Tablica - da ili ne?

Status
Not open for further replies.
Hrvoje said:
Ne znaš ti što je metRRo!  :jesus:
1. Prvo ne napadam.
2. Drugo, ne laskaj si da me citiranjem pravilnika možeš povrijediti :rofl:
Treće, još manje da se osjećam nedodirljivim. Imam tablicu sasvim nevidljivo postavljenu (onda kada je uopće imam :mrgreen:) i uredno snosim posljedice. I 3. uredno prolazim na tehničkom.  :mrgreen:
Četvrto, 4. ti očigledno ne znaš odgovoriti na neka pitanja oko provođenja zakona pa misliš da MUP treba raditi u ovoj državi sve od kontrole veličine oka na ribarskoj mreži preko hvatanja Koradea do kontrole kuteva pod kojim je tablica postavljena. :LOL:
To je što se tiče postavljanja tablice.
Peto, što se tiče 5. tvoje ideje nulte tolerancije, e da tu priznajem da napadam. Napadam tu svemirski blesavu ideju jer ti je ideja prestrašna, kao i stav.
Ne kažem da si takav i ti, ali iz mojeg nevelikog životnog iskustva primjetio sam da 6. takvi koji se zalažu za svemirski savršen red mahom prvi kukaju kada stradaju zbog istog tog reda za koji su se zalagali i o njemu lamentirali. "Neka Kutle i Todorić plate sve poreze jer imaju novaca, treba uvesti reda, ali šta pobogu mene za*ebavate radi neplaćanja 200kn nekog sitnog poreza." I sl. tome...
Zato sam te i pitao da li ideš do sandučića po poštu sa osobnom u džepu. Baš bi me zanimalo kako bi izgledala tema na forumu o neviđenoj milicijskoj represiji i netoleranciji da se po Zakonu o osobnoj iskaznici odrapi kazna od 100kn za nenošenje OI prilikom šetanja u šlapicama do poštanskog sandučića. :mrgreen:
Pa naravno da ne pila jer policija baš i ne mora znati za razno razne preporuke i pravilnike koje CVH izdaje stanicama za tehnički pregled. Ili bi morala još i to? :LOL:
1. To što me uspoređuješ sa Staljinom nije baš kompliment
2. Pomislio sam da je to povod tvoje prgavosti
3. U dopisu CVH jasno je vidljivo koliko je to "uredno"
4. A ja bi pak rekao da ti neznaš iščitavati zakone i pravilnike, iako ih rado citiraš i komentiraš, jer bi ti inače bilo jasno da je na primjer skidanje blatobrana na primjer s fićeka zakonski neprihvatljivo, a ovdje je o nećem sličnom riječ.
5. Ja  nisam poticao policiju da kažnjava našeg mladog prijatelja koji je pokrenuo topic već izrazio stav da se meni to ne ćini korisnim ni potrebnim i da bi ako naleti na znalca koji zna raditi svoj posao, bilo to policajca ili na tehničkom, mogao snositi posljedice, što je nasuprot tvom stavu da je to po PS policije. Ponešto o pliciji i ja znam pa me takav tvoj stav u ime policije začudio.
6. Ja se zalažem da nam kolegu ne dovedeš u zabludu o tome da je skidanje blatobrana i nosača tablice legalno, a da mi je do ispravljanja nepopravljivoga imam na raspolaganju i neke druge alate za to, ali baš zato što se ne smatram Staljinom mislim da je pošteno osvrnuti se čak i sa ovakvo neuobičajenom i nepopularnom tezom.
 
limit said:
Prijatelju, skini mu i vizir i prednji blatobran i oklope, a zada lupi još pola metra duži auspuh i bit ćeš najveći metrro na forumu. 
A zada mora bit ćelava guma iz koje vire žice tako da svi vide da si stvarno opasan tip  :LOL: :LOL: :LOL:
A da ne kažem da bi sigurno upalio i maglenke da ih imaš na motoru  8)

ne prijatelju takve prerade ću raditi kada me pukne kriza srednjih godina pa ću si nabaviti caffe racera poput tebe i s njim ću onda plijeniti poglede mladih mama u ranim 30tima jer me više ove od 18-25 neće doživljavati  :LOL: :jesus: i premda mi se tvoj Z jebački sviđa kako je sređen (dobro boja mi je grda do boli) ja se na takvom tipu motora nemogu zamisliti u sljedečih 15 godina
zokx said:
Meni ova prva izgleda odlično, a ove tvoje kvazi metrro su mi kao krpanje sa nepripadajućim djelovima. Da li je ovaj Yoshi baš za tvoj motor? Ako je, kako toliko strši vani?

ak ti ona prva s hrpom plastike izgleda odlično onda se ve tu skroz razilazimo u ukusima...ma nije to yoši....to je neki kucelj s naljepnicom :mrgreen: http://yoshimura-shop.netmove.co.jp/ap/dtcat?p=9/0/3&s=513/26/1035&l=en&t=/c_cycl1_e/c_cycl1_e/c_cycl2_e/c_cycl3_e&d=5790
 
limit said:
Ja bi svima koji sakrivaju tablicu pisao kazne, pa i onima šta ih zabiju ispod motora tako da se jedva vide.
Jer oni koji to rade kao da im na čelu piše JA RADIM SRANJA PO CESTI.
Budite face i radite sranja sa istaknutom tablicom.

zasto to mora znaciti ?! sta meljes gluposti ?! nekima je estetikma na prvom mjestu a oni koji kako kazes rade sranja na cesti je niti nemaju,a da ne govorim da nekima kao meni je osao nosac i sta onda radim ?! da nevozim ?!mislim i kada nabavim nosac je necu staviti jer motor izgleda tako ruzno i kada idem u malim okretajima sve se trese i cijes kako vibrira prokleta platika i jos vise siri vibracije. a da ne govorim aerodinamika kod MetRRo racera ipak mora biti sve glatko i aerodinamicno ko njihove celave glave. :LOL: Nisu panduri glupi ko sto ti kazes,vide da svi rade i nemogu to sprijeciti, i dobri policajci ti poregledaju kroz prste jer i da ti da kaznu zna i on a i to ti da neces staviti tablu kako je po propisima tako da mogu oni puniti budet drzavi ili te samo pusitit ako su papiri uredni i imas kacigu na tikvi.

Ja bi ljudima ko sto si ti nabijao kazne i za 2kmh vise od dupustenog i ako das previse gasa na kretnju nosio bi u autu onaj mjerac buke pa bi ti samo nabijao kazne i slijedio bi te i samo nabijao kazne jer takvo razmisljanje je jadno i samo zivcira jer ko da zivis u kamenom dobu. ako netko oce raditi sranja po cesti imao ti tablu ili ne mozes s eizvuc da ti je maznut bajk ili si nekome dao dir da proba pa je maznuo il slicne stvari kao sto rade u ostatku europe kada bjeze i voze ko ghostrider...

ti si jedan od onih koji sljede zakon slijepo bez upita bez sumjnjanja jel... ma ocito imas godina na bacanje pa nemozes razumjet nas mlade kada stavljamo tablu ispod ili stavljamo glasniji top ili skidamo zmigavce i retrovizore...  :prsti:  :google: :belj: uvjek mi dignu zivce ljudi koji tako razmisljaju.  :jesus:
 
original nosači :fuj: :fuj: :fuj: :fuj:,stavio sam tablicu da se normalno vidi a da nije spuštena skoro do poda kao original,nego do repa i kažu plavci da je u redu
 
Jel zna netko kako se sa "nepropisno" postavljenom tablicom provedeš na granici, npr. kod Slovenaca?  :misli: Ili nije metro ići preko granice?  :mrgreen:
 
Super se provedeš na granici. Počaste te rakijicom, iznesu meze...i pošalju kući :mrgreen:

Baš me zanima kako bi neki od onih koji se brinu za "izgled" svog motora reagirali da im jedan isti takav "esteta" pregazi dijete i pobjegne sa mjesta nezgode...bi li onda estete mislile kako je lijepo izgledao motor?
"Dijete mi je polomljeno, ali je frajeru motor bil do jaja...tablica mu je bila ispod blatobrana, nije se ni vidla...to si moram i ja napraviti"

Estete bez tablica...to su najčešće oni "heroji" koji gibaju sa pumpi i ne plaćaju gorivo, ili pale sa naplatnih kučica.

