stari motori

zanimaju li vas stari motori uopče

  • ne zanimaju uopĆe

    Votes: 101 7.5%
  • da zanimaju me

    Votes: 1,116 82.4%
  • preferiram samo nove motore

    Votes: 137 10.1%

  • Total voters
    1,354
Kad gledaš na stare motore cijene se kao i kod svaog vozila kreiraju prvo po broju komada koji su proizvedeni,stanje ,kilometri a na kraju dali postoji lik koji je spreman iskeširat za nešto što će stajat doma  :mrgreen:
 
darkomara said:
No neki prosjek je od 6500-8500eura za hondicu cbx 1000

ja naprimjer nebi dao 6500 za cbx sa preko 60 70 tkm
nisam od onih koji imaju garažu za šarafanje,promijenit ću ulje postezat vide ali rastavljat motore,getribe to ne!
 
Kvoc said:
Nisam se još odlučio za prodaju  8)
jesu novci ali to ti kao da se nakon 30 godina oženiš sa prvom trebom  :D

:LOL: (y)
 
Nije ni njemu lako sa tim oldtimerom :mrgreen:
 

Attachments

  • Screenshot_20200223-144211_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20200223-144211_WhatsApp.jpg
    294.6 KB · Views: 113
evo i on je već je oldtimer  :D
 

Attachments

  • 1afca194-8279-8554-e053-e250040a120b_3640601f-66ee-4c00-a4f4-cd3519ffb2f0.jpg
    1afca194-8279-8554-e053-e250040a120b_3640601f-66ee-4c00-a4f4-cd3519ffb2f0.jpg
    119.2 KB · Views: 104
Moj prvi motor bio MZ etz 250 sa diskom i to stebrni i vozio ga dvije sezone i dosao rat i otislo se kvragu i onda cekao 15 godina dok se nisam financiski digao na noge i ponovo dosao do nekog motora bio je 84 god a kupio sam ga polovnog slike nazalost nemam sve unistili
 
darkomara said:
Moj prvi motor bio MZ etz 250 sa diskom i to stebrni i vozio ga dvije sezone i dosao rat i otislo se kvragu i onda cekao 15 godina dok se nisam financiski digao na noge i ponovo dosao do nekog motora bio je 84 god a kupio sam ga polovnog slike nazalost nemam sve unistili

Vrlo slično. Narančasti, 82.g. u savršenom stanju. Ali meni su ga ukrali iste sezone. Devedesprve...
 
vozio sam kao 17g mulac od kolege MZ 250 TS, u jbt kak je to išlo... a tek zvuk....
samo je bila jebada kad je ponestalo ceste pak je trebalo kočiti. onda sam molio....

posle vožnje sjedam na isto skoro tolko staru Homdu 125 Cbf.. (moju) i jbt. mislim da vozim Mercedes  :mrgreen:

tolko o tom "famoznom" MZu
 
Malo mi je žao kaj nikad nisam probao MZ-a (bar za sad,možda jednog dana bude prilike).Jedan frend iz srednje je prije desetak godina imao ETZ250,nažalost imao je sudar i kad se oporavio prodao ga je,koliko znam od onda više ne vozi motore.
 
sranje kod tih MZova a  valjda onda i Jawa (mada jawu nikad nisam probo) je da su teški ko krmače, idu ko gluhe svinje, a nemaju baš nikakve kočnice. tak da je saobraćajka skoro pa neizbježna

još je stari TS imao i naprijed bubanj...  kočenje lutrija... pogotovo kad se bubanj zagrejo
 
Meni je bio prvi motor i bio sam mlad oko 20 godina i mislio sam da je sav svijet moj pa sam se tako i odnosio prema njemu i do dana danasnjeg ga nisam prezalio no sa danasnjeg gledista a imam motore koji su to godiste samo japanci ipak je to razlika kao nebo i zemlja sada kad gledam dvotaktnu hondu nema nikakve vibracije a kod emz-e masina kao da je htijela izletiti van od vibracija jos imao neki poseban nosac za ublazavanje istih a sama voznja nije mi bas ostalo nesto u sjecanju osim da su svijecice bile lutrija bosna no nesjecam se vise toplotne vrijednosti  i cesto su odlazile dok nisam pogodio prave
 
joya said:
sranje kod tih MZova a  valjda onda i Jawa (mada jawu nikad nisam probo) je da su teški ko krmače, idu ko gluhe svinje, a nemaju baš nikakve kočnice. tak da je saobraćajka skoro pa neizbježna

još je stari TS imao i naprijed bubanj...  kočenje lutrija... pogotovo kad se bubanj zagrejo
Mislim da je taj frend imao disk naprijed.Koliko se sjećam,mislim da sam čuo nekaj da je imao sudar kad je jednu večer vozio po mraku po nekoj slabo osvjetljenoj cesti u Prigorju (on je od tamo,iz Moravča),i naletio je na auto koji je bio parkiran na sred ceste,vozač je bio pijan i samo je stao na cesti,ugasio auto i zaspao,a ovaj ga kasno primjetio,nije stigao zakočit i zabio se u gepek.
 
James1100 said:
Imao sam bubanj na ETZ-u i bio sam zadovoljan.

da, moš biti zadovoljan ako nemaš ništa za usporedbu. ja sam u isto vrijeme vozio ovo:

a047771c3dfe6df1126926d5b157748c.jpg



kad sjedneš sa starog TSa sa bubnjevima na takvu Homdu (koja je i tada bila stari kramp), misliš da si prošao kroz prostor-vrijeme

 
Bas tako dok ne upoznas bolje nisi ni svjestan da u stvari ima kudikamo boljih motora no za mene je onda i taj ez bio 4 mpje place a i malo vise onda je i tomos bio za nas balavce pojam elektronka ili  bt 50 no bili smo zadovoljni i sa takvim standardom jer japance su vozili ili tatini sinovi ili stvarno zaljubljenici koji su mogli si tako nesto priustiti mislim da je u mom mjestu bilo japanca polovna ali za mene je to bilo nedostizno mislim da su kostali ko nova zastava 101
 
U ono vrijeme nisam ni mogao dobiti kredit nego skupljaj novce i posudjuj.A danas te ispred moto kuca hvataju lasom za nogu samo da ti prodaju motor jer i iz povoljne krwdite tesko prodaju nove motore a pogotovo vrhunske modele po stotinjak tisuca kn no kako kazu koliko para toliko glazbe.
 
No moje misljenje je da novi mozes kupiti ali stare motore pogotovo rijetke modele nemozes ni vidjeti a kamoli si tako lako nabaviti jer ih cuvaju ko oci u glavi ili daj uredne pare i vozi :misli:
 
darkomara said:
No moje misljenje je da novi mozes kupiti ali stare motore pogotovo rijetke modele nemozes ni vidjeti a kamoli si tako lako nabaviti jer ih cuvaju ko oci u glavi ili daj uredne pare i vozi :misli:

Za pare ima i prvoklasne icke a ne da nebi bilo starih raga svih tipa i vrsta