stari motori

zanimaju li vas stari motori uopče

  • ne zanimaju uopĆe

    Votes: 101 7.5%
  • da zanimaju me

    Votes: 1,117 82.4%
  • preferiram samo nove motore

    Votes: 137 10.1%

  • Total voters
    1,355
Zog said:
Nemoj to kupit, zajebat će te, kupi od prvog vlasnika.

using  tapatapa
A je, najboje bi bilo kupiti direktno iz tvornice priko berlinskoga zida i onda zaglibiti na party u
https://www.residentadvisor.net/club.aspx?id=22585
 
T-Rex said:
Gledao sam taj,ali taj  prodavač ima oko 5-6 MZ-a na prodaju,što znači po iskustvu mog bivšeg susjeda,da ih je sklepao od više  drugih dijelova,pa nemam povjerenja u tog prodavača.
Kao da ih je kupio i onda ušminkao i sad ih preprodaje...

Pa svi stari motori su sklepani vise-manje od starih dijelova.to ne znaci nista lose,svi dijelovi za mz,pasu na sve mze.i ja sam svoje tako krpario.bolji su polovni original,vec novi made in gdje...??ima mi buraz prvi vlasnik '90 god 150tku,presao originalnih 35000...al ne prodaje..iz sentimentalnih razloga  :0648:
 
Pozdrav svima,

evo mene već opet...
Već par mjeseci pokušavam naći MZ ETZ 251,i našao sam ga danas.
Međutim oglas je prodan u roku od 3 dana (koštao je 4200kn).
Zanima me da li itko zna nekoga tko bi prodao MZ ETZ 251 u vrlo dobrom ili odličnom stanju,odnosno bez iakvih ulaganja,a da cijena ne prelazi 4500kn i da je u blizini Zagreba?
Koje god oglase sam zvao ili su prodani ili se nitko ne javlja.
U Hrvatskoj ne mogu naću ništa (osim ovog koji je danas prodan),pa sam razmišljao,da li se može uvesti taj motor iz Srbije ili iz BiH.
Zanima me kakav je postupak, jer ako nitko koga vi znate nema za prodati MZ,izgleda da me čeka ili izvan HR ili još koji mjesec na Njuškalu.
 
Puno hvala,vrlo srdačno od tebe,samo je problem što su svi iznad 5600kn.
Nadam se da ću uspjeti naići na nekog tko ih prodaje do 4500kn. (y)
 
Ti stvarno zapeo za emzeja...respect (y)
Ima li uopće dijelova za njih?Mi smo nekad išli u Mađarsku po dijelove jer je poslije rata bilo slabo dijelova kod nas...
 
Jesam, stvarno mi se sviđaju ti retro modeli.
Inače najbolji i najljepši motor kojeg sam ikad vidio i koji me zainteresirao za motore je Triumph Scrambler 900.
MZ me na neki čudni način podsjeća na Triumph Scramblera,ali mene i samo mene :LOL:
Što se djelova tiče,čuo sam da ih ima u Mađarskoj,i da su nešto lošije kvalitete,ali dobro kol'ko para tol'ko muzike  :mrgreen:

EDIT:evo stavio sam par motora koji su mi odlični,samo što ni jednog ne mogu kupiti sa 5000kn
 

Attachments

  • yamaha-sr-400_2658.jpg
    yamaha-sr-400_2658.jpg
    72 KB · Views: 103
  • scrambler-motorcycle-1.jpg
    scrambler-motorcycle-1.jpg
    253.3 KB · Views: 190
  • $_86.JPG
    $_86.JPG
    106.2 KB · Views: 126
  • Honda-NX-650-Dominator-1.jpg
    Honda-NX-650-Dominator-1.jpg
    380.8 KB · Views: 111
Viđam tu kod mene neku ekipu da se voza na MZ-ama.Pitat ću ih prvom prilikom znaju li za koji dobar primjerak.
Naravno,do 4 700,00kn :wink:
 
T-Rex said:
Jesam, stvarno mi se sviđaju ti retro modeli.
Inače najbolji i najljepši motor kojeg sam ikad vidio i koji me zainteresirao za motore je Triumph Scrambler 900.
MZ me na neki čudni način podsjeća na Triumph Scramblera,ali mene i samo mene :LOL:
Što se djelova tiče,čuo sam da ih ima u Mađarskoj,i da su nešto lošije kvalitete,ali dobro kol'ko para tol'ko muzike  :mrgreen:

EDIT:evo stavio sam par motora koji su mi odlični,samo što ni jednog ne mogu kupiti sa 5000kn
Možeš...nekoliko mjeseci po 5000kn :mrgreen:
 
E puno ti hvala,ovo traženje me ubija,a jedna od mojih većih mana je nestrpljivost, :grin:
Ti ako nađeš nekoga,samo javi ili ovdje ili na PP.
PS
ovi motori koje sam linkao meni liče na Triump a o Triumphu mogu samo sanjati.
Znaš li možda jel' itko oko Zagreba može napraviti scrambler od npr. Yamahe SR 125 i koliko bi to koštalo?
Inače,kako se motori pretvaraju u scrablere,caffe racere,choppere?
Jel'  za to postoji neki ''kit'' ili tako nešto?
 
