stari motori

zanimaju li vas stari motori uopče

  • ne zanimaju uopĆe

    Votes: 101 7.5%
  • da zanimaju me

    Votes: 1,117 82.4%
  • preferiram samo nove motore

    Votes: 137 10.1%

  • Total voters
    1,355
hondamoto said:
još uvijek u ponudi , gazda je otvoren 3 prsta za dogovore  :mrgreen: http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/suzuki-gsx-750-katana-759-cm3-oglas-9543795

Jbg, da je viska para... :0648:
Inace, da bi prodao morat ce se jos koji prst otvoriti :mrgreen:, osim ako mu ne naleti ljubitelj koji ne pita previse i trazi bas to.
Na zalost, u Rvackoj je malo takvih... :no:
 
to je bila pila po dizajnu ispred svog vremena :) i zato je interesantan . Jbg. cijena ide dole e sad koliko , .....  :misli: provozao sam ga treba par sitnica riješiti ali  je ok .
 
Pila, po čemu, pošto ne znam bi li mi mogao malo objasnit, nisam tada vozio motore, mada imam hondu iz 84', zašto ovaj ima spuštene ručke i koje su to sitnice koje bi trebalo promijeniti ?

Ako znaš, bi li mogao usporediti s boldorkom iz te godine ?
 
hondamoto said:
to je bila pila po dizajnu ispred svog vremena :) i zato je interesantan . Jbg. cijena ide dole e sad koliko , .....  :misli: provozao sam ga treba par sitnica riješiti ali  je ok .

Ja bih ju zbog dizajna i uzeo.
Ona je na tom polju ispisala povijest.
Hondamoto, di mu je ona 1100??
 
Je to je bila pila, nije bitno ic u detalje a da sam u mogucnosti, u garazi bi osim one moje pile z900 volio imati jos nekoliko pila 750four, z1000r elr, katanu, boldorku i gt750 i sve to jos u cafe i streetfighter verziji

:mrgreen:
 
hondimir said:
Pila, po čemu, pošto ne znam bi li mi mogao malo objasnit, nisam tada vozio motore, mada imam hondu iz 84', zašto ovaj ima spuštene ručke i koje su to sitnice koje bi trebalo promijeniti ?

Ako znaš, bi li mogao usporediti s boldorkom iz te godine ?
U ono doba kada se katana pojavila izgledala je ko space shutle u odnosu na druge motore . ništa posebno no sa par detalja na poluoklopu , instrument tabli za ono doba čudo :) . 1981. sam uzeo novu Hondu cb 650 , odem kod Tuchera na 1. servis i ugledam malo skuplju katanu 650 sa kardanom .Uhhh , nisam se mogao odljepiti a 1100 je posebna prića .
 
Elias said:
Ja bih ju zbog dizajna i uzeo.
Ona je na tom polju ispisala povijest.
Hondamoto, di mu je ona 1100??
I ta je na prodaju , samo drugi gazda http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/suzuki-gsx-1100-katana-1074-cm3-oglas-13022538  . Ta je od prvog dana u Osijeku
 
kako se vremena mijenjaju  :?

meni je taj motor nekada davno, što se dizajna tiče bio ludilo  8)  (y)
ali mislim da je i sam naziv KATANA najviše pridonio

danas kad ga vidim, samo me vrati  puno godina prije, ali
mi više uopće nije lijep  :?
 
