trening Grobnik 11.2 nedjelja

Sasa MK Motori said:
Bojane, moj savjet ti je da odma odes na operaciju kljucne kosti. Nemoj slusat price ma pustit cemo ovako pa nek zaraste i slicno. Tako su mnogi pustili pa im je bilo rame sputeno, stvorio im se umjetni zglob i 1000 nepotrebnih pizdarija. Neki su operirali pa im je pukla plocica pa tekonda velaja. Moj savjet ti je obavezna operacija da je postelaju di joj je mjesto a nakon toga mirovanje po uputama i nikakvo opterecivanje tog ramena. Bolje 6 mjeseci biti miran nego se zajebavat preko godinu dana. Pitaj u osalom Dylana ili Zujica, oni su prosli tu proceduru.

to mi je i Sokre rekel i velim ja doktoru da bi ja odma na operaciju a on se još naljutil i pita me kao pa kak ja znam da jel treba ići na operaciju ili ne treba,i sad mu ja isprićam a on mi veli da sad nemogu ići na operaciju nego če se kasnije vidjeti dali treba operirat a da se samo u nekim slučajevim odmah operira  :misli: :misli:
 
Bojan said:
to mi je i Sokre rekel i velim ja doktoru da bi ja odma na operaciju a on se još naljutil i pita me kao pa kak ja znam da jel treba ići na operaciju ili ne treba,i sad mu ja isprićam a on mi veli da sad nemogu ići na operaciju nego če se kasnije vidjeti dali treba operirat a da se samo u nekim slučajevim odmah operira  :misli: :misli:

Sve ovisi kakav je prijelom i da li je prijelom ili napuknuce.
 
DamirK said:
Kaj to znači da te Franc i Chala nisu zlostavljali?  :mrgreen:
gle, prozvali su me profesionalac i ne zato sto vozim ko takav ili sto dobro, khm, nego zato kaj se tak ponasam :mrgreen:

ovaj put nije bilo natucene cevanice, znaci naucio sam kakav trebam bit :mrgreen:
 
Shokrefumi said:
gle, prozvali su me profesionalac i ne zato sto vozim ko takav ili sto dobro, khm, nego zato kaj se tak ponasam :mrgreen:

ovaj put nije bilo natucene cevanice, znaci naucio sam kakav trebam bit :mrgreen:

Profić,gle ak ti misliš da je to tak OK,nek ti bude!  :shock: Samo da se ne bi zajebal!  :wink:
 
dr.chala said:
Profić,gle ak ti misliš da je to tak OK,nek ti bude!  :shock: Samo da se ne bi zajebal!  :wink:
gle, kaj hoces? meni je bilo super, za vas me bas briga. pa jel jesam profic ili ne?

:mrgreen:
 
Sasa MK Motori said:
Sve ovisi kakav je prijelom i da li je prijelom ili napuknuce.

fraktura središnjed dijela desne klavikula sa pomakom  :mrgreen:


IgorZ said:
brz oporavak!
di si izletio? šta je sa motorom :misli:

hvala  (y)
par sitnica i sve ok  (y) (y)
 
Bojan said:
fraktura središnjed dijela desne klavikula sa pomakom  :mrgreen:

grobnik sluzi za voznju a ne turisticko razgledavanje,zato ti se to i desilo-padavicarru no.2  :jesus:

vec i team imate slozen  :LOL:  :wink:
 
Sasa MK Motori said:
Bojane, moj savjet ti je da odma odes na operaciju kljucne kosti. Nemoj slusat price ma pustit cemo ovako pa nek zaraste i slicno. Tako su mnogi pustili pa im je bilo rame sputeno, stvorio im se umjetni zglob i 1000 nepotrebnih pizdarija. Neki su operirali pa im je pukla plocica pa tekonda velaja. Moj savjet ti je obavezna operacija da je postelaju di joj je mjesto a nakon toga mirovanje po uputama i nikakvo opterecivanje tog ramena. Bolje 6 mjeseci biti miran nego se zajebavat preko godinu dana. Pitaj u osalom Dylana ili Zujica, oni su prosli tu proceduru.

U jebote, da se i ja jednom nađem u istom kontekstu i istoj rečenici sa Zujićem!  8) Mi trkači! (y) :mrgreen:

Liječnik će odrediti da li je potrebno operirati ili ne. Bitno je mirovati i dati vremena da se napravi dobar i čvrst kalus na mjestu preloma. Ključna kost je iovako jedna od najnezgodnijih kosti za zaraštavanje jer se neprestalno pomiče prilikom disanja. A što se tiče zaštite, Dainese je napravio svoju za vrat i ramena, pisali smo o tome na forumu, a i vozači endura koriste onu koju su razvili BMW i KTM.

Želim ti brz oporavak i povratak na motor!
 
