TWISTERI ZBOR - Kawasaki ER-5 generalni topic

Ako mislimo na ovo sa slike onda se ne brini jer normalno je da ima zračnosti.Izgleda previše klimavo ali je tako i kod novog.
Znam iz osobnog iskustva jer sam se dao nagovoriti i to me stajalo 400kn u KMS-a.

s-l1600.jpg


 
Da to je to, onda cemo to rijesiti pred sezonu, mozda se nađe negde malo povoljnjije, navodno ih netko i odljeva.
 
vladof said:
Hvala
Evo pronasao sam prvi problemčić.
Čistio jucer lanac od masti, jer ga Janez mazao izgleda nekom masti, i ustanovio da ona guma ispod lancanika ima lufta.
Čitajuci temu dosao sam do 80-e strane, pa nisam nigdje pronasao gdje je najbolje nabaviti dijelove ?

Cestitke na novoj pili :021:
Kod mene je isto bilo lufta na toj "gumi" kad sam kupio er5,ja sam to sebi rijesio i puno je bilo bolje za vozit,nije toliko trzao pri dodavanju i pustanju gasa.
Kad to budes radio odma si promijeni lezajeve i semeringe u tocku (2x) i imas jedan lezaj na "glavcini".

Evo imas i jeftiniji nacin repariranja  :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=aNTtmp-N1-E

Ja sam filtere i razne sitnice kupovao kod tokica,kad sam trebao bas nesta original onda sam narucivao sa motorcyclespareparts.eu
 
Dobro je znati, hvala svima, inace, rekli mi u jednom servisu 480kn za tu gumu.

Pronasao sam da i molydon ima raznih zaruljics.
Posto mi na obrtaljki ne svijetli i od pozicije mi neka žutkasta, morat cu skinuti i po nove
 
tek sam sad primjetio..ima neobičan sic.Jel to neki niži?

evo neki dan sam baš svog tapicirao...prvi put :LOL:
 
Faber said:
tek sam sad primjetio..ima neobičan sic.Jel to neki niži?

evo neki dan sam baš svog tapicirao...prvi put :LOL:

I meni je cudan, ali nisam pitao covjeka, mislim da bi se dal malo podloziti na vozacevoj polovici.
Nek bude zasad tako, vidjet cu kak ce moja križa reagirati.
Zbog toga sam ga i kupio, da nije visok, da ga mogu zajahati 😁
 
Procitao tu da original Dunlop ne valja. Na mojem su prednja Dunlop sportmax roadsmart
zadnja Dunlop arrowmax streetsmart
pa me zanima jel netko imao i kaj mogu ocekivati od njih ?
 
Uvijek nekak kasnim, ja kupim Er kad ga svi prodaju, pa nitko niš ne piše  :LOL:
E pa, moja sezona zvanično jučer završila, još mi nekak koljena škripaju od jučerašnjeg povratka iz Vukovara. 
Nema veze, samo par riječi o Er-u, s kojim sam jako zadovoljan.
Od prošle srijede do jučer sam s gore navedenim prevezao veči dio Karavane Prevlaka-Vukovar, te prešao nekih 1380km po satu.
Samo mali problem s lancem koji se skroz rastegnuo, pa sam malo pripazio na njega i dva put kad sam navecer stao, ujutro mi je kroz  onu rupu na cilindu iscurilo malo antifriza, ostalo sve 5, Er 5  :D
Koga zanima, bit će slika ...
http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=260780.msg4881702#msg4881702





 
E viš - vidio sam te - sad kad vidim slike ali nemrem se sjetiti da li u OS kod fiće ili na ulazu na autoban u županji... Da sam prije videl slike motora javil bi ti se... Jbg.. drugi put..
 
Draga moja ekipa..dosao je i taj dan nakon sad vec 12 godina..kawich je posao na zadnje putovanje.Prodan je i zamjenjen za drugi motor.
95c4497397c76ee9b487e5bbc84efa40.jpg
6d4a9001adf1f4d2faff849c11f8dcfa.jpg


Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
Hvala Dylane...bilo mi ga je zao prodavat,Odlican motoric..hahaha..kcer nije dala taj motor [emoji23] ona ga je htjela..ma reko tata ce ti za 15 godina kupiti novi(mala ima 5 godina)[emoji1787].
Ti se Dylane jos nedas?

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
Ne dam se.

Razmišljao sam da ga prodam ljetos jer sam povredio i drugo koljeno i bilo mi je jako bolno voziti, morao bih stati svakih desetak kilometara i protegnuti nogu, a tako se ne da putovati na duže relacije. Razmišljao sam o motoru na kojem bi koljena  bila manje skvr
čena.

S vremenom se koljeno oporavilo, bol se smanjila i sad već mogu gotovo normalno voziti i duge relacije.

Moj Twister mi je prirastao za srce, nikad me nije ostavio na cijedilu a zajedno smo imali prekrasnih trenutaka, a mnogi lijepi još su pred nama.
 
Neka..lijepo je to cuti.Meni je stvarno bilo zao motorica..takodjer me nije ostavio nigdje..presao sa njim RH,BiH,Madju,CG,Albaniu,Makedoniju..Grcku...eto jedino sto sam mjenjao je bio cep od hladnjaka..siri volan i mogu ti reci da je dobra stvar staviti siri ali isti dublji volan tipa sa starog z900 ja mislim....
Sad taman kad sam ga isao prodat sjebo me karburator..prelijevao je lijevi cilindar..no pazi..12 godina ..dosta je stajao..nakupilo se u casici smeca ono ko kamenac neki...sredili to..evo odvozio po gradu..do Splita..po ZGu..sve opet radi ok..cak i bolje.Stvarno mi je mestar dobro postelovao karburatore.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
Faber said:
tek sam sad primjetio..ima neobičan sic.Jel to neki niži?

evo neki dan sam baš svog tapicirao...prvi put :LOL:

da, ovo je definitivno aftermarket niskoprofilni sic, ja sam ga imala, kao i originalni!!
 
Zeppa said:
da, ovo je definitivno aftermarket niskoprofilni sic, ja sam ga imala, kao i originalni!!
To za vas curice nizi sic..pa da.Vidio sam to. :)  samo pitanje koliko je to udobno :( ne znam

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk