Velika Svjetska Putovanja

Haha ma kud si ovo pošo? Jučer sam si obećao da nema više Ge-esovanja, pa nemam ja ko Čarli i Juan tri đžipa iza sebe. Od sad na dalje kad vidim da je bijeli put zovem šlepu, dosta je bilo kockanja sa ronjenjem prednje gume u krupni šoder  :mrgreen: al za ozbač for real prau za prau moram bolje planirat, ne u tančine jer nisam taki tip ali manji đir, stavljam hard limit za jednodnevni đir na 453 km, ni pedlja više, to je optimalno za moj način vožnje i života općenito.
 
a eto ima tome ohoho godina, ali kako to već ide - mladost, ludost, žeđ za avanturom pa krenuli nekim alternativnim putevima do Daruvara :mrgreen: srećom nas je taj dan na povratku uhvatio prolom oblaka i isprao svu tu prašinu s motora :LOL:
 
Vrhunski putopis.
Dobro pišeš, ali to vidim već neko vrijeme, samo je potrebno uzeti vrijeme koje je potrebno za izraziti se  :mrgreen:
Odabir motiva također prilično originalan.
A fotkama ja (ovak amaterski) nemam kaj za zamerit.

tibor_zg said:
dok se nisi 20 km vozio po kaldrmi koja je na karti asfaltirana,...
Nije ona na karti asfaltirana, nego karta označava težinu (važnost) ceste.
Viđao sam ja tamo stranaca sa 12-metarskim priksama iza auta, izbezumljenog pogleda.  :mrgreen:
 
Krećemo idemo još dalje od prošlog puta. Spasonosnim vremenskim prilikama potaknuti i prethodnim naukama poučeni, usuđujem se govoriti da sam našao optimumumumum svoje dnevne ture, 385.32 km, sve više od toga boli sve noge glava sve boli stara uspomena.

Plan danas je bio napravit krugić, probat kamericu kako snima, zavrtit do Karlobaga pa gore malo Gospić Gacka Otočac i Senj, ili tako nekako. Nevjerojatno je uzbudljiv razlog zašto na kraju nisam išao tim putem, doznajte zašto kasnije! Uglavnom, zamjenio vizir prije puta, polu-crni, to sam foliju zalijepio šta mi ostala od Kalibre, i nakon današnjeg đira, ne vjerujem da ću se vratit na stari prozirni ili transparentni. Ima Šubertača integralne sunčane očale, ali ovo je bolje, jbg. Krenuh tako cestom via UD8A, ko i prošli put, do Senja nekako čudno, ne znam, nije mi ono mio dio, ali onda nakon Senja full top max. Ne znam koliko je bilo sati točno kad sam došao, negdje oko 1:31.975 ili tako nešto.

RJUjyL0.jpg


kGhjiSR.jpg


Uglavnom, dođoh i vidim ispred Karlita parkirani motori, mislim si - ovo mora da su neki motoristi, ili bajkeri neki?? Parkirao sam onako kako se parkirati treba, sa vizijom (nos na cestu) i upao u kafanu poput Eastwooda Clinta. Palo je prvo forumaško upoznavanje, Modesty, Hrvoje (koji čini mi se radi za neku sumljivu i veoma specifičnu potajnu službu samo ne bi i ne smijem o tome javno i ovdje), Baxy, Lemmy i Mr. Moto. Uz osjetno velike tenzije i pokušaja peglanja forumskih kavgi i nesuglasica metodama tipa "pa dobro znaš da nisam tako mislio", "ma to sam napisao samo tako" i "u redu u redu neću više", prošle su ura dve na terasi, uz stvarno more motora koji su zujali gore dole, bilo je svakakvih motora, od BMWa do GSa i natrag. Razmišljam da jedan od ovih dana dok nije +450 stupnjeva potratim popodne skrivajući se u žbunju i fotkajući prolazeće motocikle, stvarno idu po toj cesti non stop i svašta se da vidjet. No dobro, idemo dalje. Rekoh, pao je razlaz nakon uru dve velikih razgovora i debata.

NbCRlYc.jpg


0UuxM7X.jpg


DZt0JYr.jpg

Taman da ću se pokupiti prema Gospiću, naiđe Miko, "dobar dan ispričavam se molio bih jedno pitanje ako smijem naime dali jeste vi eventualno možda sa foruma motori ha-er" ovo ono i...ode još ura vremena.

h2Yl4Es.jpg

For gud lak.

6U5q4dP.jpg

Atmosvera.

Q4wdlri.jpg

Nevjerojatno taman sam ušalatao treću i već sam se popeo na vr' brda, pa malo stao, da odmorim.

HbSH1cQ.jpg

Ovaj je gospodin................shvatio poantu života.

I sad, idem ja kroz Bašku Oštariju i vidim u daljini oblaci dosta sivi, dignem vizir, jer mislim si "da nije ova folija možda..." al nije folija, oblaci su stvarno sivi, kiša negdje u Lici sigurno pada. Ali...vozim dalje. Kad tamo, prođe me jedan XX. Mahnem onako, smijem se pod kacigom mislim si "rođo!". Dalje, par zavoja kasnije, vidim ide prema meni idući XX. Bome. Mislim si - da stanem? Jesu ta XX braća prepoznala mladog jahača, možda su oni stali, dal da se okrenem idem za njima, jesu uopće naši, nisam vidio tablice. I stojim tako uz cestu i mislim, jer stvari se rješavaju kad stojiš i misliš, kad tamo...ide još jedan X! Hahaha. Dao sam fulltopmax double respect to me iscrpilo nisam do kraja dana više niti jednom bajkeru mahnuo, jbg!

https://gfycat.com/AnnualDeepAdmiralbutterfly

Tko je to? Forumska X ekipa! Pinta, Herendić i blue xx.  (y)

u4vxN8F.jpg


Stali, upoznavanje, priča i oni vele da idu za Karlobag, jer još ih čeka jahačina do ZG a oblaci se prijete. Ali ja pametan kao uvijek, obznanim da ostajem pri svom planu, Lika or bust.

6F8ipNh.jpg


I tako spustih se, prođem Bruvno i Rizvanušu i ta sela, i nebi čovjek vjerovao, al stvarno nebi, krene padat kiša. Kako?? Pa odakle? A ja spreman, full goretex, kabanice dvije, Honda kišobran, sve. I tako izvedem manevar kojeg na mom Krku zovu "tornaj se".

CeuXVUu.jpg


Vratih se natrag, preko Kubusa, u Karlobag. Malo glup đir i sad kad malo razmislim - mogao se izbjeći, ali šta ćeš, i to je život!

9EdUzPI.jpg


A u Karlobagu...ptice opet.

Ajf1VgT.jpg


I tada padoše prvi group ride ili kako god se to kaže, nas 4 do Senja, Pinta je zauzeo pole pozišn ali ja ću ovim putem pozdraviti gospodu Herendića i bluea, jer je vozikanje bilo baš, al stvarno, vrhunski gušt, nije bilo kilavo, nije bilo riskiranje života u ime rešpekta i poštovanja u gradu hahah...nego baš, eto, po mom guštu. Ovo nije sad neki skeč ni floskula, đir od Karlobaga do Senja danas najlijepši mi je đir do sad na bajku. Eto. Full top max!

U Senju stali, pozdrav i kući pjevajući.

2rRw1Z2.jpg


eg6GcVB.jpg


Došao sam doma, 63 preticanja sam imao do doma, a stari rekord mi je bio 62 al dobro to je sad povijest.  :mrgreen:

Eto!
 
A jesam se nasmijao  :mrgreen: odličan tekst i slike!  (y)
 
Riker said:
Ovaj je gospodin................shvatio poantu života.

A taman sam se mislio kakav je to furest s foticem a bez GS-a. Da si bio s GS-om, mozda bi te i uspio uhvatiti, ovako je ostao samo prazan parking. XX je prebrz:

2hcm1qw.jpg

 
A nemoj mi to govorit! Strava (y) koje su to šanse, eto, i to je život  :mrgreen: ja sam htio stat al reko - idem dalje, eto a da sam stao onda bi Xevi mi promakli. Nisam već dosta prošao po Kubusu, kakva je ono kućica pored, toga prije nije bilo.
 
Hehe, meni kazes, mislio sam da da me UDBA prati kad sam vidio sliku.

Ne znam sto je ta kucica, bila je zatvorena. Izgleda kao da tamo misle prodavat burek:

9r5e8j.jpg
 
to je suvenirnica, prodaju one ličke kape, rakije, razglednice i sl. ... samo trenutačno očigledno ne radi :mrgreen:
 
Riker  (y) (y) (y)
 
(y) samo naprijed Riker ima u tebi potencijala , vojna disciplina je tu , a i volja  :mrgreen:
Super putopisici , pratim temu  :paper:
 
Odlicno,nemam rijeci... Procitao sve,slike,stil pisanja 5+...Samo nastavi...  (y) (y)
Dok ovo pisem,jos uvijek se smijem "kremsnitama"... :LOL: :LOL: :LOL: :mrgreen:
(y)
 
Epizoda 4: Karlobag / Mudželo / Dukati

I tako dođe još jedan vikend, još jedan kraj tjedna, još jedan petak i još jedna subota, a onda i još jedna nedjelja. Ludo, otkačeno, nezaboravno, altroke Jules Verne altroke braća Seljan. Pun avanturističkog naboja u petak popodne otišao sam na već tradicionalni počasni krug kroz grad da svi jazavci u kafićima i autobusnim pristaništima vide moped, da vide malo Cebeerku, da malo padaju vilice "woah gle motor star 15 godina kakva je to kaciga uffff Schumraht to košta 2 hiljade eura (visi cijena iz Louisa nisam skinuo) woah čekaj jel moguće...BAGSTER?!?" i tako dalje, fotkanje na semaforu, prometni kolaps, ljeva ruka na ljevoj nozi podbočen, mahanje, ma klasika...al ništa od počasnog kruga, jer me na mopedu dočekao udarac u pleksus.

JCBOPwU.jpg


Shrvan surovošću velikog grada, pardon, Rijeke, slegnuo sam ramenima i sav pokisao otišao u prvoj brzini na praonu. Toliko sam bio rastrojen da nisam ni oprao bajk, samo sam sjedio i blejao u neku udaljenu tačku u daljini. Šta je ovaj život, šta je prijateljstvo, gdje je poštovanje i koga ti kurca smeta moj motor??

Otišo sam spavat, iznenađen i uvrijeđen, i dočekao subotu. Rastrojen, sjeban, nisam imao ideju kuda. Kuda? Ne znam. A kad ne znaš di ćeš, onda zna se kuda treba ići.

u08NdUW.jpg

Mnogo je rallyea (relija) ovih dana po ovim krajevima, bojim se da su bjelosvjetski hohštapleri otkrili našu zemlju, najlijepšu na svijetu, i sad će ju nagrditi jer misle da smo mi trećezemaljska destinacija. A šta si ovi umišljaju da sam ja impresioniran starom drtinom od 30 godina starog Poršea? I raise you 15 godina staru Hnodu.

HpdTDqU.jpg


dOe0RSk.jpg

Šta reći.

qE5x94c.jpg

Air Tractor AT-802 (897)

AlpiIz3.jpg

Pilana "UDBA".

vw9eIen.jpg

Neko će reći "divlja gradnja" ili "stihijska gradnja", a ja ću na to reći "jedi govna".

Cl0ctXZ.jpg

Na odlasku sam kontaktirao načelnika općine i ugovorio izgradnju zipline-a ovdje.

YUxUUaX.jpg


6 minuta kasnije, evo nas!

dnVtMvN.jpg


Nisam nikad u životu sjedio u kafiću ko ove subote u UD8A parc ferme kafiću (ex Carlytös). Mislim da je bilo 2 sata sigurno, al baš sam guštao, isparavao na suncu (u hladu sam bio al sunce je bilo tehnički blizu), svirao kurcu i gledao MotoGP kvalifikacije putem mobilnog uređaja koji mi je prošli put pao u vožnji iz otvorenog (jbg) Bagstera nasred D8 ceste i preživio. Ali da li je moglo bolje od kafića? Odgovor je - da, moglo je. Evo kako;

RXfqr0Z.jpg


ZM4DJpx.jpg


dfywarJ.jpg


Troje veoma mudrih ljudi koji su skužili šta i kako.

I tako dok sam sjedio u kafani, naiđu dvoje motorista from Zagreb, i jedan od njih dobaci mi pitanje "Riker?". Neću sad lagat, moram priznat da sam podignuo ručnu jako u tom trenutku, ko me zna, ja nikog ne znam, jel moguće da je udba došla na UD8A?? Gospodin je pojasnio da čita ove moje halucinacije i ja ga pozdravljam ovim putem, zaboravio sam ime, ali nije član foruma. Sa njim je bio i gospon kojeg sam zapamtio kao Rickenbacker  (y)

ojzve5C.jpg


OZI10hb.jpg


Kvalifikacije su mi zadale jak udarac kad je Rossi za zvukom sirene izveo trik osvajanja pole pozišna, znači vrijeme je za poći, ovaj put je cilj bio proć kroz Gospić, zadnji put kiša je pomrsila planove.

rhIAcVa.jpg


Nisam išao unutra, već bio, a i bila neka masa ljudi grupetina, valjda 3 busa odjednom.

p4MuV5w.jpg

Eh koliko sam tu puta pedalirao svoj Fuji pred mnogo godina...jako sam bio emo ovdje, ah eh oh...

UpwveXj.jpg

Gacka dolina.

qY2lbEE.jpg

Gacka kao takva.

8c52XVF.jpg

Prvi put vidio kako avion ide sa sportskog aerodroma, nema piste samo livada.

yvr6aPR.jpg

Ne kužim se u ptice ali - pari kragulj?

I ništa...došo sam doma, to jest otišao na Gvobnik vidit malo Ducati days, to mi je uvijek bila najjača i baš baš najdraža marka motora, Ducati, zvuči jako kad kažeš "Ducati" nema zezanja, pa reko ajde da kao dugogodišnji veliki fan malo vidim najdražu marku motora da vidim izbliza malo.

jPKOzAI.jpg


ESmbaLz.jpg

Ovo je neka više onako, metafizička.

T5e3WWM.jpg


wbSrHzI.jpg


fLe33eb.jpg

Kompjuter, smeće, elehtronika sve vozi, di su oni stari pravi motori sajle bubanj kočnice i muda! A ne ovo! Daj mi karburator i ključ 13 i reći ću ti ko si.

D5vJ3pc.jpg


JTfM9P2.jpg


AE0BYam.jpg


eV1uF2w.jpg

Epska fotka, najdraža! Past vs fjučer!

erNkZvy.jpg


e11N2vJ.jpg

Kakav prizor, samo paljenje - prvo se upalio bajk, pa muzika i onda čik, još boca za volanom haha TOP MAX.

OEDJqMH.jpg


I ništa, onda je došla nedjelja, dan utrke u Mudželu, pa ja via Gvobnik opet.

RHsiyx0.jpg

Ufff kakav bajk, prede u visokim okretajima, ide ko kuga nemoš ga stić ma to je to Ducati plati pa klati.

I kakav je to MotoGP dan bio, dan kada je Lore pokazao...ma...ipak ne. Ipak neću, neću spominjat trke jer ako The Fluorescent One nije tema, nema smisla haha kissy kissy ne pjenite se. Jasno da ako se zucne Lore da pada mrak na oči, pa evo jedna noćna za kraj.

76iqUPe.jpg


Aj bok. Pozdrav Tibor! I on mi je sjevnuo iz vedra neba na Gvobniku sa "Riker?" (y) drugi put obavezno kafa i žustra svađa za stolom :mrgreen:
 
Riker said:
Aj bok. Pozdrav Tibor! I on mi je sjevnuo iz vedra neba na Gvobniku sa "Riker?" (y) drugi put obavezno kafa i žustra svađa za stolom :mrgreen:

done deal! :mrgreen: