Ubojstvo s predumišljajem

Za taj suživot, neku društvenu percepciju i općenito prihvaćanje i poštovanje me boli ona stvar. :mrgreen:

Bez naslova.jpg


:mrgreen:
 
Za taj suživot, neku društvenu percepciju i općenito prihvaćanje i poštovanje me boli ona stvar. :mrgreen: Malo je sebično ali kao generacija mislim da smo imali otvorene ruke za puno veću prometnu slobodu, bilo u šumi ili na cesti. To je nešto za što se nove generacije moraju izboriti ili, po meni izglednije, prihvatiti i prilagoditi se.
Mislim da je neminovna prilagodba.
Tranzicijska smo zemlja koja pokušava naći svoje mjesto pod suncem....stvari se mijenjaju relativno brzo već solidan niz godina. A jedan od benefita kad si mal i nerazvijen je da imaš od koga prepisivati, tj. znaš otprilike u kojem smjeru ideš.
Naravno, i dalje smo daleko od ovih "najuljuđenijih", ali trend nam je jasan.

Nije loše toga bit svjestan i guštat dok se može i koliko se može u pizdarijama koje nas vesele.
 
dolazi do vremena kad motori opcenito nisu prihvaceni, ni suma ni cesta, pocevsi od kazni do misljenja ljudi. svi koji divljaju na motorima su relano danas divljaci. sve je manje i manje ljudi koji postuju motoriste

Ljudi vole generalizirati, no da bi došli do toga istina je da krivica motorista postoji, jer masa ljudi na motorima stvarno jede govna, i onda se čude kada ih se smatra društvenim i cestovnim otpadom i čim sve ne... tko želi poštovanje, treba ga u prvom redu i sam dati i pokazati, i poštovanje i povjerenje se ne dobivaju na poklon, već zaslužuju.
 
Za taj suživot, neku društvenu percepciju i općenito prihvaćanje i poštovanje me boli ona stvar. :mrgreen: Malo je sebično ali kao generacija mislim da smo imali otvorene ruke za puno veću prometnu slobodu, bilo u šumi ili na cesti. To je nešto za što se nove generacije moraju izboriti ili, po meni izglednije, prihvatiti i prilagoditi se.

da prije je bilo drukcije istina. mi prije kad smo sa tomosicima prdili okolo pa nikome nista. danas da imam tomosic da se provozam negdje bi mi netko policiju zvao
 
Jedan ekstremni incident upropaštava bilo kakvo poštovanje tako da mačku o rep da će se neka percepcija prema motoristima općenito promjeniti, Ljudi su skloni generaliziranju tako da ništa od toga.

No koga ugrožavaju motoristi?

Prije svega sebe i najviše sebe …. sigurno ne ugrožavaju teretna vozila, buseve, možda su nešto opasniji za osobna vozila , najopasniji za bicikliste i pješake.
E sad koliko je nepažnja motorista utjecala na ugrozu ostalih vozila na cesti - vrlo malo, koliko na pješake i bicikliste - vrlo malo , dakle cijela priča se svodi na nekoliko postotaka, a ako priču okrenemo obrnuto dolazimo do istine.
Uglavnom moglo bi se lako zaključiti da pola opasnosti leži u njima samima, pola u ostalim sudionicima nesreća, dok je njihovo učešće krivice prema drugima minorno.

Ovo postavljanje žica i sajli na šumskim putevima je čistii pokušaj ubojstva s predumišljajem i nema se šta više dodavati,... ako seljak šalje poruku da je nešto njegovo i dvije prekrižene daske mogu poslužiti, ovo je sa namjerom i nema opravdanja, a tako bi trebalo i tretirati .
 
dolazi do vremena kad motori opcenito nisu prihvaceni, ni suma ni cesta, pocevsi od kazni do misljenja ljudi. svi koji divljaju na motorima su relano danas divljaci. sve je manje i manje ljudi koji postuju motoriste

Nekako mi se čini da dolazimo u vrijeme (ili mozda svi skupa ovdje starimo pa mozemo usporediti kako je bilo kad smo bili mlađi) kada sve što je različito nije prihvaćeno a motoristi su samo jedna podskupina neprihvaćenih.

Meni osobno to i nije baš neki problem obzirom da je takvo ponašanje usađeno u ljudsku prirodu no imam problem kad se maknem daleko od ljudi i opet naiđem na kretena koji će mi ne samo objasniti, nego će me, uvjeren u svoju pamet, promijeniti, za moje dobro. o_O

Ima ih puno, od frustriranih baba koje nisu riješile svoj odnos sa ocem pa prenose svoje frustracije na blizu i dalju okolinu, do eko-fašista koji svoje frustracije rješavaju skriveni iza ekologije.

Ovo postavljanje žica i sajli na šumskim putevima je čistii pokušaj ubojstva s predumišljajem i nema se šta više dodavati,... ako seljak šalje poruku da je nešto njegovo i dvije prekrižene daske mogu poslužiti, ovo je sa namjerom i nema opravdanja, a tako bi trebalo i tretirati .

Slazem se 100%.

Samo, zbog sebe, nemoj generalizirati, nisu ipak svi ljudi stoka.
 

zato jer to vise nije normalno. prije kad sam bio mulac svi smo imali apn-e i svi smo prdili konstatno gore dole, danas vise nitko nema apn i cim se nade neki mulac da prdi okolo odmah se prica kako ljudi nemogu spavat. to su te malo sredine di je svaka promjena ravna kriminalu
 
Ma i prije su pojedinci brundali na motoriste, samo što su prije mogli brundati sebi u bradu ili laprdati sa susjedom. U današnje vrijeme svatko može uz minimalno poznavanje informatičke tehnologije iz udobnosti naslonjača sraćkati po portalima, slati mailove kojekakvim nadležnim i nenadležnim službama i buniti se na sve što ima i nema veze s vezom. Kad se skupi dovoljna masa takvih čangrizavaca, netko krene s represijom na određenu grupu ljudi. Od 50 motora dovoljno je da ga jedan potera ko vrag svoju mater kroz selo a ovih ostalih 49 da prođu u miru i tišini, svih 50 je krivo za unos nemira u društvo, globalno zatopljenje i nestanak mamuta...
 
To je isto kad jedan pijanac galami i pravi nered pa onda tihe pijance trpaju u isti koš. :unsure:
 
  • Like
Reactions: Igor28 and Shepa
Prosječna š
zato jer to vise nije normalno. prije kad sam bio mulac svi smo imali apn-e i svi smo prdili konstatno gore dole, danas vise nitko nema apn i cim se nade neki mulac da prdi okolo odmah se prica kako ljudi nemogu spavat. to su te malo sredine di je svaka promjena ravna kriminalu

Ne mislim da ti je primjer dobar. Kao društvo jesmo nešto "napredovali" i samim tim se malo i pederizirali, ali prosječna šuplja cijev na normalnom motoru (preko 750 ccm) je bitno glasnija od tih Tomosića.
 
Sve se promjenilo.
Sada motoristi gledaju jel bolji led tv, plazma ili elcedej?
Daljinski, sa jako pun funkcija, onda upališ otvoreno sa togonalem i bacaš drkice na anku mrak.

Oh Nikad više, moj Edgare.
 
Sve se promjenilo.
Sada motoristi gledaju jel bolji led tv, plazma ili elcedej?
Daljinski, sa jako pun funkcija, onda upališ otvoreno sa togonalem i bacaš drkice na anku mrak.

Oh Nikad više, moj Edgare.
Ne nego sta cu
Gledat motogp na Katodnoj iz Niša