testom na test

vi se na Amerikance pozivate  :shock: :shock: :shock:
Pa njima je harley davidson zakon. :LOL:
Pametnome dosta. :wink:

Amerima je dovoljno da oni isprdak Tom Cruise vozi dukca i da je ducati najbolji.

I jos jedna stvar kad se ocjenjuju R motori.
Bitna je namjena.
Ako neko ima trailer i stavi motor na njega i odvede se na Grobnik vjerojatno mu je Kawa ili BMW najbolji ili mozda yamaha
Ako se neko sminka po gradu onda mu je ducati ili aprilia zakon.
Ako se covik redovito vozi po cesti onda mu je honda ili suzuki najbolji.
Kod R motora treba se jasno naglasit jel je prioritet staza ili svakodnevno cestovno iskoristavanje


 
           Nemam ništa protiv ako se Ducati stavlja na prvo mjesto jer je ipak ekskluziva i ima potencijala,ali taj poluproizvod da bude prvi iako ni on nije najbrži na stazi il najjači,no way pedro,barem ne u državama u kojima ne vlada anarhija,i niko nije rekao da je BMW puuuuno bolji od drugih,ali je najbolje što je ove godine izašlo,ne postoji motor koji je najbolji po svemu ali ako je dobar u puno toga a BMW očito je onda slobodno može na vrh i ko se nemože pomiriti s time je vjerojatno onaj koji bih ga htio imati ali ga nemože kupiti pa traži načine kako da ga ocrni.
 
Peter Stingray said:
           Nemam ništa protiv ako se Ducati stavlja na prvo mjesto jer je ipak ekskluziva i ima potencijala,ali taj poluproizvod da bude prvi iako ni on nije najbrži na stazi il najjači,no way pedro,barem ne u državama u kojima ne vlada anarhija,i niko nije rekao da je BMW puuuuno bolji od drugih,ali je najbolje što je ove godine izašlo,ne postoji motor koji je najbolji po svemu ali ako je dobar u puno toga a BMW očito je onda slobodno može na vrh i ko se nemože pomiriti s time je vjerojatno onaj koji bih ga htio imati ali ga nemože kupiti pa traži načine kako da ga ocrni.

sve si krivo skuzio,ne zelim ocrniti bmw-a,nisam rekao da ne valja,ali nije najbolji
i ako bas moras znat,mogu ga kupit,ali necu.....jer nije najbolji :mrgreen:

nisi bas odradio zadacu,jer ducati je bio najbrzi na stazi u ovom testu (y)
 
loudpipes said:
nisi bas odradio zadacu,jer ducati je bio najbrzi na stazi u ovom testu (y)

        A po čemu si ti skužio da to nisam odmah vidio,zato sam i rekao kako može biti Aprilja prva a nije najbrža na stazi.

         U 1000 R klasi BMW je kralj,nemože biti u svemu najbolji,ali npr. ako je Yamaha najbolja po elastičnosti nema veliku snagu,ako je Suza najudobnija nema tvrdoću na stazi ako je BMW najjači nema voznost,i tako dalje kužiš što hoću reči,uvijek je to sve kompromis,da bi bio u jednom području najbolji moraš bit u drugom lošiji,tako to ide nemože u svemu biti naj i to nije nijedan naravno da ćeš naći jedan koji je bolji u jednom području od njega ali već po nečem drugom neće biti,zato je bitnije biti u čim više područja bolji od prosjeka tj. dobar umjesto da si samo po nečemu najbolji i onda se to sve zbroji i oduzme i imaš najkompletniji motor iako je to daleko od najsavršenijeg,ali kroz sva područja gledano najbolji koji trenutno postoji iako ide i bolje ali ne ove godine.
 
Ja mislim da morate jos koji test nac pa usporedit  :paper:
 
mate said:
Najbolji časopis/revija/magazin/urednik/novinar je Mate Moto. Kad ja sjednem i probam, puca mi pimpek za sve testove ovog svijeta. :jesus:
upravo tako,a bogami neznam da je itko kupija motor na osnovu tih testova
 
Po meni je ovaj test jedno veliko sranje...

