stari motori

zanimaju li vas stari motori uopče

  • ne zanimaju uopĆe

    Votes: 101 7.5%
  • da zanimaju me

    Votes: 1,117 82.4%
  • preferiram samo nove motore

    Votes: 137 10.1%

  • Total voters
    1,355
Motoklasik, upravo to sam htio napisati (y)... Jbt, registracija ko lopata za snijeg na takvom motoriću! :shock:

Inace i mene zanima to sto Pinta pita. :wink:
 
Pinta 001 JA said:
Nego kakav je ono prikoličar ispred Honde :misli: i stavi koju fotku onog zlatnog u oklopu što proviruje s ljeve strane Yamahe na ovoj slici.


Prikolicar koji se vidi je nakakav rucni rad sa Kawasakijevom masinom, inace fotografija je sa trke prvenstva Srbije u starovremenskim motorima, odrzanoj na aerodromu u Batajnici pre par godina. Na ovoj slici se mozda malo bolje vidi:





A onaj zlatni u oklopu sto na slici proviruje iza Yamahe RD250 je Kawasaki Z750-B1 Twin iz 1976. godine. Napisao sam jednu posebnu temu u odeljku "Garaza" na ovom podforumu da ne zatrpavam ovu temu...  http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,250795.0.html





 
Sve do zadnjeg dana nisam znal da vlasnik stana u garaži kraj koje prolazim ima bar tri pile.

Nažalost uspel sam videti samo jednoga i to R80 u mint stanju s onim krom zaštitama i maglenkama boje ko onaj u temi o R9T.
 


(Powered by frubar.net)
Prikolica nije baš u nekom lepom stanju za pogledat,al je pravi biser,obzirom da ju je sam pravio lično Helmut Fath,svetski prvak u prikoličarima 1960 i1968 godine. Prikolicu je vozio na grobnoku Kolman Rado sa Z 1000 mošinom krajem osamdesetih,kada ju je prodao u Bugarsku gde je osvojila brojne titule u nacionalnom prvenstvu sa dvotaktnom Yamahinom trkačkom mašinom.Iz Bugaske je stigla u Beograd pre desetak godina sa nekompletnom yamahinom mašinom,koju nije moglo kompletirati,pa je ponovo dobila Z agregat
 
...kad sam vidio sliku, odmah sam se Kolmana sjetio  (y)  :mrgreen: ...čini mi se da su imali i prikoličara sa wartburgovom mašinom  :misli:
 
Hvala motoklasik na slikama i informacijama (Kawu sam prokomentirao u temi u koju si ju stavio, ali i tu ću reći FAKAT SI JU FINO SREDIO (y))

Mcmirko, također zahvaljujem na informacijama (y)

Kaj se pak Kolmana tiće njega nisam vidio najmanje petnaest godina, ma više.
 
Wankel  :misli:
 
Uf, ovo je stvarno čudo :misli: :misli: :misli: 2 svjećice na mjestu gdje je inače klasični dvoventilski cilindar, original kurbla na pravom mjestu, ma čudo jedno. Kakav je s druge strane? Da ima koja fotka druge strane možda bi bilo lakše pogoditi. Fakat ne kontam :misli: :misli: :misli:
 
Dvotaktni četverocilindrični boxer?
 
rocky6 said:
ovaj  :misli:

http://www.krage-tuning.de/bmw-koenig-en.html

Bit ce da je upravo taj Konig, (y)  (fale mi dvije tockice za onaj preglašeni O :mrgreen:)
 
Tog König cvaju sam vidio u jednom starom trkaćem prikoličaru
Nisam se mogao nagledati.
Fascinantno.
 
Konig sam prvi puta cuo i vidio u Njemackoj na speedway utrkama,ugradivali su ih u prikolicare,bila je to osica medu konkurentima jednocilindrasima Jawa i ostali.Nije to bilo tako davno negdje sredinom sedamdesetih proslog stoljeca.
 
djura59 said:
Konig sam prvi puta cuo i vidio u Njemackoj na speedway utrkama,ugradivali su ih u prikolicare,bila je to osica medu konkurentima jednocilindrasima Jawa i ostali.Nije to bilo tako davno negdje sredinom sedamdesetih proslog stoljeca.

:LOL: (y)