama

 
Rachau said:
To mu je bia ženin 2002 tii u kojem su se vozile slike, on je ima narančastu Alpinu koja je vozila trke u Beogradu na ušću. Taj zeleni tii je posli završija u mene.

    ...jel taj tvoj zeleni pod haubom imao dva dvostruka Solexa, ili Kugelfischer mehanički einspritz?