Zbog:
1. Subjektivnih kategorija kocnice, ovjes i upravljivost - malo mi je nevjerojatno da mozes imati vrhunska vremena s motorom za koji kazes da ti se cini da ima najgore kocnice, ovjes i upravljivost(a ni ostali subjektivni dojmovi nisu najbolji)  :D
Takodjer prevagu u ukupnim rezultatima nosi editors choice i rider excitement... ocjene vrhunske a osjecaj na komandama najgori :D
2. Zanimljivo je da su svi subjektivni dojmovi medju najlosijima a ergonomija je vrhunska :)

Mislim da test potvrdjuje da su Svabe napravile vrhunski proizvod kojemu pojedinci nalaze smijesne zamjerke iskljucivo sto ne vole ime marke  :LOL:

A ja im osobno zelim puno uspjeha u razvoju motocikala svih kategorija i namjena  (y)
 
Peter Stingray said:
        A po čemu si ti skužio da to nisam odmah vidio,zato sam i rekao kako može biti Aprilja prva a nije najbrža na stazi.

         U 1000 R klasi BMW je kralj,nemože biti u svemu najbolji,ali npr. ako je Yamaha najbolja po elastičnosti nema veliku snagu,ako je Suza najudobnija nema tvrdoću na stazi ako je BMW najjači nema voznost,i tako dalje kužiš što hoću reči,uvijek je to sve kompromis,da bi bio u jednom području najbolji moraš bit u drugom lošiji,tako to ide nemože u svemu biti naj i to nije nijedan naravno da ćeš naći jedan koji je bolji u jednom području od njega ali već po nečem drugom neće biti,zato je bitnije biti u čim više područja bolji od prosjeka tj. dobar umjesto da si samo po nečemu najbolji i onda se to sve zbroji i oduzme i imaš najkompletniji motor iako je to daleko od najsavršenijeg,ali kroz sva područja gledano najbolji koji trenutno postoji iako ide i bolje ali ne ove godine.

odlicno si ovo napisao,to i ja pokusavam rec,samo si falio, kralj ocito nije bmw nego aprilia  :mrgreen:
jedino to da je u svim podrucjima najbolji,kazu nijemci,je li,ocito da ostatak svijeta ne misli tako (y)
 
Peter Stingray said:
           Nemam ništa protiv ako se Ducati stavlja na prvo mjesto jer je ipak ekskluziva i ima potencijala,ali taj poluproizvod da bude prvi iako ni on nije najbrži na stazi il najjači,no way pedro,barem ne u državama u kojima ne vlada anarhija,i niko nije rekao da je BMW puuuuno bolji od drugih,ali je najbolje što je ove godine izašlo,ne postoji motor koji je najbolji po svemu ali ako je dobar u puno toga a BMW očito je onda slobodno može na vrh i ko se nemože pomiriti s time je vjerojatno onaj koji bih ga htio imati ali ga nemože kupiti pa traži načine kako da ga ocrni.
evo lumena, kojem je jedino bitno snaga + brzina i odmah po tome zna sta je najbolje  :LOL: :LOL:

a sta je s ostalim stvarima, ovjes, kocenje, ciklistika, ....i btw ocito hebeno poznajes apriliju JER SI JU VOZIO pa znas koliko vrijedi  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Možda nema veze, možda ima a možda su u šumi:

STK
1. BMW 150
2. Honda 73
3. Honda 66
4. Honda 57
5. Suzuki 53
6. BMW 47
7. Yamaha 44
8. Honda 37
9. Kawasaki 36
10. BMW 34
11. Ducati 33
12. Suzuki 31
13. KTM 25
 
u načelu testove je dobro pročitati kako bi spoznali neke mane/vrline motocikla koji namjeravamo ili preferiramo kupiti, potrebno je znati da ipak konačnu odluku o kvaliteti testa/motocikla donosimo sami kao i dali je to dovoljno za kupnju motocikla. Kak je Rus naveo, da nepozna nikog tko je kupio motor kad je pročitao test, ja mu se samo pridružujem u tome. 8)
 
mg749ie said:
u načelu testove je dobro pročitati kako bi spoznali neke mane/vrline motocikla koji namjeravamo ili preferiramo kupiti, potrebno je znati da ipak konačnu odluku o kvaliteti testa/motocikla donosimo sami kao i dali je to dovoljno za kupnju motocikla. Kak je Rus naveo, da nepozna nikog tko je kupio motor kad je pročitao test, ja mu se samo pridružujem u tome. 8)

Slažem se, no ipak, poznajem ljude kojima testovi služe kao utjeha da se nisu zaj... pri kupovini...

