stari motori

zanimaju li vas stari motori uopče

  • ne zanimaju uopĆe

    Votes: 101 7.5%
  • da zanimaju me

    Votes: 1,117 82.4%
  • preferiram samo nove motore

    Votes: 137 10.1%

  • Total voters
    1,355
Pinta 001 JA,i meni se čini da je kozmetički u dobrom stanju,a što se tiče probne voženje,prodavač je rekao da je u redu da ga isprobam.

Bare GSX,stvarno mi se jako vizualno sviđa MZ,a i čini mi se da je dobar za početak.
U mehaniku se razumijem jako malo,ali sam spreman naučiti.
Što se tiče dijelova,nadam se da mi neće trebati (bar ne ubrzo  :mrgreen:) a ako i zatreba,vidio sam da ih ima u Mađarskoj,Njemačkoj, a malo i na Njuškalu.
Za karburator sam pitao i rekao mi je da je originalan,ali sam također rekao da mi ga uslika,pa ću postaviti ovdje.
 
Evo slika karburatora,pa recite da li je taj bolji ili lošiji:
https://ibb.co/g27rKv

https://ibb.co/ezoFev

EDIT:samo da još pitam-postoji li neki način za punjenje akumulatora preko kojeg ne moram biti u blizini utičnice za struju,jer živim na 1. katu zgrade?
 
Hm, nemoj se ljutiti , ali ako nemas garazu, ili prostoriju u kojoj ces drzati , tj šarafiti motor
Nemoj ga ni kupovati , mislim da svaki 30 god star motor traži šarafljenje, dotezanje, i svašta nešta
A emzo osobito
 
Naravno da se ne ljutim,imam dosta veliki podrum u zgradi u kojem ga planiram držati i po potrebi šarafati.
Ako baš ne budem mogao nigdje naći utičnicu,uvijek mogu pitat jednu gospođu koja ima sobu do mog podruma pa pitati nju da mi posudi utičnicu (tamo je većinu dana).
PS
može li se akumulator izvaditi iz motora?
PPS
na što se točno smatra kad mi kažete da ću morati šarafati?
Kužim da ću morati popravljati motor,ali na koje djelove se misli,npr. čistiti karburator,cilindar,puniti akumulator?
 
aku je za njega jeftin,ne trebas ga punit..neces mu produzit zivotni vijek...karburator je od njega bas,251,ima malko drukciji.provozaj,u prvo se zaigraj sa gasom,dodaj,pusti,i odvrni ga,ako se propne,valja.mislim da bi to trebao i u drugoj napravit(nisam svoj vozio vec dugo)...
sarafljenje
-sajla mozda punke ako je nova(od kvacila).matica 8 ili 10 mm,proturis sajlu kroz nju i mlatni cekicem da se spljosti.sajla opravljena,trebas namjestat kvacilo ponovo,skinit poklopac kvacila,kljuc 22/24 vec sam zaboravio koji ide...
-regler ce drkat prije il kasnije..
-procurit ce negdje ulje.kod kurble,zadnjeg lancanika il poklopca kvacila
-paljenje ces morat namjestat,uglavnom su losije platine,pa se brzo potrose
-moze ti procurit semering na prednjim vilicama
-moze se u karburatoru odljepit plovak(komad plutanog cepa to rijesi)
-mozda i bobina krepa
-i secer na kraju,moze provrtit kvacilo na radilici,ako ne stegnes onaj saraf 22/24 dobro...

Dobra je stvar da ti ne treba puno alata za napravit generalku  :mrgreen:
 
Puno hvala na savjeima.
Nije da se baš razumijem puno u to,ali nadam se da ću negdje naći upute/vodič/šemu ako zapnem.
Hoću li po tvome mišljenju s MZ-om moći odvoziti nekih 300-njak kilometara prije nego što budem morao šarafati po njemu?
Na Tomsu APN 6S sam naučio čistiti karburator,skidati cilindar,skidati rezervoar od goriva,i takve sitnice,nadam se da ovo neće biti puno drugačije. (y)
 
hoces.u pravilu na mz-ama se karburatori nikad ne stopaju.nisu bas takve male rupice kao na tomosima..motor je jako jednostavan. :wink:..imas na jubitu svaki korak rastavljanja masine i namjestanja kojecega.pogledaj cisto informativno.upisi nesto na temu MZ reparaturen ili service,il sta slicno, ima tog masa...
 
Izgleda da ste zaboravili naslov teme  :jesus:,hebes zivot bez garaze i srafljenja starih kanti bija to MZ,Panonija,Zunddap,Horex,Bmw,Kawa,Honda,Suzana,Yamaha,Norton,Laverda,Benelli,Triumph i.t.d. :neznam:
 
Papillon said:
Izgleda da ste zaboravili naslov teme  :jesus:,hebes zivot bez garaze i srafljenja starih kanti bija to MZ,Panonija,Zunddap,Horex,Bmw,Kawa,Honda,Suzana,Yamaha,Norton,Laverda,Benelli,Triumph i.t.d. :neznam:
                (y) (y) (y)
 
Evo mene opet.
Ispričavam se što sam dosadan,ali stvarno nemam gdje pitati ovakva pitanja...
Gospodin koji mi je namjeravao prodati etz 250 je odustao,tako da sad gledam druge oglase.
Zanima me što mislite o ovome:
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/mz-etz251-251-cm3-oglas-20875603
Cijena je visoka,ali je prodavač rekao da može za 5700kn.
5700kn je puno,puno više nego što sam upočetku mislio platiti.
Da li se po vama isplati dati toliko za taj MZ?
Također me zanima hoću li moći vratiti uložen novac 5700kn ako ga nakon nekog vremena odlučim prodati?
PS
da li je MZ ETZ 251 kvalitetniji od Tomosa APN 6,i naravno ne mislim na brzinu nego kvalitetu dijelova i izrade,i koji se više kvare?
 
Nero said:
Za tu lovu, mozes pronaci japanski motor.

Pouzdaniji i bolji. Takodjer star/retro

Gledao sam na Njuškalu ostale motore,ali kad stavim cijenu do 800 eura,izbacuje mi samo MZ,Jawa,i neke kineske.
Kao što sam prije rekao,izgled mi je druga najbitnija stvar jer volim motore koji izgledaju kao Triumph Scrambler (naravno da MZ ne izgleda kao on,ali takve vrste).
Jednostavno obožavam Scramblere.
 
Evo mislio sam na nešto ovakvo:
To mi je savršen oblik i izgled motora.
Kad bi samo za 5500-6000kn moga naći nešto takvo...
 

Attachments

  • efeb89b41e9890c50b4ee995ac3d0781.jpg
    efeb89b41e9890c50b4ee995ac3d0781.jpg
    94.9 KB · Views: 145
T-Rex,kaj kažeš na ovaj? http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/mz-mz-250-scrambler-250-cm3-oglas-21309342 MZ ETZ250 prerada u scrambler.
 
ZP1993 said:
T-Rex,kaj kažeš na ovaj? http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/mz-mz-250-scrambler-250-cm3-oglas-21309342 MZ ETZ250 prerada u scrambler.

Gledao sam taj,ali taj  prodavač ima oko 5-6 MZ-a na prodaju,što znači po iskustvu mog bivšeg susjeda,da ih je sklepao od više  drugih dijelova,pa nemam povjerenja u tog prodavača.
Kao da ih je kupio i onda ušminkao i sad ih preprodaje...
 
T-Rex said:
Gledao sam taj,ali taj  prodavač ima oko 5-6 MZ-a na prodaju,što znači po iskustvu mog bivšeg susjeda,da ih je sklepao od više  drugih dijelova,pa nemam povjerenja u tog prodavača.
Kao da ih je kupio i onda ušminkao i sad ih preprodaje...

Nemoj to kupit, zajebat će te, kupi od prvog vlasnika.

using  tapatapa

 
Da li je itko od vas čuo za oglasnik chutku.com.hr?
Tamo ima 5-6 oglasa od MZ-a 250/251 po jeftinim cijenama.
Zvao sam svaki od njih,i svi su prodani,osim jednog koji prodaje 251 za 4800kn.
Sin od prodavača je rekao da mu se stari vraćau 9. mjesecu,te da će ga onda on prodati.

Evo slika oglasa:

PS
ispričavam se na duplom postu,internet mi se zablokirao.
 

Attachments

  • ss.PNG
    ss.PNG
    106.2 KB · Views: 148