Tomos CTX restauracija

AnteK

Well-known member
Nedavno, igrom slučaja, u nekoj staroj šupi ugledam motor pod prašinom, nisam ni skužio koji je.
Stoji tamo od 1991. Padne dogovor za 150 kn. Eto prilike za neko šarafanje i restauraciju. Nisam
još siguran hoću li ići u neki scrambler mode ili enduro, ali barem imam igračku. Iskru baca, mjenjač
se šalta, zariban nije. Sada ide uskoro potpuno rastavljanje na najmanji dio.  :mrgreen:

 
Šteta što sam zaboravio slikati ga prije utovara. Sad je opran, jedno pola sata na mini washu.
 
150kn....hm, dobar osjecaj :D dok se ne sjetis prodavača i koja lova u pitanju :?
Podsjetilo me na slucaj kad kupoval prednji far za 14-icu, prvi il drugi razred srednje.
Umjesto fara kupil cijeli motor kod coveka doma,onaj apn na pedale, cifra valjda slicna tvojoj al u to vrijeme dok sve cijene pretvaral u alkohol mozda mi se i cinilo puno :mrgreen:
 
Ovako je izgledao moj prvi hard enduro :)
p.s. baci oko na olakšani zadnji kraj, nema gepektregera  :wink:
p.p.s. mogući problemi: puknuće prednjeg blatobrana prilikom jačeg doskoka, obavezno puknuće aupuha i to na 3 ključna mjesta (na mjesečnoj bazi)  :LOL:
 
ajmeeee.....  :wink:

kad bude trebalo offroad testiranje-ubaci ga u doblo i dovezi do sela- do mene  (y)

ili kad "zapneš"  :mrgreen:
 
Rijedak model.
Nije ih bilo ni kad su bili novi,a kamoli sad.
Ako boga znaš nemoj ga uništiti. (y)
 
kosta said:
Rijedak model.
Nije ih bilo ni kad su bili novi,a kamoli sad.
Ako boga znaš nemoj ga uništiti. (y)

Ma kaki uništit, pravim nešto što će me zaokupirat godinu-dvije ! :mrgreen: (y)
 
Branimir Presečki said:
Ovako je izgledao moj prvi hard enduro :)
p.s. baci oko na olakšani zadnji kraj, nema gepektregera  :wink:
p.p.s. mogući problemi: puknuće prednjeg blatobrana prilikom jačeg doskoka, obavezno puknuće aupuha i to na 3 ključna mjesta (na mjesečnoj bazi)  :LOL:

I puknut je, jedva stoji jer je zaradlovan žicom. Ma napravit će kolega novi auspuh, unikat, ovaj mu ionako ne stoji.
Nešto u ovom stilu.  (y)
 
AnteK said:
I puknut je, jedva stoji jer je zaradlovan žicom. Ma napravit će kolega novi auspuh, unikat, ovaj mu ionako ne stoji.
Nešto u ovom stilu.  (y)

Ako si iz "stare škole" i ti onda znaš da se varilo na način da se motor jedva stigao ohladiti, auspusi se nisu skidali jer to bi bio gubitak vremena. Gubitak zato jer netko je imao nekog iz "cesta" pa je za demižonku vina lik s bagerom u par poteza napravio motokros stazu  (y)
Stajalo se samo u box  :D
 
Sretno s slaganjem, imam 2 ctxa dma u dijelovima i jedan regani atx koji ovak izgleda, točnije Atx/Ctx/E90  plus XL 600  :mrgreen: Sretno  (y)

 
AnteK said:
Nedavno, igrom slučaja, u nekoj staroj šupi ugledam motor pod prašinom, nisam ni skužio koji je.
Stoji tamo od 1991. Padne dogovor za 150 kn. Eto prilike za neko šarafanje i restauraciju. Nisam
još siguran hoću li ići u neki scrambler mode ili enduro, ali barem imam igračku. Iskru baca, mjenjač
se šalta, zariban nije. Sada ide uskoro potpuno rastavljanje na najmanji dio.  :mrgreen:

Ništa ne govorim, samo se značajno smješkam  :mrgreen:
 
Kayaba said:
Sretno s slaganjem, imam 2 ctxa dma u dijelovima i jedan regani atx koji ovak izgleda, točnije Atx/Ctx/E90  plus XL 600  :mrgreen: Sretno  (y)
a joj..ovo budi uspomene..ima sam i ja ctx,a onda sam nakon 9 godina izvuka iz podruma cacinog atx sa 30 km,i uvalija na njeg elektronovu makinju..redovno regan na 50 ccm,svaki dan u pogonu.. :D..ovi tvoj mi je (y)
 
Odlično... ovu restauraciju moram ispratit...  (y)
:paper: