Stop za nove motore preko 100konja.

Meni bi bilo svejedno al ne bi se čudio da ovi naši to proglase

Ispravak, ne bi zabranili prodaju, nitko tebi nebi branio da kupiš CBR100 ali ga ne bi mogao registrirati za cestu
 
Icek said:
Meni bi bilo svejedno al ne bi se čudio da ovi naši to proglase

Ispravak, ne bi zabranili prodaju, nitko tebi nebi branio da kupiš CBR100 ali ga ne bi mogao registrirati za cestu

misliš CBR1000  (y)
 
ma o tome je več bilo govora,o toj zabrani..to je sve rekla-kazalaa nema ništa od toga..jer će cila moto industrija otić u k****.. nema smisla nikakvoga. gine se sa motora od 20 70 200kss
 
desmosedici said:
ma o tome je več bilo govora,o toj zabrani..to je sve rekla-kazalaa nema ništa od toga..jer će cila moto industrija otić u k****.. nema smisla nikakvoga. gine se sa motora od 20 70 200kss

pa meni se čini da je EU cilj napraviti takvo nešto...boli njih za motore...kad imaju audije s kožnim foteljama
 
Phobocaster said:
pa meni se čini da je EU cilj napraviti takvo nešto...boli njih za motore...kad imaju audije s kožnim foteljama
to si dobro rekaa  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Phobocaster said:
ti mi bas nisi čist  :x

mozda nisam al garant bi se smanjio broj nezgoda itd...

ps.a i popunila bi se drzavna blagajna
 
IceTea said:
mozda nisam al garant bi se smanjio broj nezgoda itd...

ps.a i popunila bi se drzavna blagajna
kako misliš "napunila bi se državna blagajna" ?  :misli:  pa nesreće se događaju sa raznoraznim motorima,skuterima razne kubikaže..prema tome sve je stvar glave po tebi bi se trebalo zabranit sve na 2 kola  :misli: :misli:
 
IceTea said:
bez obzira na jacinu motora ili marku vozila sve vas treba limitirat na cc 90 km/h
pa fino ko i kolege skuteraši patiteeeee (y)

još treba uvest ogromne kazne za sve koji se ne pridrzavaju zakona ( ipak treba popunit drzavnu blagajnu  :mrgreen: )

Jel znaš ti da postoji interni dogovor na forumu  da forumaš koji napiše najQ post dana plaća rundu svima koji se nađu u temi taj dan?   8) 8)


E, a uz sve to, tvoj post je takav da bi komotno mogo plaćat runde do kraja godine. Svim forumašima.   :mrgreen: :mrgreen:
 
najbolje bi bilo da donesu zakon da možemo dnevno maksimalno kenjat 10 dkg  :mrgreen:
 
dafinjo said:
ako se dobro sječam riječ je o nekakvim kategorijama. tako se u njemačkoj prodavala normalna verzija i ova ograničena na 72ks. e ova ograničena je imala samo tu vidu na ručici gasa kao fizičku blokadu. makneš vidu i imaš normalnu fz6

Imas razne kategorije a i osiguranje je skuplje preko 100konja do prije 10-15tak godina nije ni bilo motora preko 100 konja u Njemackoj .
U Belgije je osiguranje preko 100konja vecina vas/nas neplatljivo a Rus u Francuskoj je taj zakon vec oooodavno a ne od skora  :wink:

Nego vama istinskim Rossijim a i novinarcicima je malo 180-190 konja ocete jos jer je to malo pa eto mozda i dobijete jos  :LOL:
Kad sa u topicu o novom BMW napisao da je BMW dirno mecku u ckupi  nitko me nije slusao a sad ko zna sta se moze desit.Ovo traze vec godina u Brxellesu a jedne godine ce im i uspjet ako nastave ovako konje dizat i novine punit reklamama o zvijerima sa preko 200 konja .
Poredjenje sa autima je smijesno iz tog razloga sto je auto industija na samom vrhu svjetske ekonomske piramide a moto industrija je sica morate si to uzeti u obzir  :wink:
 
dafinjo said:
ako se dobro sječam riječ je o nekakvim kategorijama. tako se u njemačkoj prodavala normalna verzija i ova ograničena na 72ks. e ova ograničena je imala samo tu vidu na ručici gasa kao fizičku blokadu. makneš vidu i imaš normalnu fz6

ne kuzim... sa blokadom gasa moze se smanjit krajnja brzina a ne konjaza motora...ak je imo 100ks pa ima ih i poslije tog serafa na gasu
 
Ovaj zakon bi se vrlo lako zaobisao sa "specijalnim" postrojbama osposobljenih, zasticenih, sa velikim mudima - letecih na race ready R-ovima... i da vidis reda i veselja na cesti. Vjerujem da bi se na ovom forumu naslo jako puno nezaposlenih kojima bi to bio zivotni poziv.  8)  :LOL:
 
Žaba said:
ne kuzim... sa blokadom gasa moze se smanjit krajnja brzina a ne konjaza motora...ak je imo 100ks pa ima ih i poslije tog serafa na gasu
jedino ako je blokiran gas da se motor ne vrti iznad 10 tisuće u slučaju da mu je maksimalna snaga iznad tih okretaja...tako mi logika nalaže..
 
MOONSHIELD said:
jedino ako je blokiran gas da se motor ne vrti iznad 10 tisuće u slučaju da mu je maksimalna snaga iznad tih okretaja...tako mi logika nalaže..

ak je neka R tisučica onda na 10.000 okr ima zicer više neg 100ks...

možda na 6-7.000  :misli:
 
to je pre jednostavna blokada koju nebude niko diral  :mrgreen: vjerojatno će se stavljati manja radilica i bregasta...
 
Žaba said:
ne kuzim... sa blokadom gasa moze se smanjit krajnja brzina a ne konjaza motora...ak je imo 100ks pa ima ih i poslije tog serafa na gasu

Nema bas.
Kad odvrnes gas do vijka, protok goriva je manji nego kod full otvorenog gasa i samim time nema 100 budala da te guraju ;)

Recimo vozi se na 8k okr i okreni rucicu za 2°. Onda opet kreni sa 8k okr i odvrni rucicu do kraja.
Jel bilo isto ubrzanje?  :mrgreen:
 
dejvid said:
I kad tako krenu ograničavati slobodu na zemlji, ljudi će preći (oni koji imaju love) na druge egzibicije. Moto scena će oslabiti, a ojačati će scena vozača brzih glisera, podmornica, motornih zmajeva, aviona jedrilica, a možda će ovi s malo više love početi kupovati i MiG-ove  8)

Too braćo i sestre! Jedan veliki AMEN na to. Jel možda ko prodaje, jebeno sam zainteresiran. Ili mjenjam horeta za MIG-21, uz nadoplatu, naravno Vašu.  :LOL:
 
desmosedici said:
kako misliš "napunila bi se državna blagajna" ?  :misli:  pa nesreće se događaju sa raznoraznim motorima,skuterima razne kubikaže..prema tome sve je stvar glave po tebi bi se trebalo zabranit sve na 2 kola  :misli: :misli:

ne zabranit, vec ogranicit brzinu.....

DOMInatoR said:
Jel znaš ti da postoji interni dogovor na forumu  da forumaš koji napiše najQ post dana plaća rundu svima koji se nađu u temi taj dan?  8) 8)


E, a uz sve to, tvoj post je takav da bi komotno mogo plaćat runde do kraja godine. Svim forumašima.  :mrgreen: :mrgreen:

lol Q  :wink: nemam ni za cc 4 litre benzina, di sad da idem placat runde ovim caffe rejserima  :LOL: al sad što se tice suprotnog spola e tu bi par rundi mogo platit ak me nebuju pipale kad se napiju  :LOL:

ps. to je sadizam sve izvukao iz mene ^^
 
Mocippaldi said:
Imas razne kategorije a i osiguranje je skuplje preko 100konja do prije 10-15tak godina nije ni bilo motora preko 100 konja u Njemackoj .
U Belgije je osiguranje preko 100konja vecina vas/nas neplatljivo a Rus u Francuskoj je taj zakon vec oooodavno a ne od skora  :wink:

Nego vama istinskim Rossijim a i novinarcicima je malo 180-190 konja ocete jos jer je to malo pa eto mozda i dobijete jos  :LOL:
Kad sa u topicu o novom BMW napisao da je BMW dirno mecku u ckupi  nitko me nije slusao a sad ko zna sta se moze desit.Ovo traze vec godina u Brxellesu a jedne godine ce im i uspjet ako nastave ovako konje dizat i novine punit reklamama o zvijerima sa preko 200 konja .
Poredjenje sa autima je smijesno iz tog razloga sto je auto industija na samom vrhu svjetske ekonomske piramide a moto industrija je sica morate si to uzeti u obzir  :wink:

:LOL: :LOL: :LOL:

buraz , drži se ti postova od najviše 2 rečenice jer ni 6 Google translatora nemre prevest kaj ti pišeš  :LOL:
 
IceTea said:
ne zabranit, vec ogranicit brzinu.....

lol Q  :wink: nemam ni za cc 4 litre benzina, di sad da idem placat runde ovim caffe rejserima  :LOL: al sad što se tice suprotnog spola e tu bi par rundi mogo platit ak me nebuju pipale kad se napiju  :LOL:

ps. to je sadizam sve izvukao iz mene ^^
naši zakoni štošta ograničavaju pa ih se nitko ne drži a kamoli ovo... :mrgreen: :wink: u nekim razvijenijim zemljama bi se to možda moglo primjenit al kod nas ne bum išlo :mrgreen: