Stop za nove motore preko 100konja.

A budemo onda i na to pisali žalbu, u roku 8 dana  :LOL:
 
Blaženo rečeno, čista katastrofa auto i moto industrije ako šta bude od toga.
Sjećam se, čitao u EVO magazinu prije godinu dana baš o tome da postoji mogućnost
da u budućnosti bude reducirana snaga svim vozilima, što zbog eko normi, sigurnosti itd. itd.
Znači zbogom različitosti, vjerujem da mnogi ovdje kao i ja voze i aute i motore radi svojeg
gušta a ne zbog prijevoza od A do B točke.
 
Greco said:
Blaženo rečeno, čista katastrofa auto i moto industrije ako šta bude od toga.
Sjećam se, čitao u EVO magazinu prije godinu dana baš o tome da postoji mogućnost
da u budućnosti bude reducirana snaga svim vozilima, što zbog eko normi, sigurnosti itd. itd.
Znači zbogom različitosti, vjerujem da mnogi ovdje kao i ja voze i aute i motore radi svojeg
gušta a ne zbog prijevoza od A do B točke.
PA ti ne spadaš u tu kategoriju pa ne vidim šta je tu kod tebe čista katastrofa :misli:
 
sam nek' ograničavaju snagu, ali onako kao na yamahi fz6 (mislim za njemačko tržište) sa vijkom na ručici gasa tako da se ne može odvrnuti do kraja.

poslije rege vijak vani i peri  :mrgreen:

zakon je totalna glupost i kako ga misle provesti? mjeriti će snagu na tehničkom? jer će sigurno masa ljudi raditi tuning i skidati blokade.
 
dafinjo said:
sam nek' ograničavaju snagu, ali onako kao na yamahi fz6 sa vijkom na ručici gasa tako da se ne može odvrnuti do kraja.

poslije rege vijak vani i peri  :mrgreen:

zakon je totalna glupost i kako ga misle provesti? mjeriti će snagu na tehničkom? jer će sigurno masa ljudi raditi tuning i skidati blokade.
To peta kolona radi ,pao promet u servisima pa evo prilike za tuning i skidanje blokada,pa onda moji na izvanredni tehnički i super ,bitno da se para okreće,
 
Sto sve ljudima pada na pamet....e ovo je među najjačim glupostima što sam čuo u posljednje vrijeme...
 
gospodo sve je u kontroli i nadzoru...
za koju godinu bude chip pod kožu sa podacima i GPS pračenjem a auti budu ko jaje jajetu
umjesto volana tipkovnica upišeš adresu i mali vozi po propisima

a motori, ko zna možda ih i ne bude zbog sigurnosti  :LOL: :LOL:
 
zizosb said:
Sto sve ljudima pada na pamet....e ovo je među najjačim glupostima što sam čuo u posljednje vrijeme...
Dam ti ja bicikl pa se ne sekiraj za 100 konja :bicikler: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 
dafinjo said:
sam nek' ograničavaju snagu, ali onako kao na yamahi fz6 (mislim za njemačko tržište) sa vijkom na ručici gasa tako da se ne može odvrnuti do kraja.

poslije rege vijak vani i peri  :mrgreen:

zakon je totalna glupost i kako ga misle provesti? mjeriti će snagu na tehničkom? jer će sigurno masa ljudi raditi tuning i skidati blokade.
ali zbog čega vida na gasu??pa nije u NJemačkoj ograničena snaga motora???
 
steta sto nije 1 april...

a ovako uzas.. ako nista voziti cemo svi na strane table, drzava koje nisu u Eu :D

sada samo da ukinu ferrari, porsche, lambo, itd itd, pa cemo svi spasti na sporije i sporije dok ne dodemo na segvej zasticen nekakvim stitom kao u star treku..

ma nece proc taj zakon kod nas.. ipak smo mi bannana drzava tako da sto je kod drugih "normalno" kod nas nije.. tako da mozda kod nas dode da se motori slabiji od 100 nesmijeu prodavat  :LOL:
 
rus said:
ali zbog čega vida na gasu??pa nije u NJemačkoj ograničena snaga motora???

Cini mi se da je kod njih osiguranje puno skuplje ako je jaci od 100KS. Znam da moj motor kod njih postoji u 2 blokirane varijante - 34KS (valjda da ga legalno mogu mladji vozaci vozit), 98KS (zbog cijene osiguranja?) i odblokirani - 106KS

Ili se samo radi o blokadama zbog legalne voznje mladih vozaca  :misli:
 
lucki_radnik said:
neki zakoni su tu da se krese tako ce bit i taj o ogranicenju ks ako ga uopce dovedu.
Ma to samo nek se krše,puni se proračun sa takvima i za plaču ne brinem . :jesus:
 
rus said:
ali zbog čega vida na gasu??pa nije u NJemačkoj ograničena snaga motora???

ako se dobro sječam riječ je o nekakvim kategorijama. tako se u njemačkoj prodavala normalna verzija i ova ograničena na 72ks. e ova ograničena je imala samo tu vidu na ručici gasa kao fizičku blokadu. makneš vidu i imaš normalnu fz6
 
bez obzira na jacinu motora ili marku vozila sve vas treba limitirat na cc 90 km/h
pa fino ko i kolege skuteraši patiteeeee (y)

još treba uvest ogromne kazne za sve koji se ne pridrzavaju zakona ( ipak treba popunit drzavnu blagajnu  :mrgreen: )
 
IceTea said:
bez obzira na jacinu motora ili marku vozila sve vas treba limitirat na cc 90 km/h
pa fino ko i kolege skuteraši patiteeeee (y)

još treba uvest ogromne kazne za sve koji se ne pridrzavaju zakona ( ipak treba popunit drzavnu blagajnu  :mrgreen: )

ti mi bas nisi čist  :x