Tema za izradu auspuha

Jel ima tko inox šelnu za promjer 100 mm okrugli top? imam tri za promjere 110-120, pa da se
zamjenimo.  (y)
 
Pozdrav decki..dosta sam citao postove i neke savjete pa odlucih nesto kemijat doma u radioni,e sve mi je jasno i sve sam u mogucnosti odraditi jedino me pati kako izgledaju staklene niti i ako netko zna gdje bi ih u okolici Osijeka mogao kupiti..!?
 
Znaci na rsv sam originale prepravio u protocne. Zadovoljan zvukom u svime ali detonacije u auspuhu mi razvale vunu. I onda prva polovina topa bude prazna skroz a druga polovina se sabije skroz do kape. znaci redosljed kako punim top. Rupičastu cijev orvo omotam par krugova sa mrizom celicnom, onda ide vuna za auspuhe koju sam uzeo na ebayu i to je to. Drugi put sam sve isto al  izmedu vune celicne mriže namota par slojeva čelične vune. Al desilo se da radi visoke temperature se rastopila celicna vuna na sitne kuglice i progorila mriža. Kako da zastitim vunu od detonacuja da je ne unisti?
Druga stvar auspuh se uzasno grije. I grane i top. Razmisljam grane omotat onom trakom al cujem se glava motora vise grije radi tog. I kako da plašt topa zastitim od topline. Vidim da neki omotaju staklenim platnom?
 
Ebay je pun prigušivača ...  :misli:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=MOTORCYCLE+BIKE+CAR+EXHAUST+SILENCER&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XMOTORCYCLE+BIKE+CAR+EXHAUST+SILENCER+insert.TRS0&_nkw=MOTORCYCLE+BIKE+CAR+EXHAUST+SILENCER+insert&_sacat=0
 
Ja sam prepravljao na zx10 06 isto od originala radio protocne i stavio sam na preforiranu cijev 3 kruga celicne mreze pa 5 krugova staklene niti i resto kamenu vunu za izolaciju dimnjaka na kuci i ne grije se nista,auspusi topli iz vana nakon voznje,nista pretjerano,a zvuk strava... Pokusaj sa par krugova staklene niti i kamenu vunu stavi..
 
zucko said:
Ja sam prepravljao na zx10 06 isto od originala radio protocne i stavio sam na preforiranu cijev 3 kruga celicne mreze pa 5 krugova staklene niti i resto kamenu vunu za izolaciju dimnjaka na kuci i ne grije se nista,auspusi topli iz vana nakon voznje,nista pretjerano,a zvuk strava... Pokusaj sa par krugova staklene niti i kamenu vunu stavi..
Kakva je to staklena nit? Jel mislis na inox niti ili ti inox vuna u roli?
Prije koji dan prepakira topove. Prvo inox mriža za komarce jedno 3-4 puta omota i onda kamena vuna i na kraju stakleno platno. problem kod kamene vune je sto se kida lako dok se savija tako da me izjebalo dok sam je savio. Uzeo sam u peveca kamenu vunu jedinu koju imaju. Mozda ima koja kvalitetnija u manjem pakiranju?
 
Da..komarnik par krugova pa ovaj lijevo stakleni mat pa kamena vuna...ja uzeo u izolirci sto se kolisti za izolaciju schidlovih dimnjaka...i sve ok...
 
Taj paket vune sto vidis je oko 100kn nesjecam se tocno...a ovaj stakleni mat sam nekih 15kn platio i imao dosta jedan paket za 2 topa...znaci 5 krugova...i onda na kraju kamena vuna srednje nabijena...
 
Neznam koliko stakleni mat ima smisla stavljat prije vune jer sigurno ne dospusta zvuku da dode do vune. Samim time vuna ne upija zvuk al mozda sam u krivu. Ja sam uzeo stakleno platno i samo pola prvu polovicu cijevi omota poslje mrize za komarce da zastitim vunu od detonacija. Jer bas jebeni jako detonira kad se pusti gas. Nije da mi smeta nego razvali vunu. Sad kad sam raznitava top nema nista vune na pocetku auspuha. A druga polovina ok. Kod mene je v2 i uzasno grije sve. A detinacije su ko petarde doslovno
 
A vunu sam uzeo cijelu balu. 100kn a mos jedno 20 topova omotat. Neka knauf vuna. Debela je 5cm. Prvo sam je razgazio nogama da se stisne malo jer 5cm debljina mi ne stane u auspuh. Al kad se savija postaje lomljiva. Neznam bas koliko ce izdrzat dugo. Nevirujem da ce dugo. Di si tu vunu uzeo tocno. Malo mi se cini tesko nabit je u top kad je tako na trake narizana
 
Upadam u temu grlom u jagode ali evo :mrgreen: - vunu kupovao u Louisa preko bocojakog ~20 EUR pakiranje, u njemu dolazi deblja (prvi sloj) i tanja vuna, materijala taman za namotat Mivv Titanium Sportline koji mi je bio na bivšem ER5. Trajala je cca 10000 km prije nego što bi bila za izmjenu (počela bi progarati)
 
Izolirka se zove trgovina,ima ih podosta po slavoniji,gradjevinski materijal i tako..a trebalo bi bit i u pevecu..da i ova moja se lomi al uspije se nagurat uz malo bogaranja i podosta zivaca :wink:
 
suspenzija said:
Neznam koliko stakleni mat ima smisla stavljat prije vune jer sigurno ne dospusta zvuku da dode do vune.
....

Savi taj mat ispred zvučnika pa da vidiš koliko ti on prigušuje zvuk...  :wink:
 
Neman pojma ovako mi se cini da nesto blokira. Ako grijesim jos bolje. Doma imam toga ko u prici. Sljedeci put kad izduva vunu stavim to i gas.
 
pitanje za one koji su to probali ili čuli razliku ili znaju nešto o tome ili se ne prave pametni ili ili ili ili  :mrgreen:

naime radi se o tome da sam s auspuhom dobio dvije perforirane cijevi jedna ima rupice fi 3mm a druga fi 6mm naravno iste dužine

e sad koja razlika...
 
Razlika je u tonu zvuka kod 6mm ton je mnogo dublji ,a jacina zvuka je manja sto je i normalno na većoj rupi vise vibracija upija vuna koja je iza perforirani cevi
 
andjelo said:
Razlika je u tonu zvuka kod 6mm ton je mnogo dublji ,a jacina zvuka je manja sto je i normalno na većoj rupi vise vibracija upija vuna koja je iza perforirani cevi

(y)


A za te cijevi, možeš staviti i koju sliku, da vidimo šta si dobio.  :wink:
 
bila je 3mm unutra a sad sam stavio 6mm pa da vidim tj. čujem šta veli...
 

Attachments

  • DSC_0001.JPG
    DSC_0001.JPG
    596.5 KB · Views: 177