Velika Svjetska Putovanja

Pozdrav Riker,

svakako interesantan putopis. Slika ima zaista lijepih.
Ona betonska zgrada u Obrovcu, trebao je biti neki hotel, ali nikad zavrseno. Zrmanja je prekrasna na 2 dijela, kod slapova i samo usce!!!
Svakako za pohvalu!
Bilo bi zanimljivo vidjeti cijelu rutu (mozda google maps...)
Bravo!
 
taj satro hotel je radjen jos za vrijeme yuge :mrgreen: marnuli lovu i nema hotela
 
Odlično sve (y)
 
cosmic said:
Solidno za jednog Loretovog "fana".

Ko bi reka da zna i nešto pametno napisat  :mrgreen:

(y)
 
Idemo dalje. Ponesen uspješnošću prethodne, vrlo opsežne i teške ekspedicije "Rijeka-Nin", odlučio sam da i ovu subotu provedem drndajući se za guvernalom mopeda svog, čisto da malo par puta skidam/navlačim rukavice, da malo vozim pa stanem protegnut orne noge, malo da popravim majicu da mi ne puše vjetar na leđa, malo da pobrišem vizir od buba, da mi malo bude vruće da bi najradije vozio u kratkim rukavima pa onda za pola sata da mi se staje u prvi dućan kupit jaknu za preko jakne, pa malo točenja benze na Bagster otkopčaj ga, digni, toči, vrati, pa parkiraj u gradu, skini tank torbu stavi ju na rame, hop vrati ju na mjesto, gdje mi je novčanik, aha tu je dobro, evo naplatne, nije valjda red auta iza mene, red auta je iza mene, sad ću odmah, skini rukavice, vrati rukavice...i tako, malo guštanja malo opuštanja, pa vikend je!

Cijeli tjedan sam škicao YRNO ko posesivni dječko šta iz žbunja vrbuje svoju buduću veliku ljubav života, prognoza je bila šugava, a ni kiša šta je non stop paduckala nije mi uljevala neki optimizam oko vikenda, ali u četvrtak je odjednom navedeno sunčano proročanstvo za vikend. Pa sam počeo malo gledat kartu, kamo kuda, i ajde sjetio se da nisam baš dugo bio u Zagorju, od osnovne škole, šta je pohvalno i lijepo odista, pa sam rekao, ajde, ovog vikenda ovaj će mladi Ted Simon otići do Zagorja jbg, je ne kak? Al da prvo centriram moped morao sam malo obić svoju djedovinu na otoku, pa evo malo slika sa najvažnijeg otoka u Hrvatskoj.

Skočio sam malo do Olde Baške, opet sam spoznao da doista jest Krk najbolji otok od sviju, pa sam usput okinuo par fotki, klasičnih vizura. Ovo su pogledi koje je gledao  i sa kojima je odrastao jedan, pa kako bi to rekao...poznati građanin Stare Baške čije ime ne bih spominjao jer ga ne poznajem ali siguran sam da on poznaje mene, i tebe.

gY8EjAW.jpg


3fgtmrg.jpg


mFJZid7.jpg


zkg2smN.jpg


SNQb1Gt.jpg


TSCjRc4.jpg

Uf kakav fajnd, egzotik!

eK6iFrI.jpg

Malo Vrbnik, visoka planina nad morem, trajna Nina, trajna Nena.

I bla bla dobro. Vojna stega i disciplina, 6 ujutro dizanje i idemo rano! Idemo rano jer plan je da se obiđe svašta, a dan ne traje cijeli dan, nego do 7 navečer. Vrijeme top max, samo sam prije kretanja nabrzinu pogledao webcam Varaždin - jer to je prvo šta mi padne na pamet kad čujem "Zagorje" (bravo) i vidim nebo plavo sunce stiže, i to je to! Vrijeme super, proučio sam jako, i gasim komp da ne zasjednem guglat neke gluposti, ne znam kako vi al ja mogu na kompu za 10 minuta izgubit sat vremena samo tako.

lZxf5EE.jpg

Uf kakvo vrijeme super, sunce super, los gec idemo!

Idem ja tako ubrdo Kikovice, ide X 200, 300, 400, ide to nabire ne staje i eto Tuhobić, a kao osjetim malo da zagrizla neka zimica al nema ide čiko hrabro nema predaje. Izađem iz Tuhobića, oledilo me ko nikad. Ja gledam šta je ovo, jel možda bajk u kurcu, jel sve u redu, zašto mi je ovako hladno. Vozim, cvokoćem, obučen sam turistički, kratki rukavac i jakna preko (Brdske Zvijezde, hvala Jorge brate). Prođem ispod prvog onog visećeg termometra, piše -5. Vani -5, a u bajku voda na 80. Eto...šta ti je život.

lSNUjuu.jpg

Stajem, nekako se odljepim iz sica, tresem se u mjestu i tako, gledam malo vizure Gorskog Kotara.

zYA7wp2.jpg

Ovo je onaj kurac šta piše da je telefon na autoputu, a nije. Ovo pari parlafon neki. Nisam stisnuo, ko zna šta se dogodi, možda se plaća.

GDWVZCi.jpg

Osjećam svakih 10ak km ili 10ak minuta da mi je malo lakše u životu, a i slijedeći temperaturnik iznad ceste kaže -2.5, mislim si napredujemo, još malo pa nula, andiamo.

fArd8wx.jpg


oItCjN1.jpg

Stajem na nekoj punpi - alo pa slikaj motorin malo, nisi dugo.

r8QtUlG.jpg

Onda se sjetim pa tu je ovaj drek ali jbg dan je bio počeo onako kako je počeo i naravno da onda ova krčma nije radila, od 10 sati otvara. Neš jest!

JApk09R.jpg

Na slijedećem odmorištu stajem da stanem, stajanja radi. I da uslikam ovaj radio tranzistor u ulozi zgrade.

8244Q1v.jpg

Pred Zagrebom oblaci nestaju, a ja stajem da uslikam ovo jer ne samo da cijenim ovu udbašku arhitekturu, nego mi je ovo mjesto legendarno jer sam jednom slušao intervju od Kovača Miše gdje je on ispričao da je napucao ženu baš tu, nakon valjda 100 godina braka, djeca ovo ono, našao neku mlađu, prvo mutio sastrane, a onda prestao dolazit doma ili tako nešto, žena se zabrinula, on joj javio (fiksni telefon, u ono vrijeme, koji je to poziv morao bit hahahah) da se nađu tu. I našli se, i on joj tu reko "zdravo, idem drugoj" LOL!!!! Pa da li toga ima igdje? Nema je točan odgovor.

GBfV3mU.jpg

Pomalo gladan ja, dolećujem u Samobor, prvi put u tom gradu. Odlično, pohvalno jako. Svi znaju za te njihove kremšnite, pa rekao i ja da probam. Pitam neku babu koja je prolazila ulicom, gdje da odem na kremšnite, ona kaže kafanu u centru gdje. Hvala, aj bok.

k3eBfvE.jpg

Nema slike hrane, nisam počinio grijeh. Kremšnite su...aj to ću vam reć na kraju ove velike priče. Idemo dalje.

cMAlzmq.jpg


5rTq1ne.jpg

Počeli se na trgu okupljat lokalni mopedžije, to je signal da ustanem i odem.

hNGOCfL.jpg

Neki slučajni stop i ulov.

1KQifb4.jpg

Drek slučajni, zbog ovog sam stao.

dJQe9IL.jpg

Ovo je mjesto gdje bi i ja kupio Maserati.

SITbOQA.jpg

Izašao sam iz jednog zavoja, spustio sa trista (koči jako) i ovo vidio, usro sam se. Ovo je stvarno, nakaradno velik objekt.

rAMxsph.jpg

Most koji vodi do mjesta...neki znaju, a neki će tek saznati!

XNcYpM4.jpg

Franja! Tu se rodio naš padre, naš Franja.

4sjYO8S.jpg

Čovjek sa svom usubdom i bespućima ovog svieta na plećima.

iFE1lr8.jpg

Knjiga za koju su svi čuli ali malo čitali. Ja sam čuo!

tancTWt.jpg

Bez udbe niti jedan izlet proći neće.

ksOOwze.jpg

Anketa; imenujte ako postoji jači duo od ovoga, može sport, glazba ili film.

Lxb7p9v.jpg

Odlazim iz Franjine kuće pun domovinskog naboja ali entuzijazam splasne na prvom pružnom kad vidim šta se po našim prugama vuče u ovo doba vremena i svijeta.

oZnExsL.jpg

No raspoloženje popravlja ovaj KRALJ u jedrilici. Ne bi imao hrabrosti ni mislit o letenju u ovome, ali stvarno je veličanstven prizor.

763HmIU.jpg

Zagorje, je ne kak?

rh5Kxz9.jpg

Spomenik autoru himne naše.

zcSs4Zs.jpg

Ovo mi je na oko izgledalo kao vrhunski restaurirani Merc. Top max!

Vwyf0ar.jpg

Baš je ZANIMLJIVO kako se POTREFILO da u rasponu od 10-15 km ovog mikro-područja imamo autora himne i dvije drage vođe, kakav rasadnik talenta. Ili je to nečija rabota? Zavjera iluminata? Ne bih znao ali kočim ko Markez kad zadnje kolo poskače i nosi u stranu kad vidim ovaj udbin objekt...iz daljine mi djeluje...kao u raspadu? Ne može bolje! Idem gore i nadam se da je zapušten, jer to daje taj posebni štih, patinu.

4nzwf2L.jpg

Je! I ovo je napušeno i vandalizirano, yes!

xqWwWPG.jpg

Vrata su barem zaključana, pa se nije još preuredilo ovu jako modernu, bezvremensku salu za doček.

J238YrB.jpg

Generator. Ali čega??

uiXqo99.jpg

Titov amfiteatar.

tvag6OA.jpg

Ma snabdijevaj si doma _____ (po želji). Al definitivno jaka riječ. Snabdijevanje. Jako zvuči.

e57OobA.jpg

Styling.

6zhnUZX.jpg

Eto nas na adresi od gospodina Tite, moram reći, slovenaca je bilo mnogo.

mcRFBnA.jpg


7aTlVNd.jpg


mE7hfod.jpg

Šalu na stranu, ovo je jako jako lijepo uređen dio, staro selo, stari običaji, drugo vrijeme.

ZTapFzP.jpg


O4HRySW.jpg

Tito je na vrijeme skužio da te ljudi doživljavaju bar 2 do 3 puta ozbiljnije kad ti je šinjel do zemlje. Treba počet tako po gradu hodat, vuć kaput po podu.

slfV8yl.jpg

Kumica.

wJg2grm.jpg

E sad, ono šta mi je pomrsilo račune su bile ceste, je ne kak. Nisam ja znao da je to tako razrovano. Je istina da je bilo par tabela "obilazak" ali ja si mislio šta kurac obilazak, nemam ja vremena obilazit, idem kuda znak kaže. Pa sam imao par km vožnje ovakvim lijepim makadamom, šta je na poseban užitak na Xu šta se može pretpostaviti, pogotovo kad ideš nizbrdo, top max.

4F5Mltt.jpg

Tu sam konačno analizirao svoj stil vožnje, očigledno početnički, ništa bokovi samo centar jbg, ali pomalo, tek sam počeo vozit.

EYS4CSw.jpg

Slikao sam jer sam mislio da je napuštena stara hiža, ali je nakon ove fotke odma neka žena izašla van i gledala u mom smjeru, a ja taman baš tog trenutka odlučio "pa joj mogao bi krenut dalje" tako da nismo puno pričali.

6MtXIzZ.jpg

Kleti.

B9x6grI.jpg

Veliki Tabor. Razočarung! Gore neka bauštela, sve nešto blatno, cesta ona neka sa naslaganim kockicama asfalta ili šta ja znam kako se to zove, trese mi se bajk, lud, pri vrhu sklisko od bauštele i šodera šta tamo bacaju, a u dvorcu ono, a šta ja znam. Upad ne znam ako se plaća, ja sam samo tamo došao - dobar dan, ja sam ovdje.

dol10Ws.jpg

Sat ide točno!

4dTuUQv.jpg


bV5LNT5.jpg

Ljudi razgledavaju malo dvorac.

6xsF7ec.jpg

Aj bok Tabore!

HfPhnRd.jpg

Negdje.

IGQWhSH.jpg

Svidža mi se kako su precizno došli na 5 i 700 ali ja bih ipak stavio 6 somića pa da se mi kume ne kusuramo.

K7bPJtl.jpg


roOq4Y3.jpg

Kropina.

5Uv6Ook.jpg

Osobu koja je odabrala ovu lutku na napuhavanje za reklamiranje muzeja (koji je TOP MAX by the way) hitno smjestit umjesto u top, umjesto taneta.

4rpQDQB.jpg

Brutalno! Unutra su mi odma rekli da nema slikanja, e sad, mobitelom sam par fotki okinuo ali jbg gledaju te onda drugi koji su isto pod zabranom fotkanja, pa ništa. Ali - MORA SE IĆ. Zaista doživljaj, jako dobro osmišljeno i realizirano, oraspoložilo me od usranih raskopanih šoderastih jebenih cesti kojima sam rastresavao sebe i bajk do Kropine.

yjbYvrs.jpg


SQWIuda.jpg

Braća naša.

I to je to. Jebote koliko slika? A jbg. Nakon muzeja (TOP MUZEJ! OPET! NIJE REKLAMA!) rekoh sebi stop halt idemo doma. Autoput i via. Vozih u stalnom stresu gledajući oblake, nad Zagrebom je stvarno bilo klasično Zagrebački sivo =) usro sam se da će me nakon šoderiranja sad i još kiša zapast, pa sam požurio kući. Srećom, kiše nije bilo. Probao sam odvozit Krapina - Rijeka u komadu bez stajanja, ali nisam mogao.

CiNM2vR.jpg

Tu sam morao stat bar na minut, jbg.

YPEVdxP.jpg

Suveniri sa autoputa.

I to je to. Prvi zalogaj dana nakon kremšnite bio mi je Mekdonaldz, gdje sam se našao sa Jopom i popljuvao mu rodnu grudu iz koje sam se taj čas vratio. A u pošti me dočekalo...

XvqvWoY.jpg


:mrgreen: sretan prvi maj svima, kremšnite su dobre jbg kremšnita ko kremšnita šta sad?  :021:
 
Rajkeru lijepo pišeš (y)
 
Max top :wink:
Vidi se da si zeljan kilometara, u pocetku je uvijek tako, pa neka tako i ostane (y)
 
Je istina da je fotki preveć, al jbg sporo se vozalo, dan je bio takav kakav je, strani teren, još taj šoder po cesti, fotić je bio za utjehu. Ali i to je škola, magistralu sam prošo sto puta, u ZD bio isto dosta, pa je lako bajkom se tuda smucat,  ovdje me terenske prilike izbacile iz plana malo al nema veze. Lekcija! Idemo daljše  8)
 
Riker said:
Je istina da je fotki preveć, al jbg sporo se vozalo, dan je bio takav kakav je, strani teren, još taj šoder po cesti, fotić je bio za utjehu. Ali i to je škola, magistralu sam prošo sto puta, u ZD bio isto dosta, pa je lako bajkom se tuda smucat, ovdje me terenske prilike izbacile iz plana malo al nema veze. Lekcija! Idemo daljše  8)

pih!

dok se nisi 20 km vozio po kaldrmi koja je na karti asfaltirana, a nebi je se posramio ni prosječan kamenolom ko da i nisi okusio pravu avanturu 8) pogotovo kad ti jedini čovjek kojeg nakon cca 5km vidiš i priupitaš kolko tog još ima veli da nema puno, možda još km il dva :mrgreen:

no to su te čari vrhunskih prometnica ovdje gore :0648: pa se neki i dan danas pitaju, a kak ti se da ić vozit na magistralu :LOL: :mrgreen:

i da ... nikad nije preveć fotki 8)