Buntovnici... :lolcry:

 
Pudla said:
Jel zna netko kako se sa "nepropisno" postavljenom tablicom provedeš na granici, npr. kod Slovenaca?  :misli: Ili nije metro ići preko granice?  :mrgreen:
ako ti je kao iz gore navedenih primjera,mislim na to da ja skroz pod repom bolje odustani od izleta u slo,stvarno gledaju da bude sve po propisima(vozio sam međunarodni transp. pa znam),pogotovo naša vozila ali neka trebali bi vozači biti odgovorniji
 
limit said:
Nekad davno sam i ja sa svih motora skidao taj dodatak za tablicu, što više nisam ni tablicu držao na motoru, ali
sam nekako evoluirao iz tog stanja i sad, razmišljajuči malo o tome  :misli:, stvarno neznam zašto sam to radio
.
Danas gledajući, u tome ne vidim ni ljepotu a ni funkcionalnost. Ljudi kupe novi motor, daju ogromne novce a onda
skidaju djelove sa njih tako da izgledaju kao da su se već razbili. Pa ljudi jel vi vidite da vam fali pola motora !!!
Šta je tu estetski lijepo?  :palacdolje:

Ja ju ne nosim od '90. godine, s tim da sam ju u par navrata vraćao na motor no jednostavno se s njom ne osjećam ugodno obzirom da sam gotovo cijelo vrijeme u prekršaju. Ako se dogodi veće sranje, kao što navodi Bandido, onda imanje odnosno nemanje tablice nema veze sa zaustavljanjem nego je to dio odgoja i kulture. Razlog nenošenja je isključivo vezan uz policiju, odnosno ne želim se dovesti u situaciju da me netko drka zbog krivog parkiranja, raznih prestrojavanja, brzine ili sličnih pizdarija.
 
mate said:
Ako se dogodi veće sranje, kao što navodi Bandido, onda imanje odnosno nemanje tablice nema veze sa zaustavljanjem nego je to dio odgoja i kulture.

Vjerujem da bi volio znat registarsku oznaku onoga tko ti napravi neko veće sranje...bez obzira na njegovu kulturu i odgoj.
 
pero1986 said:
na skuteru ju je dobro imati na vidljivom mjestu , a na motoru ju nikada nebi stavio na dovoljno vidljivo mjesto . da sam je imao ove godine na klasicnim nosacima ostao bi bez A kategorije 2 puta , ove godine .  koliko je to hr kn , nezelim ni pomisljati .  :?                                                                        1.ako se netko vozi po propisima i uziva u tome , svaka cast - tablica na mjestu sve 5                                                                                            2. ako zelis da bolje izgleda a i ujedno da izbjegnes moguce kazne ,  skini ili sakrij i dobro                                                                                            meni je druga opcija u igri  i  zbog toga mi se svidja ova preinaka    (y)                                             
slazem se:  (y)
 
Speljali ste cijelu dramu oko tih tablica :no:
Kad sam kupio motor, tablica je bila ispod, nosač table je baš odrezan, meni je motor izgledal super  (y)
Tak bi ostavil al onda sam imal 16-17 godina pa sam moral slusat starog i stavit tablicu na vidljivo mjesto, pa mi je on iz neke staare tablice izrezao i složio nosač i tak je ostalo i dan danas.
Sad si nekad razmišljam da bi ju možda opet pod sic al manje više me uvijek to prođe, a jedan od razloga je i taj šta ima puno policijskih ophodnji u mojem kraju u zadnje vrijeme pa vjerujem da bi tu moglo doć do "problema" sa njima. A s obzirom da  studiram, jeftinije mi je da tablu držim ovak kak je  :mrgreen:

@Limit, bezveze ti je da generaliziraš da svi koji drže tablu pod sicem da su odma neki razbojnici il bilo kaj takvog  :LOL:
To je sve stvar ukusa, nekom je lijepo s nosačem nekom bez.
 
osobno ja bi bez pardona kaznjavao te 'estetske' zahvate.. postoji zakon i tablica mora bit vidljiva.. kraj price.. svi stalno govore bla zakoni se trebaju postivat, pa nisu bajkeri krivi ovo ono a svjesno i namjerno se krse stvari koje nekima ne pasu.. skini tablicu sa auta onda pa se vozi, zanima me kako daleko.. no policija nikad nije ni marila previse za motoriste osim kroz statistiku poginulih
 
Ja sam jedno vrijeme iz principa skinuo tablicu i stavio ju bukvalno ispod sica.... Rep i nosač tablice su i dalje bili na motoru....

