stari motori

zanimaju li vas stari motori uopče

  • ne zanimaju uopĆe

    Votes: 101 7.5%
  • da zanimaju me

    Votes: 1,117 82.4%
  • preferiram samo nove motore

    Votes: 137 10.1%

  • Total voters
    1,355
Rachau said:
Nisi u pravu.
 
To ti onako il iz prakse. :misli: Ja zato jer san osobno radija na sva tri modela. ,u CH . Nije vrag da su za nas radili po naruđbi. :mrgreen:
 
2002 ti je serijski dolazia s smrdljivim solexima, to njihovo rješenje je u početku nastavia i B. Bovensiepen (vlasnik Alpine) koji je u počecima svoje firme tuning bazira na dva dupla karburatora i doradu glave. Kako su solexi imali "grešku" ubrzo ih je zaminia za pouzdanije webere. Šta se tiće ovog šta si ti vidia i radia u to ne ulazim ali to nije garancija da je to tako dolazilo serijski. Vidija sam ja nekoliko 02-ka sa dellorto duplim karburatorima pa šta, je li to možda za talijansko tržište? Zna se kako izgledaju i koje komponente na motoru i karoseriji ta auta moraju imat da bi bili originalni, a varijacija na temu ima koliko hoćeš.
 
    Rachau, nemoj odmah ljutiti se. Niko ne kaže da nisi u pravu, ili da ne znaš. Ja sam rekao ono što sam očima vidio (Solex 40 PHH sa trubicama umjesto filtera), Barba isto tako (vidio je Webere). I svi zadovoljni  :wink:
 
Ne ljutim se ni najmanje, možda je tekst krivo složen pa si dobia takav dojam ali to mi nije bila namjera da tako ispadne. Ja sam samo tia Barbi pojasnit da je serijski to auto dolazilo sa Solexima a šta su vlasnici stavljali, minjali, i šta bi netko treči vidia to je drugi par postola.
 
Rachau said:
Ne ljutim se ni najmanje, možda je tekst krivo složen pa si dobia takav dojam ali to mi nije bila namjera da tako ispadne. Ja sam samo tia Barbi pojasnit da je serijski to auto dolazilo sa Solexima a šta su vlasnici stavljali, minjali, i šta bi netko treči vidia to je drugi par postola.
 
Problem je u tome što nisu svi bili jednaki,oču reč da je bilo razlika radi zahtjeva tržišta.Švicarsko tržište je imalo uvijek ( i imat če,jer može platit) posebne naruđbe kako u moto trgovini tako i auto.Ja govorim o onom na čemu sam radio daleke  71 pa sve do 97-e.Nisam i ne želim uvjeravat druge u ništa ,nije to moj naćin .Iznosim samo stvari iz prakse iz davnih vrimena ista kao i danas kad nekome želim pomoč.
 
barba said:
 
Problem je u tome što nisu svi bili jednaki,oču reč da je bilo razlika radi zahtjeva tržišta.Švicarsko tržište je imalo uvijek ( i imat če,jer može platit) posebne naruđbe kako u moto trgovini tako i auto.Ja govorim o onom na čemu sam radio daleke  71 pa sve do 97-e.Nisam i ne želim uvjeravat druge u ništa ,nije to moj naćin .Iznosim samo stvari iz prakse iz davnih vrimena ista kao i danas kad nekome želim pomoč.
Da radi se o strozijim normama ispuha. Skoro da nema niti jednog motora istog modela koji ima iste dizne u CH i ostatku trzista. Tako da onaj koji zeli plasirati robu na ch trziste mora odraditi i izmjene sukladno zakonskim propisima
 
Da vratimo temu na motore, a kako je već riječ o BMWeima evo danas kod frenda u garaži škljocnuo njegov R90S (trenutno nije regan, ali je ful ispravan) koji je prevalio oko 320000 km. Vlasnik je Boris Fakin i stariji kolege su vjerovatno čuli za njega. Nažalost nismo ga izvalčili iz garaže jer je škrapalo, a isto tako i Minija njegovog sina (sin mu ima 3 komada, a s ovim ne izlazi na kišu), ali fotke Minija ću staviti u hrvatske oldtimere. Bolje fotke jednom drugom prilikom nadam se :mrgreen:
 
ako se ne poklapa sa Cavoglavama ili nekom bikijadom u Runovica gumnu, onda bi moglo  :mrgreen: :LOL:
 
Dakle, dRRagi moji oldtimeraši...  :mrgreen:

copy/paste

Možda su se neki od Vas zapitali gdje sam, pa eto, oni koji me znaju znaju da mi je anarhizam uvijek bio u krvi. Sputavale su me kacige, registracije, asfalt... pa sam pobjegao u planine. Tamo sam naletio na krdo, posljednjih Indijanaca. Prešli su:
Well it winds from Chicago to L.A.
More than two thousands miles all the way
Get your kicks on Route sixty six
Well goes from St. Louie down to Missouri
Oklahoma city looks oh so pretty
You'll see Amarillo and Gallup, New Mexico
Flagstaff, Arizona don't forget Winona
Kingman, Barstow, San Bernadino...
Ali kad su došli u hrvatsku skoro su skapali od gladi. I tako su se udružila dva konja iz zapadnog dijela Zagreba konkretno Zoki i ja da pomognemo Indijancima i sakupimo za sijeno za dugu i hladnu predstojeću zimu. Svi ste dobrodošli, prvenstveno u miru jer ne zaboravimo Indijanci su vrlo plahi. Cilj akcije je da čim vi više piva popijete to će Indijanci dobiti više sijena.
Siguran sam da će te me podržati i dobrodošli ste već danas...  (y)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
hondamoto said:
Ducati iz Subotice
 
Ovakav je bio moj,kao model 200 Elite),sa malim izmjenama.Rezervar je bija djelomično kromiran  (onaj narančasti dio) ,nije imao onaj prozorčić na glavi di se vide zupčanici a ni onu rebrastu gumu na karbu.Sad si me vratija u 1967. :LOL: :LOL:  (y)
 
rocky6 said:
fino  (y) a mogao si i one gologuze "sirotice" što peru motore  :mrgreen:
ono su mlade tete a ovdje je tema stari motori , paaa mislim da uz to idu vjerojatno stare babe  :jesus:
 
ok, evo po željama slušatelja..  :mrgreen: -iako je u stručnoj temi o fotografiji nestašica torbica  :LOL:

i nekakav stariji motor.. :wink: - da nismo offtopic.