Trke ubrzanja ?!

Isto kako je na grobniku tesko naci dobar set-up tako je i kod utrka ubrzanja.Mada se cini jednostavnije ali nije jer ovdje imas samo 400m i svaka se pogreska kaznjava.Dali ima netko podatke od utrke ubrzanja iz Varazdina 2003 na motosusretu od Barokera?Ili gdje bi mogao naci taj podatak.Ili da je netko sudjelovao na toj utrci.
 
moze pricat ko sta hoce svi su ti motori slicno nabrijani ali u vinkovcima jednostavno je valjda takva klima ili neznam sta vec da niknu samo pobjednici.
ne daj boze da na semaforu stojim pokraj nekog gixxera i da malo onako iz sale odvrnem gas na mojoj frezi.
odma bi ga propeo  :mrgreen:
al neka kupit cu i ja suzukija jednog dana
 
možda bi bilo pravednije da se klase za utrku na 400 m uvedu po ks, a ne po kubikaži ? Možda griješim ali osobno mislim da je to realnije.
 
Da,nije lose,ali tada bi svaki motor prije ili kasnije utrke morao na mjerenje snage jer bilo bi tu varanja.Komplicirano.
 
Mozda ne razumjem, ali ljudi rade na motoru i na sebi da bi pobjedili, sta je problem?
...jos im treba zabraniti i da treniraju!  :mrgreen:
 
Ljudi moji...ja bi bio najsretniji da se vide TURBINE na tim motorima...da se vidi znanje mehanike
vozaca ili tima...da se vide produzene zadnje vilice kao i krute prednje...ma samo da ne izgleda kao obicni...

Jos ispadne kad odes na 402 da ljudi trebaju voziti u nedoradjenim kolima...nako..iz salona...

Ovako kada tutnes turbinu poigras se sa kvacilom da nebi proklizalo, vilicu straznju da se ne prompinje...
NOS...ma sve samo da nije "Obicno"

Moje misljenje
 
dane-vk said:
moze pricat ko sta hoce svi su ti motori slicno nabrijani ali u vinkovcima jednostavno je valjda takva klima ili neznam sta vec da niknu samo pobjednici.
ne nego je u motore ulozeno i novaca, i truda i mnogo spaljenih lamela....i promjenjenih masina...
 
Six said:
ne nego je u motore ulozeno i novaca, i truda i mnogo spaljenih lamela....i promjenjenih masina...
tako je...
...nerijetko jedan omanji trening odnese jedan set kvačila...čelične + obične lamele = cc 200 eura pa udri dečko....
 
Obzirom da ima dosta zainteresiranih za ovu temu, otključavam i nastavlja se dalje, molim da se držimo teme, te bez off-a i sl.  (y)

 
Koliko znamo trke ubrzanja se voze za novcane nagrade 8),.....zasto onda netko ne bi ulozio u svoj motor i tako se priblizio osvajanju nagrade.. :misli: :misli:
I trke ubrzanja su dio utrkivanja. :zid:
 
Ghostrider-SB said:
Obzirom da ima dosta zainteresiranih za ovu temu, otključavam i nastavlja se dalje, molim da se držimo teme, te bez off-a i sl.  (y)

Peju znam i čovjek je ispravan i pravi igrač  (y), samo i on sam zna koju prednost ostvaruje sa tim što ima u prosjeku 30-40 kila manje od većine vozača koji voze utrku ubrzanja + motor mu je pila i + čovjek ima osjećaj za start

ma to stoji da ima manje kilograma od svih i da mu je to prednost..plus sto je cesto na vjezbanju starta koji je vrlo bitan..rekao sam sve izmjene za koje se zna da su radjene.ima jos stavit PC koji treba da dodje uskoro..
@Ghost..koji su to trkaci motori na trkama ove vrste osim vec pomenutog Gajica..??ja ih nigdje nevidim...tko god ima novaca i volju za tim moze si spremit stroj za ovu vrstu zabave..
 
