SUZUKI SAMO NA MOTUL??

live-for-ride said:
...i kakve veze ovo sve ima sa problemom garancije u eurorentu i suzukiju ako se toči neko drugo ulje koje se ne zove Motul :misli: :mrgreen:

Jedina i najbitnija veza ti je objašnjena u mom postu o slučaju Piaggio Selenia, i odgovoru člana M900 koji je spomenuo iznos kazne za taj slučaj.
Trebalo bi to "spomenut" nekom u Eurorent servisu i mislim da bi stvar bila brzo rješena  :mrgreen:
 
Vidjet cemo ta ce Pupek preporucivat za Suzukija 8)
 
doger said:
Kvaliteta ulja prvenstveno se određuje kvalitetom baznih ulja , a dodatkom aditiva ( koliko ja znam u svijetu su dva prizvođača) dobiva se mineralno,polusintetičko ili sintetičko ulje .Poznato je da neki proizvođači maziva na zahtjev proizvođača vozila razvijaju specifična maziva (Motorex-KTM) pa u tom slučaju vrlo je vjerojatno da takav proizvode jamči bolje podmazivanje.
Naravno uloga ulja u motoru nije samo podmazivanje,podjednako je važno i čišćenje motora . 

Zvončići , zvončići ... lončići , lončići  :misli:
 
M900 said:
Vidim da imaš iskustva iz "prakse" , samo se nadam da nije tvoja , mislim praksa  :mrhappy:


Koliko god mislio da znaš , vjeruj imao bi još puno toga naučiti  :prsti: , a nisu ovdje samo "teoretičari"  :cijpadrva: ima tu i prakse .

Pametnjakovicu eto nadam se da cu od tebe jos puno toga naucit a bas mi je drago da si ti tako iskusan pa da mogu tebe pitat sto neznam eto covjek se uci dok je ziv i bas je lijepo kad upoznas nekog tako pametnog i iskusnog

 
sid said:
sorry ali ne slazem se s tobom

Postujem to sto se ne slazes ali bilo bi lijepo da obrazlozis i meni i drugima s cim se to ne slazes
 
Frane said:
Ne idete uopće u off nego si ti ostao bez argumenata pa ne znaš šta dalje. :mrgreen:


Što je AnteK napisao sve je apsolutno točno... (y)


U mom KTMu je OMV 10w50 sintetičko ulje koristio ga je ex vlasnik pa sam i ja "prisiljen" još 4500km do izmjene, on kaže da je bio zadovoljan s tim uljem nije ga motor puno trošio... sad... :misli:

Daj nam malo pojasni pise ti u servisnoj 3000 a tebi je 4500 do izmjene  :misli: :misli:
 
Frane said:
Servisni intervali su svako 5000km, ja ih planiram raditi svako 3000km na svoju ruku jer mi to ulje i nije neka stavka.

Nesto si promjenio misljenje od jucer ali postujem  :bananapivo:
 
doger said:
Kvaliteta ulja prvenstveno se određuje kvalitetom baznih ulja , a dodatkom aditiva ( koliko ja znam u svijetu su dva prizvođača) dobiva se mineralno,polusintetičko ili sintetičko ulje .

Ajd pliz obriši ovaj svoj post  :mrgreen:
 
vickodu said:
Postujem to sto se ne slazes ali bilo bi lijepo da obrazlozis i meni i drugima s cim se to ne slazes

stavom da generacija ulja nije bitna, tj da je gubljenje vremena



 
sid said:
stavom da generacija ulja nije bitna, tj da je gubljenje vremena

Iz dva razloga prvi da to sto pise vecina nece ni pogledat i ulje za starije generacije je vise nemoguce nac  8)
 
prvi razlog mi je jasan  (y)
drugi razlog, nemres verovat sto prosjecan 'rvat moze naci i iskemijati ne bi li zastedio 10 kuna a pri tom riskira proizvod od 50 000 kuna  :LOL:
 
sid said:
prvi razlog mi je jasan  (y)
drugi razlog, nemres verovat sto prosjecan 'rvat moze naci i iskemijati ne bi li zastedio 10 kuna a pri tom riskira proizvod od 50 000 kuna  :LOL:

Na to sam zaboravio da su rvati spremali po podrumima ulje za crne dane  :LOL: :LOL: Mozda se jos nade pokoja limenka ine  :mrgreen:
 
Frane said:
Servisni intervali su svako 5000km, ja ih planiram raditi svako 3000km na svoju ruku jer mi to ulje i nije neka stavka.
:LOL: pa to su pouzdane mašine, ćemu tako često mijenjati ulje??
na kraju bude došlo svakih 1000 km promjena :LOL:
uglavnom, nevjerojatno je u kojem smjeru ide ova rasprava, od jednog običnog lapsuza servisera došli smo do servisnih intervala ktm-a i količine ulja koja stane u iste, ko da to nekog zanima :misli:
stvarno mi nije jasno zašto svaka rasprava na ovom forumu mora završiti na ktm-u..
 
vickodu said:
Pametnjakovicu eto nadam se da cu od tebe jos puno toga naucit a bas mi je drago da si ti tako iskusan pa da mogu tebe pitat sto neznam eto covjek se uci dok je ziv i bas je lijepo kad upoznas nekog tako pametnog i iskusnog

Pa ako ćemo o "Pametnjakoviću" mislim da si se ti pokušao pokazati takvom svojom laganom
podj  :banana2: cijom bez uporišta , a kada ti se vrati istom mjerom skidaš rukavice   :punch: .
 
Upoznao me nisi pa ne sudi unaprijed , a nisam ni ja tebe pa mi tvoj sud nije važan :neznam: 

:wave:
 
Saša 69 said:
Kad su rekli u Suzuki samo Motul, rekli su krivo. Da su rekli u Eurorentu stavljamo smao Motul, bilo bi tocnije. Makar, i ja vozim Motul na utrkama a za Silkoline imam samo rijeci hvale.

Uskoro se otvara jedan od najvecih Suzuki servisa u HR-u sa jako dobrim mehanicarskim vodstvom tako da se nadam da ce glavobolja mnogih uskoro proci.
SAŠA daj napiši kad bu to jer nemam više aspirina za glavu :misli:
 
M900 said:
Neznam dali si ovo pročitao , ali preporučujem

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,115866.msg2058684.html#msg2058684


nisam vidio da već postoji na forumu......pa sam puknuo.....ipak se vidi da ovih tema ima previše...... :?
 
Moja iskustva sa Motul uljem su losa.
 
zeto said:
nisam vidio da već postoji na forumu......pa sam puknuo.....ipak se vidi da ovih tema ima previše...... :?

Potpuno si u pravu previše ih je , a rekao sam da se više neću mješati već samo laganini pratiti , i evo opet  :?