(znaš, ne mogu tako brzo po ovoj izrupanoj cestici jer je to sve specijalno rađeno za pistu, i najbolji je na testu :) )
 
mg749ie said:
u načelu testove je dobro pročitati kako bi spoznali neke mane/vrline motocikla koji namjeravamo ili preferiramo kupiti, potrebno je znati da ipak konačnu odluku o kvaliteti testa/motocikla donosimo sami kao i dali je to dovoljno za kupnju motocikla. Kak je Rus naveo, da nepozna nikog tko je kupio motor kad je pročitao test, ja mu se samo pridružujem u tome. 8)

ja sam definitivnu odluku donio na osnovu testova....
ali vase tvrdnje i dalje stoje....jer se ne poznamo  :mrgreen:
 
Zapru said:
evo lumena, kojem je jedino bitno snaga + brzina i odmah po tome zna sta je najbolje  :LOL: :LOL:

a sta je s ostalim stvarima, ovjes, kocenje, ciklistika, ....i btw ocito hebeno poznajes apriliju JER SI JU VOZIO pa znas koliko vrijedi  :LOL: :LOL: :LOL:

      Slažem se imam predrasude prema Aprilji te ju mrzim iz dna duše,ali isto tako mi nemože nitko reći da je taj test fer jer je konačnu pobjedu donijela urednikova odluka i to ne objektivna nego subjektivna,znači da je bio urednik ljubitelj honde ona bi umjesto ove pobijedila,i nisam rekao da je snaga i brzina jedino bitno za pobjedu ali bitnije nego kod recimo tourera,tj. onaj koji je u gotovo svim kategorijama bitnima za R motor dobar mora pobijediti a ne onaj koji je u samo par stvari odličan.

      A najtočniji odgovor na sve što je istina kako bi se trebali testovi ocjenjivati i izabirati pobjednik što uostalom i je kod većine renomiranih časopisa,taj opis imaš u mojem podužem postu ispod kojega je i loudpipes potvrdio da je istina to.
 
Peter Stingray said:
      Slažem se imam predrasude prema Aprilji te ju mrzim iz dna duše,ali isto tako mi nemože nitko reći da je taj test fer jer je konačnu pobjedu donijela urednikova odluka i to ne objektivna nego subjektivna,znači da je bio urednik ljubitelj honde ona bi umjesto ove pobijedila,i nisam rekao da je snaga i brzina jedino bitno za pobjedu ali bitnije nego kod recimo tourera,tj. onaj koji je u gotovo svim kategorijama bitnima za R motor dobar mora pobijediti a ne onaj koji je u samo par stvari odličan.

      A najtočniji odgovor na sve što je istina kako bi se trebali testovi ocjenjivati i izabirati pobjednik što uostalom i je kod većine renomiranih časopisa,taj opis imaš u mojem podužem postu ispod kojega je i loudpipes potvrdio da je istina to.
opet ponavljam pitanje (repeticija je majka znanja, zato ...  :LOL:) kaj je po tebi urednik odvozil sve motore  8)
 
Peter Stingray said:
      Slažem se imam predrasude prema Aprilji te ju mrzim iz dna duše,ali isto tako mi nemože nitko reći da je taj test fer jer je konačnu pobjedu donijela urednikova odluka i to ne objektivna nego subjektivna,znači da je bio urednik ljubitelj honde ona bi umjesto ove pobijedila,i nisam rekao da je snaga i brzina jedino bitno za pobjedu ali bitnije nego kod recimo tourera,tj. onaj koji je u gotovo svim kategorijama bitnima za R motor dobar mora pobijediti a ne onaj koji je u samo par stvari odličan.

      A najtočniji odgovor na sve što je istina kako bi se trebali testovi ocjenjivati i izabirati pobjednik što uostalom i je kod većine renomiranih časopisa,taj opis imaš u mojem podužem postu ispod kojega je i loudpipes potvrdio da je istina to.

nego buraz reci kaj ti predlažeš..da objavimo Amerima rat  :misli: