stari motori

zanimaju li vas stari motori uopče

  • ne zanimaju uopĆe

    Votes: 101 7.5%
  • da zanimaju me

    Votes: 1,117 82.4%
  • preferiram samo nove motore

    Votes: 137 10.1%

  • Total voters
    1,355
    ...ja već imam motor kojeg ne mogu nit prodat nit poklonit. A mislim da ni sin nema nikakve namjere naslijediti ga. Bude u glomazni otpad posle mene. Tak da iako imam ITEKAKVU volju počet slagat nekog cafe racera, ne vidim smisla. Vrijeme gazi naše želje. Možda je i bolje da ne idemo u njihovu realizaciju.
 
za jednu stariju vespu restauracija dođe do 2000 eura tako da je MZ mila majka ,trenutno slažem jednu PX vespu za sebe (malo naturpijana ) točno me strah pratiti potrošene šolde! (y)
 
Je da, to su te čari :)
 
Jedina stvar na MZ skrembleru koju bi mjenjao je smjer metaka na spulji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: I prazna puška ponekad opali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Pinta 001 JA said:
Jedina stvar na MZ skrembleru koju bi mjenjao je smjer metaka na spulji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: I prazna puška ponekad opali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
metak bez cijevi nije ubojit  :wink: ovak sa špicama prema naprijed je aerodinamičniji :mrgreen:
 
Pusti ti to ja u desnom dlanu imam trajnu uspomenu na ćorak koji je grunuo bez da je ispaljen iz cijevi. Bio sam dječačić i malo nestašan pa eto. . .  ostala uspomena jbg. Nekoliko godina unatrag roknula mi je petarda pod nogama (neka debela, crvena) i fino mi je potekla krvca na 2 mjesta na nozi. Od tada pušem i na hladno :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
ja sam ispucavao metke kroz cjevasti ključ stegnut u škrip, a okidanje duršlag i čekić  :mrgreen: ...ne odleti daleko zrno  :LOL:
 
:mrgreen:Očito je bolje za nas dvojcu da se manimo ćorava posla sa eksplozivnim napravama i posvetimo motorima :LOL: :LOL: :LOL:
 
Wing od frenda koji je slikao drugi frend pa mi ga je poslal. Inače motor je regan na VU, a čovjek živi u Kerestincu (ili tam negdje) i ima desetak motora iz 80tih jer mu je to najdraže razdoblje. Od toga su mislim 2 HDa, dok su ostali rižice. Moram se zaletit jednom prilikom da vidim kaj sve ima pa ću onda i poslikat. Ove su fotke samo s boka pa nisu baš nešto. Jbg čovjek koji je slikal nije motorist pa ga nije fotkal sa svih strana nego tek toliko.
 
Ima kolega, vozio sam ju, lepo pravocrtno ide.... zvuk je jebački, ljepo pjeva, već pri 80 misliš da si na 200 ;-)

Meni se više sviđa CB500, radi truba auspuha, koji se u Njemačkoj plaćaju zlatom

IMG_4774.jpg
 
alpine said:
Lip je toliko da s njim spamaš okolo?  :misli:

Ma nemrem se odlučit kam bi s njima kad su i stari, a i rijetko se vide, pa eto. . . . . :misli: stavim u 2 teme jbg, a i ljepi su i interesantni :mrgreen:
 
Pinta 001 JA said:
Ma nemrem se odlučit kam bi s njima kad su i stari, a i rijetko se vide, pa eto. . . . . :misli: stavim u 2 teme jbg, a i ljepi su i interesantni :mrgreen:

(y) ti CB 300, 400 I 500 four su svi super
 
Par Münch-ova iz Sinsheim Auto & technik museum u Njemačkoj, a Enfield je bio ispred, netko se dovezao na njemu (zanemarite datume na slikama, slike su iz 2013. ili 2014).
 
Pinta 001 JA said:
Pusti ti to ja u desnom dlanu imam trajnu uspomenu na ćorak koji je grunuo bez da je ispaljen iz cijevi. Bio sam dječačić i malo nestašan pa eto. . .  ostala uspomena jbg. Nekoliko godina unatrag roknula mi je petarda pod nogama (neka debela, crvena) i fino mi je potekla krvca na 2 mjesta na nozi. Od tada pušem i na hladno :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Još ako se auspuh malo više ugrije, veselje od vatrometa ! :mrgreen:
 
:mrgreen:

Big beng tadašnji
 
Ne spada pod stare motore, ali je dobri stari Ural.
http://www.gizmag.com/ural-dark-force/40431/