Ima ovdje na forumu majstora koji rade kvalitetne prerade,možda ti se jave...
U mom kraju ja znam za majstora nadimkom Djubre(dobar je čovjek samo nadimak mu je malo u k.... :mrgreen:)
 
Ovaj ''naziv' Djubre me oduševo. :LOL:
Jel' se sam tako nazvao ili...?
Šalu na stranu,inače ako nije skuplje od kojih 1000kn možda bi i nakon nekog vremena moga kontaktirati jednog od majstora (ili on mene).
Naravno to je ako ne kupim MZ nego neku stariju Yamahu.
 
T-Rex said:
E puno ti hvala,ovo traženje me ubija,a jedna od mojih većih mana je nestrpljivost, :grin:
Ti ako nađeš nekoga,samo javi ili ovdje ili na PP.
PS
ovi motori koje sam linkao meni liče na Triump a o Triumphu mogu samo sanjati.
Znaš li možda jel' itko oko Zagreba može napraviti scrambler od npr. Yamahe SR 125 i koliko bi to koštalo?
Inače,kako se motori pretvaraju u scrablere,caffe racere,choppere?
Jel'  za to postoji neki ''kit'' ili tako nešto?

Lipo, ne moraš sanjati, počni štedit  (y)

Jamahe su dobre baze i ako možeš naći neku sr500 ili 250 imas dobru bazu

Tvoje zadnje pitanje govori da si novi u tome.. od svakog motora se može napravit sve živo, stvar troškova i kreativnosti.. a postoje i kitovi, recimo za Suzuki Savage: http://www.rycamotors.com
Citaj malo po netu, ima stvarno svega

Ali ako misliš uzet loš i jeftin motor za bazu za preradu, u startu si se zaj** radije jos štedi i informiraj se :wink:
 
alpine said:
Lipo (y)

Jamajke su dobre baze i ako možeš naći neku sr500 ili 250 imas dobru bazu

Tvoje zadnje pitanje govori da si novi u tome.. od svakog motora se može napravit sve živo, stvar troškova i kreativnosti.. a postoje i kitovi, recimo za Suzuki Savage: http://www.rycamotors.com
Citaj malo po netu, ima stvarno svega
Da,novi sam u svijetu motora,čitao sam malo na internetu i gledao prerađene motore (scrableri i caffe raceri) i stvarno me oduševilo.
Jedino ne znam cijene toga kod nas,ali ću još večeras surfati netom i malo pogledati.


EDIT:kawatom ako te mogu još zagnjaviti malo i ako imaš vremena,zamolio bi te ako znaš da mi kažeš,kakav je postupak uvoza motora iz BiH i Srbije u HR,jer sam vidio MZ za 400€ a u savršenom je stanju,jedino što je u Srbiji,pa bi me prijevoz puno koštao.
Čuo sam da su prije postojali,a i sad postoje (barem kod nas) vlakovi preko kojih se mogu slati takve stvari.

 
T-Rex said:
E puno ti hvala,ovo traženje me ubija,a jedna od mojih većih mana je nestrpljivost, :grin:
Ti ako nađeš nekoga,samo javi ili ovdje ili na PP.
PS
ovi motori koje sam linkao meni liče na Triump a o Triumphu mogu samo sanjati.
Znaš li možda jel' itko oko Zagreba može napraviti scrambler od npr. Yamahe SR 125 i koliko bi to koštalo?
Inače,kako se motori pretvaraju u scrablere,caffe racere,choppere?
Jel'  za to postoji neki ''kit'' ili tako nešto?

Javi mi se na pp. Odgovorim za vikend. Prerada ne mora biti skupa.
 
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/suzuki-gs-550-cafe-racer-549-cm3-oglas-23681347
Vidi ovog,što mu fali...Malo je stariji ali treba pitati i vidjeti.Ne prodaje se to svaki dan.
Što se tiče uvoza najtočnije ti je pitati na carini,da ne bi bila skuplja pita od tepsije :)
 
Alpine hvala za linkove,mada sam mislio da je malo jeftinije,al' dijelovi izgledaju super.

James1100 poslao sam ti PP,samo još nemam motor,ali tek da znam otprilike.

kawatom motor je predivan i ne fali mu ništa,ali meni zato treba 4300kn više nego što imam (y)
 
Nazovi čisto informativno koliko je čovjek spreman spustiti cijenu.Nategni malo i imaš gotov caffe racer.Što god radio na mz-i ukupna cifra bit će ti vrlo blizu cijene ovog suzukija.Ne znam...morat ćeš malo pojačati budžet :misli: