Štovatelji Honde Transalp

11.900 je cijena u startu. Tenerku nisam vozio ali jesam Tuarega koji je odličan stroj. Kako nemam offroad aspiracija osim pokojeg blagog makadama do plaže ili kakvog agroturizma, za cestu mi se najboljim čini Strom jer je nekako podatniji i blaži, vuče iz podruma i nije tako nervozan kao ova dva, pa mi je s njim bilo lakše opustiti se i uživati otprve.

Baš bi volio probat novi Strom 800, probao sam 1050 i 650 ( zadnji model ), i 1050 mi se jako svidio, a 650 me totalno razočarao. Na što misliš kad kažeš
da je Tuareg nervozan ? Odnedavno sam vlasnik, i nije mi nešto nervozan ( ima dvije ECU mape, ova zadnja je full ispeglana, nešto poput t700 ).
 
Meni se Tuareg učinio malo nervoznim i osjetljivim na gas, čini mi se da svi novi Euro5 strojevi imaju dosta izražen on-off efekat na dodavanje gasa. Ostalo mi je sve bilo top na njemu!
 
  • Like
Reactions: AnteK
Pozdrav, vdje je moguce nabavit hladnjak za hondu transalp 700? Na samom rubu pusta pa se navodno neda zakrpat, moram novi uzimat nazalost..
 
imaju 2 hladnjaka, livi i desni... novi su oko 450-500€ svaki, nemaju isti part number...
mislim da se može na ebay naći nešto polovno... bude toga i za 150€...
Hvala na info, da skupi su ko sam vrag ali sam uspio nac majstora koji ce ga popravit... al imam sljedece pitanje, u Zg-u zna tko nekoga ko moze promijenit semeringe na prednjoj vilici? Moram to rijesit do 04.09 jer planiram na voznju sa dosta km, ukoliko zeli netko turu napraviti do albanije crne gore i natrag nek se javi...
 
evo da javim za onaj problem sa TA700 i sa pick-up senzorom...
dakle desi mi se 4-5 puta godišnje u pravilu ljeti, nakon kraće vožnje, stanem npr ulit gorivo i kad je temperatura motora 65-80 stupnjeva, neće da upali... malo poguram u brzini ili ga ostavim 2 min da se malo ohladi i upali odmah... hladan pali bez problema...mjerio akumulator nekidan u servisu, u odličnom stanju, sve radi ko ura....
ovdi je jedan kolega spomenija da je to problem pickup senzor i potvrdija mi je meštar di održavam motor...
senzor je naručen original, košta sa ugradnjon nekih 230€... čini mi se da se neću tako lako rješit svoje mazgice hahaha

i da, na servisu je taman došla i nova Transalp 750... mogu reć da je motor, meni, bomba. inače nisam zahtjevan, motor mi triba bit pouzdan i udoban, ne tražim više i da može gonjat mene, ženu i 160l prtljage što mi TA700 uredno odrađuje...
 
Samo glede ergonomije....

Ovaj novi Transalp nema veze sa starim u pogledu ergonomije!
Ergonomija je totalno drukcija. Totalno!
"Nova" Afrika je ergonomski u odnosu na staru, moze se reci, 100% ista.
Transalp nije.

Iznenadio me ugodno polozajem sjedenja i uskim tankom.
Sve stare varijante sam provozao i za 2-metrasa je to patnja.

Ovaj novi ima tank "drito" ka 950/990 i duzine sica za vozaca na pretek.

Da je kanta - kanta je.
Na prvu se vidi da je sve "jeftino" al kome to nije bitno i visok je preko 190 - samo naprid.
 
Možeš molim te pojasnit?
Ili sam ja ili ti gledao krivi motor.
Dozvoljavam da se i ja ne razumijem toliko u motocikle.
Ma jok, motor je baš ravan bio.
Ni ja se ne razumijem u motocikle.

Doduše ja se razumijem u kante pa ih lako prepoznam. :mrgreen:
 
Ovaj novi ima tank "drito" ka 950/990 i duzine sica za vozaca na pretek.

Da je kanta - kanta je.
Na prvu se vidi da je sve "jeftino" al kome to nije bitno i visok je preko 190 - samo naprid.

Ima li još tko od konkurencije da u tom cjenovnom rangu nudi ovjes bez ikakvog podešavanja ( osim preloada )?
Tvoj 950 je spejsšatl za TA750.
 
Ma jok, motor je baš ravan bio.
Ni ja se ne razumijem u motocikle.

Doduše ja se razumijem u kante pa ih lako prepoznam. :mrgreen:
A gledaj. Lijepo sam pitao.
Zato kaj se meni učinio dobar. Materijali ok, prekidači fenomenalni, položaj sjednja, display....šta ja znam. U rangu neke yamahe ili kawasaki se čini kvalitetniji.
 
Pa da, ovaj novi budget 790, u pravu si. :ROFLMAO: Zato valja i imaju tu ponudu 890-790, onaj "stari" 790 do prije godinu - dvije nije imao
taj deficit.
Iskreno za te pare daje najviše. Pogotovo sad kad ima akciju. Konkurencija niti blizu ne nudi taj paket opreme.

E sad da, sklopljen je u kini. I to ktm javno kaže a ne neki što se skrivaju da tamo rade.
Druga stvar je što više vjerujem kinezima da će sklopit bolje nego austrijanci jer tamo radimo mi balkanci....hahahhha
 
Iskreno za te pare daje najviše. Pogotovo sad kad ima akciju. Konkurencija niti blizu ne nudi taj paket opreme.

Koji je to paket opreme? Koja to kunkurencija ne nudi taj paket opreme? O čemu pričamo, koferima ili ??
Ko će se vozit po cesti, to će mu biti idealan motor, tu nema dvojbe, pouzdan i trajan. Ko će prašinarit, za
to ima puuuuno boljih motora u tom rangu financija.
 
Last edited:
Koji je to paket opreme? Koja to kunkurencija ne nudi taj paket opreme? O čemu pričamo, koferima ili ??
Ko će se vozit po cesti, to će mu biti idealan motor, tu nema dvojbe, pouzdan i trajan. Ko će prašinarit, za
to ima puuuuno boljih motora u tom rangu financija.