1923_harley_davidson_j_by_hawkeye024-d6lsarm.jpg



jel bi se isplatilo slagati ovak nekaj, znam di ima rama, rezervoar, mašina i getriba ..... ali za ostale dijelove nemogu garantirati.... kao neki dugogodišnji projekt...

 
joya said:
jel bi se isplatilo slagati ovak nekaj...

bez zayebancije  8)

ali stvarno ne znam kad se nekome isplatilo slagati neki stari motor,
to ljudi obično rada iz ljubavi prema nekom modelu ili se inače vole
tim baviti  (y) znači, ne mislim da je to loše - dapače
 
DADO+ said:
bez zayebancije  8)

ali stvarno ne znam kad se nekome isplatilo slagati neki stari motor,
to ljudi obično rada iz ljubavi prema nekom modelu ili se inače vole
tim baviti  (y) znači, ne mislim da je to loše - dapače

ma kakva ljubav, pitam čisto iz računice (i dosade) :mrgreen:  nebi taj motor vozio sigurno. Ali stoji kod kolege u podrumu iza drva (budem potražio slike) i nebude ga slago ni on sigurno (jer ima 3-4 komada već na stolu i još 10 na čekanju). A dobio ga je badava, što bi značilo da onaj koji mu ga je dao (ovako u rinfuzi) isto nije prepoznao isplativost tog projekta.


zato pitam....

znam i sam koliko vrijedi takav motor dok je gotov složen, ali isto tak znam da ni jedan od tih dijelova, pa ni šarafova nema ni na ebayu, a kamoli u lokalnoj "željezarnici". iako dosta hodam po oldtimer sajmovima, večim i manjim, dijelovi za HD se jako rijetko nalaze. A o ovim predratnim da ni ne govorim.


 
riječ "računica"  :misli: :misli: - jel ti "voliš" stare motore ??

kakve veze imaju te riječi sa starim motorima ?? kvare se , skupi su im dijelovi, nema ih...

neke se stvari rade iz ljubavi (osim ako se ne ženiš..)  :mrgreen:
 
Joya, ako to sto spominjes mozes dobiti za "kikiriki", ako imas dobru volju i volis to, uzmi i pomalo, pa kad bude-bude...
Ako ce i tebi skupljati prasinu u nekakvoj supi, jer si ipak zakljucio da se ne isplati, radije odustani u startu u korist nekoga tko ce se iz ljubavi baviti time.
Inace, racunica i oldtimer nikako ne idu u istu recenicu... :mrgreen:
 
to je istina, sused je slagal, nanovo starog bmw-ca 1602 i veli sam ,rupa pa skoro bez dna :mrgreen:
 
Al si je i lepi posel zel. Koji sused, koje je boje? Možda znam auto
 
Naravno da volim motore, ali ovaj bi slagao da ga prodam. Bilo je vremena kad sam imao 5 motora, a bilo je vremena kad nemam ni jedan. Kupim, malo složim, porihtam, odvozim (polu)sezonu i prodam. I tak u krug.

Sad ovaj HD mi opće nije po ukusu, ovo bi bila čisto slaganje radi daljne prodaje. Ni potpuna restauracija, nego staviti tehnički skupa da radi i da se može prodat.

Moram prvo vidjet ako vlasnik želi pregovarat. Stavim slike ako nađem
 
joya said:
Naravno da volim motore, ali ovaj bi slagao da ga prodam. Bilo je vremena kad sam imao 5 motora, a bilo je vremena kad nemam ni jedan. Kupim, malo složim, porihtam, odvozim (polu)sezonu i prodam. I tak u krug.

Sad ovaj HD mi opće nije po ukusu, ovo bi bila čisto slaganje radi daljne prodaje. Ni potpuna restauracija, nego staviti tehnički skupa da radi i da se može prodat.

Moram prvo vidjet ako vlasnik želi pregovarat. Stavim slike ako nađem

Zvuci poznato...  :LOL:
Pratim razvoj situacije. (y)
 
evo, našal sam sljik :)

samo, kolega je nešto zimogrozan i zimi se ne radi ništa. niti šarafa niti vozi. tak da nastavak priče valjda tek na proljeće

znam da slike za procjenu modela nisu baš ekskluziva, ali s obzirom na situaciju da vlasnik nevoli baš kad mu naslikavam motore, još je i dobro uspjelo. kaj mislite koji bi to model mogao biti?  :misli: