Suzuki gsxr 600 ili Honda cbr 600 rr

Sporier5

Active member
Pozdrav svima,

Ne znam kome da se više obratim, jer vozim Kawaskia er5 i htio bi sada kupit jedan od ova dva motora...

Pa ko bi drugi mogao znati, ako nečete vi sa foruma, i savko malo se mišljenja isprepleču oko ta dva motora.

Molim pomoć ako može, jer koliko vidim nije niti ni jedna tema o tim motorima. (y)
 
Evo malo iz moga kuta gledanja. Prvo da napomenem ja sam ljubitelj honde (ne ne ne ljubim se sa hondom da nebi netko to krivo protumačio :LOL: ) tako da ću možda biti i malo subjektivan!

Prvo, ovisi da li misliš na nove motore ili na različita godišta??? - to puno znači
 
Pa prvo mi je u planu uzet staro za novo, a ako se nađe kakva super prilika onda bi i rabljenog uzeo,

jer ipak r-ove uzimat rabljene malo sam skeptičan jer nikada ne znaš u kakvim je rukama bio.
 
Ja sportivu rabljenu SAMO OD POZNATIH RUKU i NIKAD drugo!!!
Ako kupuješ novi onda ću ti reći da su po veličini tu negdje osim što je Honda sigurno lakša i meni atraktivnija! A da ne govorimo koliko je Suza spora, lani je taj model bio najsporiji od klase 600, a ja sam osobno sa serijskom CBR 2002g. (Slip on od Akrapovića) skinuo 2 puta Suzu 600 2004g. (sve original osim - Yoshimura slip on), na ubrzanju i na krajnjoj brzini a da ne govorim da je čovjek 14 kg lakši od mene i motor po deklaraciji ima 126 KS sa ram airom a CBR-ka 111 KS.
Tako da performansi ti neće faliti kod CBR-a sigurno, neće vrlo vjerojatno ni kod Suze, to je snaga i performanse za koje ti treba par godina intenzivnog treninga da bi mogao reći: ''Ovaj motor mi ne može dati više od ovog...trebam jačeg''.
Nek te ne zbuni deklarirana konjaža Honde, ona je uvijek malo manja od prenapuhanih ostalih konjaža pa se na kraju pokazalo da je opet Honda pobjednik razno raznih SSport i SStock natjecanja, čast i ostalima ali pogledaj i svijetsko prvenstvo...

na kraju: znaš onu pjesmu od Ede Majke (malo prerađenu :mrgreen: )

Ova Honda mi je jeeebeeenaaaa!
Ova Honda mi je je-be-na!
Ova Honda mi je jeeebeeenaaaa!
Ova Honda mi je je-be-na!...
 
Da da lako tebi vozil sam Hondu nekih mjesec dana i pokazala se odličnom i super ciklistika i ubrzanja, ali kada vidim suzu, prvo mrak zgleda, a i to je to, ali prvo kaj se gleda kod nekog normalnog korisnika to je izgled, a tek kasnije idu vozne osobine itd... :LOL:
 
Sporier5 said:
Da da lako tebi vozil sam Hondu nekih mjesec dana i pokazala se odličnom i super ciklistika i ubrzanja, ali kada vidim suzu, prvo mrak zgleda, a i to je to, ali prvo kaj se gleda kod nekog normalnog korisnika to je izgled, a tek kasnije idu vozne osobine itd... :LOL:

And We have a winner!!!

Stari tu sam te čekao!!!

Kupi onaj motor zbog kojeg te prođu trnci kad ga vidiš i kad pomisliš na njega i na đir s njim. Nisam ti to htio prije govoriti i rekao sam da nemogu bit objektivan nego sam pustio da ti srce progovori!!! Očito je to Suzuki.

Motor ni u kom slučaju nije loš kao ni jedan novi današnji, pitanje je samo dizajna, afiniteta i onog bolesnog sklopa u mozgu koji ti kaže (slučaj kod mene) HONDAAAAA... (tebi očito) Suzukiiii... itd...

Eto to je moj konačan odgovor!

(y)
 
Sporier5 said:
Da da lako tebi vozil sam Hondu nekih mjesec dana i pokazala se odličnom i super ciklistika i ubrzanja, ali kada vidim suzu, prvo mrak zgleda, a i to je to, ali prvo kaj se gleda kod nekog normalnog korisnika to je izgled, a tek kasnije idu vozne osobine itd... :LOL:

Stari, sa niti jednom nečeš pogriješit...ne traži dlake u jajetu jer je nečeš nać. Moj savjet ti je da uzmeš onog koji ti se više sviđa (bez da slušaš kinga  :mrgreen:

(y)
 
Fala dečki bili ste od velike pomoći pa još je samo na meni da skrpam lovu i da kupim suzu uffff kak je dobar :mrgreen:


Ma king je zabrijo samo na Hondu, makar je ona super motor, samo kaj je meni malo dosadna, ali sve pet za Hondu (y)
 
Pa razmišljal sam i o 636-ici, odnosno novoj 600-tki, ali vječno pljuju po njihovim kočnicama, te mi je još jedan izbor ostao, a to je R6, ali ona je brutalno skupa, pa za klasu 600 dat 89,900,00 kn pa to je previše :)
 
Sporier5 said:
Pa razmišljal sam i o 636-ici, odnosno novoj 600-tki, ali vječno pljuju po njihovim kočnicama, te mi je još jedan izbor ostao, a to je R6, ali ona je brutalno skupa, pa za klasu 600 dat 89,900,00 kn pa to je previše :)

Sve si već rekao, ali sad izgleda da još neznaš što bi :misli:
 
Sporier5 said:
Pa razmišljal sam i o 636-ici, odnosno novoj 600-tki, ali vječno pljuju po njihovim kočnicama, te mi je još jedan izbor ostao, a to je R6, ali ona je brutalno skupa, pa za klasu 600 dat 89,900,00 kn pa to je previše :)

vjeruj mi niš ne fali kočnicama na ninji bar ne za nas smrtnike...uvjek se zaustavljem s jednim prsom na kočnici, to su sve sitne nijanse....

r6 vaj preskupa, sukac zlatna sredina a još ti se k tome i sviđa
 
phay said:
Stari, sa niti jednom nečeš pogriješit...ne traži dlake u jajetu jer je nečeš nać. Moj savjet ti je da uzmeš onog koji ti se više sviđa (bez da slušaš kinga  :mrgreen:

(y)

Potpisujem
 
Luigi Aljinović, Mislav Perkušić, Mato Posavčić i Loris Valjan (y)


sigurno neznaju što je najbolje u klasi 600  :mrgreen:
 
joke said:
Luigi Aljinović, Mislav Perkušić, Mato Posavčić i Loris Valjan (y)


sigurno neznaju što je najbolje u klasi 600  :mrgreen:
da zato i voze to što nevalja  :LOL: :LOL:  uzmi si r6 i nečeš požalit što si platijo više  (y)