Bojan said:
:moli: :moli: :moli: :moli: riječi ti se pozlatile  :D :D :D

hvala  :D

Baš mi je jako žao šta ti se dogodilo jer si s najviše žara i volje očekivao ovu nedjelju (bar prema ovim postova).......želim ti brz oporavak, nego, di si pal , na kojem dijelu ?
 
Shokrefumi said:
gle, kaj hoces? meni je bilo super, za vas me bas briga. pa jel jesam profic ili ne?

:mrgreen:


Jesi,samo da ne bil kratko!  :mrgreen:
 
Bojan je u zagrebackom, a ja sam tam samo malo u sparoge isao; Shepi stalno prica o tim sparogama pa sam isao vidjet sta to tamo ima tako lijepo :mrgreen:
 
Bojane, slažem se sa Sašom. Operacija je bolja varijanta. Brži je oporavak i kost pravilno zaraste. Ja sada dodouše nemam nekih većih problema. Pokretnost ramena mi se nije smanjila ali ostala je ružna kvrga i kost je zarasla odprilike razmaknuta 1cm. Bol je prisutna kod jačih naprezanja i kada spavam na tom ramenu.
Ako imaš tu mogućnost, operiraj.

Želim ti brzi oporavak... (y)
 
Shokrefumi said:
Bojan je u zagrebackom, a ja sam tam samo malo u sparoge isao; Shepi stalno prica o tim sparogama pa sam isao vidjet sta to tamo ima tako lijepo :mrgreen:
nije li malo prerano za sparoge  :misli:
 
Ajde prijatelju nek ti to čim prije zaraste i bezbolan oporavak ti želim.  (y)

Pa kaj je to sve više i više idete u te šparoge, moram i ja ić pogledat kaj tamo i ma tak zanimljivoga!  :mrgreen:
 
Pitbull said:
Ajde prijatelju nek ti to čim prije zaraste i bezbolan oporavak ti želim.  (y)

Pa kaj je to sve više i više idete u te šparoge, moram i ja ić pogledat kaj tamo i ma tak zanimljivoga!  :mrgreen:


Ma nemate pojma , oni su valjda mislili na "onu" "ko rano rani dvije sreće grabi" pa pobiraju šparoge u 2.mj jer su na placi bolje cijene.
Ja ih obično pobiram u 8.mj jer i tad postižu dobru cijenu ako ih uspiješ nać, a najviše ih ima u zagrebačkom ispod šodera tak da sam ja u 2 dana išo dvaput pobirat i nije za nikog ostalo :jesus: :jesus:

Valjda ću ove godine nać neki unosniji posao  :misli: :misli:
 
Shokre nisi valjda i ti izletio sa novom apriliom?  :shock: Što je bilo?
 
BorisZ said:
Bojane, slažem se sa Sašom. Operacija je bolja varijanta. Brži je oporavak i kost pravilno zaraste. Ja sada dodouše nemam nekih većih problema. Pokretnost ramena mi se nije smanjila ali ostala je ružna kvrga i kost je zarasla odprilike razmaknuta 1cm. Bol je prisutna kod jačih naprezanja i kada spavam na tom ramenu.
Ako imaš tu mogućnost, operiraj.

Želim ti brzi oporavak... (y)

Upitno da li je u svakom slučaju operacija bolja varijanta. Operativni zahvat je invazivan i sam po sebi donosi određena oštećenja kosti. Ključna kost se operira na dva načina: kod jednostavnijih prijeloma s pomakom postavlja se žica uzdužno kroz kost, a kod složenijih, višestrukih prijeloma postavlja se metalna ploča koje se s kosti povezuje šarafima. Prvom metodom oštećuje se endoost, unutrašnji dio kosti koji "hrani" i obnavlja kost jer proizvodi koštane stanice. Kod druge oštećuje se i periost, vanjski dio kosti koji također u manjoj mjeri stvara osteoblaste. Zato mislim da liječnik mora procijeniti potrebu operiranja, prema osnovnom medicinskom načelu "Primum non iacere!" (Prvenstveno ne škoditi!). Bitno je, ponavljam, i u slučaju operativnog i konzervativnog liječenja mirovati dovoljno dugo i na taj način odkloniti rizik pucanja nedovoljno tvrdog koštanog kalusa.

Pogledajte dvije slike moje ključne kosti, prva je puknuta "alanteza" mjesec dana poslije prve operacije, druga je nova alanteza ugrađena za druge operacije. 
 
BorisZ said:
Bojane, slažem se sa Sašom. Operacija je bolja varijanta. Brži je oporavak i kost pravilno zaraste. Ja sada dodouše nemam nekih većih problema.

ne u svim slucajevima :wink:
ja sam isto operiran (plocica i 8 sarafa) prosla su vec 3,5 mj i kost jos nije zarasla :(
 
evo kak je nedjelja pocela i zavrsila za bojana :(
1.bojan i phay(izbaceni clan sa foruma) vade motore iz kombija
2.bojan na stazi
3.bojan nakon valjanja u zagrebackom
4.bojan i shokrefumi pricaju o klavikulama