Tricikl samo s B kategorijom ?

Fenomenalna ideja! pozdravljam full! pogotovo sto smiju voziti i 50 ccm na dva kotaca i 99 posto nemaju mrtve veze voziti i opasnost su na cesti...
 
  • Like
Reactions: Volcabar and kronik
EU zakon je
Ako je razmako između kotača veći od 460 mm, onda može sa B kategorijom.
Nikken je uži, čini mi se.
Npr. MP3 rl, ne može
MP3 lt, može.
 
Hoće reći, ako je trag kotača uži od 460 mm,računa se kao jedan kotač.
MP3 LT, prebacuje tik za 5mm.

Yamaha tricity deklarira kao motocikl, koji se vozi A kategorijom.
 
Primjetio netko da MP3 ima dvije kočnice na guvernalu, jednu nožnu i jednu ručnu parkirnu?
Ja sad išao gledat jednog na parkingu.
 
Ako sam dobro shvatio, sa B kategorijom ide sve sto je registrirano kao L5e kategorija.
Znaci Tricity 300 moze, 125 ne moze 😃
Ima neke veze sa noznom kocnicom. Valjda bude netko pametniji to bolje razjasnio.
 
Ako sam dobro shvatio, sa B kategorijom ide sve sto je registrirano kao L5e kategorija.
Znaci Tricity 300 moze, 125 ne moze 😃
Ima neke veze sa noznom kocnicom. Valjda bude netko pametniji to bolje razjasnio.


cekaj da Sredju jos jednom proseta do skutera pa ce on.
 
Upravo tako.
L5e.
Tako se čita i oko parkiranja.
Kod nas u zonama kratkog parkiranja za njega moraš platit parkiranje a za motor ne.
 
Nožna mu koči obe osovine, može li se reći na hrvatskom, dvokružna.
Ne mogu vjerovat da su talijani narokali toliko kočnica na skuter.
Ali takav skuter upravo vozljivost sa B kategorijom ga čini bar za 1000 eura skupljim.
 
Tko nema u glavi ima u nogama, mogao si to zguglat 🤣🤣
Mogo si zguglat, išli smo na pivu u benzisku, usput je bio jedam mp3 parkiran, ali uskotračni (rl).
Pošto ih gledam već dugo i dosta je prihvatljiviji za vožnju u lošijim vremenskim uslovima, pa sam pomislio kupit za na posao, pa ne ponijela ideja, mogla bi i žena vozit sa B. Tako da sam se u zadnjih 10 dana bavio uvečer s tim, te došao na saznanje da baš svaki na tri kotača i nije baš isti.
Mada u oglasima pišu svašta, te uskotračni mogu sa B, te treba A.
Siva zona.
Puno kila, velija potrošnja kod 125 i 250,slabije idu.
Najbolje nešto od 400 kubika nagore, taj motor se s tom masom bolje nosi, bolje ide i isto troši.
Ali cijene su nenormalne.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Nisam piaggia vozio ali jesam Yamahu sa tri kotaca a mislim da se zove tricity ili tako nesto, ne znam nije me se dojmilo... ali da u pravu si sto se tice zastite od vremenskih uvjeta skuter je zakon...imao sam Beva 300 i doma po prilicnoj kisi dolazio suh (petominutna voznja) dok bi sa motorom dosao skroz mokar. Ma skuter po gradu je zakon samo pravi bajkeri voze motor i pljuvaju po skuterima a ja sam prvi donedavno bio takav 🤣
 
  • Like
Reactions: Volcabar and WraGG
Mi sve vozimo rado, ali samo na dva kotača, najrađe, na cesti ili van nje. U ovom slučaju bi probali i na tri.