TWISTERI ZBOR - Kawasaki ER-5 generalni topic

Aloo  :hello: ima tu koga više ?
Jel tko u neko vrijeme cistio i  sinhronizirao fergazere i kolko to vrijedi hrk ?
 
Mi moze tko molim vas slikati pipicu goriva, cini mi se da to nije tak kak pise, ko da je netko okrenul onaj limic s oznakama.
 
Ako može za prvu ruku pomoći...

s-l1600.jpg
 
Prednji lančanik stegnut do bola, kruta poluga i pol metra cijevi i niti da bi.
Koji to konj stezal
 
vladof said:
Prednji lančanik stegnut do bola, kruta poluga i pol metra cijevi i niti da bi.
Koji to konj stezal

Da, hoce to tako bit....

Ja sam nedavno mijenjao i na polugu nisam htio forsat jer na pol metra poluge nije bilo sanse, pa sam se odlucio na pistolj. Posudio od susjeda neki jaci elektricni pistolj i nije odserafio. Posudio nakon toga i vrlo jaki ("kamionski") pneumatski (imam doma kompresor) i on je odserafio u 2 sekunde.

Kad ces montirat novi lancanik, na maticu na dijelu kojom dodiruje podlosku stavi malo visokotemperaturne masti i stegni po manualu - bit ce lakse skinut slijedeci put. Mozes iste masti stavit mrvicu i na navoj
 
Poštovani prijatelji,

Evo ako nekoga zanima, prodajem svoj motorić  :sad:

https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/kawasaki-er-5-499-cm3-oglas-28268502
 
Nakon prve ture preko 100km propišale mi vilice, e sad jel zna netko di mi je najbrže/najisplativije nabavit set za reparaciju?  :misli:

Jel netko maknuo ovaj prigušivač iz auspuha, ovako mi je zvuk glasniji i dublji pa ga bolje čujem u vožnji i naravno više mi se sviđa :evil:, ali me muči jel smeta to za ventile i jel bi me mogli  :police: :police: zajebavat zbog toga? Motor i dalje nije preglasan, ali nije ni onako skroz tih tako da me više manje samo za mašinu muči.

gUgnn3Z.jpg
 
Vilice?moras promjenit semeringe.Popucaju od stajanja..tako su i na mome cesto kad ga imao.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
Hmm..nekako sumnjam.da ces sam mjenjati kad pitas gdje sam ih nabavio...najbolje odvezi u meštra i neka ti naruci i promjeni semeringe u vilicama

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
Kad vec pustaju semerinzi, nemas kaj izgubit ako probas ovo sa videa, napravi od neceg (recimo, plasticne flashe na koju nacrtas i izrezes ovakav "alat")  pa pokusaj. Mozda rijesis problem bez zamjene semeringa. Ako se neka prljavstina zavukla pod semering, moguce da zato ne dihta, a semering ispravan pa ces sa ovime to pocistit. Samo obrati paznju da ti "alat" ima ovaj zavijutak tako da kad ga vadis iz semeringa pokupi prljavstinu. Napravis krug-dva sa tim oko semeringa i to je najcesce dovoljno, ali ponovis par puta ako je potrebno. Isto napravis i sa cistacima prije nego ih vratis na svoje mjesto.

Ne trebas skidat vilice sa motora, samo poslije ciscenja u par serija od 10tak puta sa brisanjem stapova napumpaj vilice da semerinzi "sjednu" na svoje mjesto.

To je inace trik kojeg najcesce koriste na motorima koji voze po sumi/blatu gdje se stapovi cesto zaprljaju pa to udje pod semering i onda on vise ne dihta na stap vilice kako treba.

Nadam se samo da nisi izgubio puno ulja, jer tada iako ti ovo pomogne, vilice nece radit kako treba jer nemaju dovoljno ulja, ali najcesce je samo stap masan, a ne poplava.

Ako ti pomogne, ubuduce obrati paznju da stapove vilica drzis cistima da se to ne ponovi.

Na videu su upside down vilice, ali isto vrijedi i za klasicne

https://www.youtube.com/watch?v=8wlzfoVroSY
 
Pozdravljam sve prisutne,evo u moj posjed dosao jedan er 5,pa bih imao jedno pitanje .na motoru imam remus auspuh i na tehnickom imao sam problema zbog njega jer nemam nikakvih papira,pa bih pitao ovdje jel netko ima original a da mu netreba za prodati,inace motoric je 2006 god.i super za voziti.


 
3alfa3 said:
Nadam se samo da nisi izgubio puno ulja, jer tada iako ti ovo pomogne, vilice nece radit kako treba jer nemaju dovoljno ulja, ali najcesce je samo stap masan, a ne poplava.

Ako ti pomogne, ubuduce obrati paznju da stapove vilica drzis cistima da se to ne ponovi.

Nažalost je poplava i zato bi mijenjao semeringe i stavio novo ulje. Motor sam kupio u prvom mj, ali se nisam previše vozio jer nemam položeno tako da ni nezz koliko stvarno ulja fali, ali hvala na linku  :piva: :piva:
 
Onda kad zamijenis, nakon svakog djira obrati paznju da nema na vilicama prljavstine, pogotovo ne insekata koje pokupis u voznji, jer kad se oni stvrdnu, rezu semering ko zilet (karikiram, ali, da, ostecuju semering)
 
Jucer sam se vozio s sinom, i dosao sam do spoznaje da su zadnji amortizeri u banani.
Je da sam ih zaboravio metnuti na najveci polozaj, i da nas dva imamo cca 180 kg, ali dva puta su nekak lupili na tvrdo.
Ima kakva mogucnost reparature, ili samo novo, koje bas i nije jeftino. Mozda rabljeni s nekog novijeg, ali to moze biti isto sra..