Jednom me je tako zaustavio polijajac zbog malo brže vožnje, a ja još uz sve to bio i nešto nervozan .. i evo ti rasprave za tren oka... Pita polijajac za papire.... ja mu ih dam... Sve uredno, motor registriran, sve na svom mjestu i ispravno.... Pita on mene opet da gdje mi je tablica.... Ja reko evo je ispod sica... bla bla.... čak mu je i pokažem..... Pita on zašto mi nije na motoru.... Ja reko zbog manje kazne... Pita on začiđeno kako to mislim... Ja reko, pa tako... kazna za tablicu je 300 kuna, a presretač nije ispod 1200.... a ako mi ne snimi tablicu, ne može mi "ništa" ... U svom tom prepucavanju dođemo i na temu neregistriranih vozila, pa sam se i tu zakačio s polijajcem i složio spiku da te neregistrirane u principu niti ne mogu kazniti, jer im takvi u 95% slučajeva neće niti stati i da se onda polijajci iživljavaju na nama koji uredo plaćamo državi za svoje motore...

No da skratim priču, dotični polijajac me mogao zatrpati kaznama zbog mog ponašanja, ali me jednostavno pustio dalje i još mi rekao da se pazim... Toliko o maltretiranju od strane organa...

I da, puno puno više sam se naplaćao kazni i sranja kad se vozim autom.....
 
zato su dobri preklopni nosači,kada voziš kako ne treba :mrgreen: preklopi pod rep a kada si u laganom điru ili sparkiran pred neku terasu stavi je da se vidi,e da i ja imam dobra iskustva s policijom dok sam na 2 kotoča
 
moja tablica se vidi ako uspiju je vidjeti kad projurim neka šalju kaznu,TKO BRŽI NJEGOVA DJEVOJKA :mrgreen:
 
Pudla said:
Jel zna netko kako se sa "nepropisno" postavljenom tablicom provedeš na granici, npr. kod Slovenaca?  :misli: Ili nije metro ići preko granice?  :mrgreen:
Mene nikada nisu ništa pitali o tablici i njezinim krivim nakošenjima.
A bio sam preko nekoliko puta u Sloveniji. Za dalje ne znam. :mrgreen:

mate said:
Ja ju ne nosim od '90. godine, s tim da sam ju u par navrata vraćao na motor no jednostavno se s njom ne osjećam ugodno obzirom da sam gotovo cijelo vrijeme u prekršaju. Ako se dogodi veće sranje, kao što navodi Bandido, onda imanje odnosno nemanje tablice nema veze sa zaustavljanjem nego je to dio odgoja i kulture. Razlog nenošenja je isključivo vezan uz policiju, odnosno ne želim se dovesti u situaciju da me netko drka zbog krivog parkiranja, raznih prestrojavanja, brzine ili sličnih pizdarija.
Eto to. I ništa više. I ništa manje.

 
E da, zaboravio sam osvrnuti se i na ovo :LOL:

Pec said:
1. To što me uspoređuješ sa Staljinom nije baš kompliment
To je bilo vezano uz tvoj općeniti stav o nultoj toleranciji.
Pec said:
2. Pomislio sam da je to povod tvoje prgavosti
Prgav sam uvijek.
Pec said:
3. U dopisu CVH jasno je vidljivo koliko je to "uredno"
Hoćeš reći da bi policija trebala obavljati posao stanica za tehnički pregled, a kojima je uostalom i taj mudar dopis namijenjen?
Pec said:
4. A ja bi pak rekao da ti neznaš iščitavati zakone i pravilnike, iako ih rado citiraš i komentiraš, jer bi ti inače bilo jasno da je na primjer skidanje blatobrana na primjer s fićeka zakonski neprihvatljivo, a ovdje je o nećem sličnom riječ.
Ja znam za taj pravilnik otkako si ga ti prije koju godinu stavio na forum (bio link i u ovoj temi). Ali isto tako ti govorim (po pedeseti put) da nije posao policije da utvrđuje da li je tablica vidljiva iz propisanih kutova. Ako ćemo tjerati mak na konac u tome i to zahtjevati od policije onda bi isto tako tebe trebalo natjerati da svaki put kada se ošišaš promijeniš osobnu iskaznicu. Jer tako piše u zakonu. Hoćemo se tako igrati? Pobogu čovječe, živimo u realnom svijetu. I počeli smo u konkretnoj slučaju sa GOCovom tablicom, a ne sa mojom koja je apsolutno nevidljiva! I odmah sam rekao da bi ga se eventualno moglo za*ebavati jer nije propisno osvijetljena. A i to je pitanje....
Pec said:
5. Ja  nisam poticao policiju da kažnjava našeg mladog prijatelja koji je pokrenuo topic već izrazio stav da se meni to ne ćini korisnim ni potrebnim i da bi ako naleti na znalca koji zna raditi svoj posao, bilo to policajca ili na tehničkom, mogao snositi posljedice, što je nasuprot tvom stavu da je to po PS policije. Ponešto o pliciji i ja znam pa me takav tvoj stav u ime policije začudio.
Kao što rekoh, po ocijeni 99% policije ovo je po PS-u. Uostalom, nisu oni koji odlučuju o ispravnosti, nego u slučaju SUMNJE u tehničku ispravnost, vozilo upućuju na jedno lijepo mjesto.
Isto kao što neće proglašavati tehnički neispravnim vozilom fiću kojem je korozija na 2cm pojela zadnji lijevi blatobran. I svaka čas na tome.
Pec said:
6. Ja se zalažem da nam kolegu ne dovedeš u zabludu o tome da je skidanje blatobrana i nosača tablice legalno, a da mi je do ispravljanja nepopravljivoga imam na raspolaganju i neke druge alate za to, ali baš zato što se ne smatram Staljinom mislim da je pošteno osvrnuti se čak i sa ovakvo neuobičajenom i nepopularnom tezom.
Jesam ja rekao da je skidanje blatobrana i nosača bezuvjetno legalno?
 
mate said:
Ja ju ne nosim od '90. godine, s tim da sam ju u par navrata vraćao na motor no jednostavno se s njom ne osjećam ugodno obzirom da sam gotovo cijelo vrijeme u prekršaju. Ako se dogodi veće sranje, kao što navodi Bandido, onda imanje odnosno nemanje tablice nema veze sa zaustavljanjem nego je to dio odgoja i kulture. Razlog nenošenja je isključivo vezan uz policiju, odnosno ne želim se dovesti u situaciju da me netko drka zbog krivog parkiranja, raznih prestrojavanja, brzine ili sličnih pizdarija.


onda budi faca pa isto tako snosi posljedice kad svjesno krsis zakone i propise.. da policija radi svoj posao pa da svaki dan dobis kaznu nebi tako prico.. ali nasa policiaj i pravosudje su jedan velki drek no dodje maca na vratanca kad tad
 
limit said:
Griješiš prijatelju mlade mame u ranim 30tima uopće ne zanima moj motor jer još nisu bile ni u planu kad je moj motor prašio cestama.
Ali zato se bakice u 60im godinama stalno okreću za njim jer im budi sjećanja na davne dane kad su svašta davale da bi ih se provozalo  :jesus:
Što se boje tiče mogu je lakše nego ti mjenjat po želji svake godine, jer imam piturat samo 3 plastike i rezervar.
Ali za sada ostaje ova, jer je zelena kawasaki boja.
A to u što si ti uvjeren danas nemoj tvrdoglavo branit jer ko zna šta će bit za 15 godina. A bio bih vrlo žalostan da ostaneš na ovom stupnju
razvoja
 :LOL: :LOL: :LOL:

I za kraj evo i tebi jedna prigodna izreka

"Iskustvo je najbolja škola, samo je školarina vrlo skupa."  SOKRAT

lol za bakice  :mrgreen:
nekažem da mi se zelena na kawasakiu ne sviđa, nego mi se ne sviđa nijansa zelena koja je kod tebe

ja tebe nisam vrijeđao! što mi je čudno da je to tvoj način komuniciranja kad si već toliko evoluirao u odnosu na nas "ubojice bez tablica"
 
Speed Demon said:
eto kako nekada znaju biti fer policajci bar tu u IStri al cujem da u Bjelovaru il di vec  tamo nabijaju kazne ko ludi...Mislim da je ok od policajaca da progledaju kroz prste cesto nama motoristima s vremena na vrijeme pogotov na obali di ima duplo il troduplo vise skuterasa i motorista nego recimo u unutrasnjosti,. Mladi furaju ispod, stari cak furaju, RR bikeri, cak i caffe rejser oni celavi u japankama , pa ono kada se takve stvari progledaju mislim da policajci porastu u ocima na razinu vise jer ono 300 krznenih zivotinja je puno nama a njima to neznaci puno osim ako ne skupljaju kazne kao pokemone pa ono ko ce skupiti vise  :LOL:

tocno je da je policija u BJ stroza nego u drugim dijelovima HR ali moja tablica je uredno ispod i jos me nijedan nije zbog toga gnjavio.....ali ako vozis bez kacige i svjetala sigurno ces nahebat.... :mrgreen:...e da.... da napomenem da imam 40g. dvoje klinaca i davno me je prošlo ludovanje po cesti...e sad da se volim povesti malko brze volim i onda naide multinova ili presretac snimi broj i ko nahebo ja...zato nek ona bude gdje je i nema problema.....
 
Status
Not open for further replies.