Six said:
ma to stoji da ima manje kilograma od svih i da mu je to prednost..plus sto je cesto na vjezbanju starta koji je vrlo bitan..rekao sam sve izmjene za koje se zna da su radjene.ima jos stavit PC koji treba da dodje uskoro..
@Ghost..koji su to trkaci motori na trkama ove vrste osim vec pomenutog Gajica..??ja ih nigdje nevidim...tko god ima novaca i volju za tim moze si spremit stroj za ovu vrstu zabave..
koliko sam obaviješten u pejinom motoru nisu originalne klipnjače što da za naslutiti da ni klipovi nisu original a tom logikom bi i bregaste mogle biti neke egzotičnije od originala...vjerujem da ni glava nije ostala nedirnuta !!! motor je dovežen iz amerike i po nekim zatečenim detaljima na njemu je najvjerovatnije bio ugrađen kompresor i centrifugalno kvačilo a to nitko nestavlja na "serijske iznutrice".... konačno-po izmjerenoj snazi pejin motor je najbliži prnjinom motoru

gajsov motor od trkačih dijelova ima samo oklope i auspuh...i svega nekoliko konja više od serijskog motora
 
zvonko situm said:
koliko sam obaviješten u pejinom motoru nisu originalne klipnjače što da za naslutiti da ni klipovi nisu original a tom logikom bi i bregaste mogle biti neke egzotičnije od originala...vjerujem da ni glava nije ostala nedirnuta !!! motor je dovežen iz amerike i po nekim zatečenim detaljima na njemu je najvjerovatnije bio ugrađen kompresor i centrifugalno kvačilo a to nitko nestavlja na "serijske iznutrice".... konačno-po izmjerenoj snazi pejin motor je najbliži prnjinom motoru

gajsov motor od trkačih dijelova ima samo oklope i auspuh...i svega nekoliko konja više od serijskog motora
a šta je sa manuelovim ???

ono je prebrutalno ... :)
 
zvonko situm said:
koliko sam obaviješten u pejinom motoru nisu originalne klipnjače što da za naslutiti da ni klipovi nisu original a tom logikom bi i bregaste mogle biti neke egzotičnije od originala...vjerujem da ni glava nije ostala nedirnuta !!! motor je dovežen iz amerike i po nekim zatečenim detaljima na njemu je najvjerovatnije bio ugrađen kompresor i centrifugalno kvačilo a to nitko nestavlja na "serijske iznutrice".... konačno-po izmjerenoj snazi pejin motor je najbliži prnjinom motoru
hm Zvonko odakle ti te info..?po njegovoj prici, a Pejo nije lazov motor ovdje nije otvaran ili su njemu slagali..??vec sam rekao da mu je izmjereno 177 konja tamo kod vas na stolu..Prnjin kazu ima 182 a Docov 188 ili 186??ali me zacudilo kad su pomenuli 198 konja od Manuela.mada kazu da je bas u njemu svega ima..
 
mene baš nečudi jer se vidi i čuje da taj motor trga i da je drukčiji od drugih ...
vjerovatno najjači motor u hr je manulev k7-8 ...  (y)
 
pero1986 said:
mene baš nečudi jer se vidi i čuje da taj motor trga i da je drukčiji od drugih ...
vjerovatno najjači motor u hr je manulev k7-8 ...  (y)
hm ali opet nikako da skine ova 3 ili 4 motora koji ga redovno bace vani u kvalifikacijama..iako je po snazi na stolu jaci i 10 -15 konja..
 
Six said:
hm ali opet nikako da skine ova 3 ili 4 motora koji ga redovno bace vani u kvalifikacijama..iako je po snazi na stolu jaci i 10 -15 konja..
a nije baš nikako dobije i on katkad ...
treba se tu posložiti puno više od same snage + dosta sreče...
vidi se da je prebrutalan i gadno mu je krenit sa tolikom snagom očito ... :x