Veni, vidi, vici - Italija 2010.

samo ti stavljaj,bit će zainteresiranih,ne brini  .... :mrgreen: :mrgreen: ja prvi  (y)
 
moover said:
Nitko ništa ne komentira, očito vas ove slike nisu nešto zagrijale...  :(

Dal da uopće pišem putopis i stavljam ostatak fotki ili...?  :misli:

Nego šta si mislio  (y)
Ostali smo bez rječi zbog slika
 
moover said:
Nitko ništa ne komentira, očito vas ove slike nisu nešto zagrijale...  :(

Dal da uopće pišem putopis i stavljam ostatak fotki ili...?  :misli:

Pusti ti nas.... i stavljaj slike i putopis....  :jesus:
 
ajmo,ajmo...slike,text...  (y)
 
nabijem te na kimbalu ... ja čekam i čekam ...  :jesus:
 
strasilo said:
nabijem te na kimbalu ... ja čekam i čekam ...  :jesus:
Ti si mislio da će večeras putopis??? Ajoooj, baajo, pa cijeli dan se jebem s fotkama... Uglavnom, 450 fotki, od toga 280 upotrebljivih, sad treba odabrati "the best of" i početi pisati...  :wink:
 
mogo si naći i nešto bolje za *ebavat.... a fotke postaviti već ...  :jesus:
 
moover said:
Nitko ništa ne komentira, očito vas ove slike nisu nešto zagrijale...  :(

Dal da uopće pišem putopis i stavljam ostatak fotki ili...?  :misli:

Bolje da nisi gubio vrijeme čekajuči komentare, nego slagao fotke i pisao, tako da mi to možemo komentirati (y)
 
moover said:
Nitko ništa ne komentira, očito vas ove slike nisu nešto zagrijale...  :(

Dal da uopće pišem putopis i stavljam ostatak fotki ili...?  :misli:
Pa kaje sad,idemo sa tim putopisom i slikama. (y)
 
moover said:
Nitko ništa ne komentira, očito vas ove slike nisu nešto zagrijale...  :(

Dal da uopće pišem putopis i stavljam ostatak fotki ili...?  :misli:

Kako si se mislio izvuči  :mrgreen:

Nemože - čekamo putopis :!:  :jesus:
 
Italija 2010.!

IMG_8776.jpg


Avantura od 7 dana, cca 3500km...

Kako sam napisao u najavi, grubi plan je bio obići Padovu, Bolognu, Firenzu, Rim, Vatikan, Napoli, južnu Italiju, Bari, a ako vrijeme posluži i Pescaru, San Marino... kako je konačna odluka da idem u Italiju pala samo dva dana prije puta, nije bilo niti razloga niti prevelike moje želje strogo se držati plana...

Kofer 34L, tank torbica neka mala... petak priprema za put, dvojba uzimati bisage ili ne.... ipak odustao od bisaga, kao stat će sve i bez njih... moš mislit'  :LOL:


 
Subota, 03.04.2010. - Zagreb - Ljubljana - Nova Gorica - Padova

Subota ujutro pakiranje uz jutarnju kavicu. Nagurah stvari u kofer da nije stala više ni šibica...  :mrgreen:
Cilj je doći od Zagreba do Padove autocestom i pronaći smještaj...

Pokret oko 11h, nekak još uvijek dosta hladno... na granici skidam rukavice, ruke zebu dok slovenac provjerava papire od motora, prometnu, knjižicu, punomoći... čovjeku valjda bilo dosadno pa eto, našao žrtvu za zajebavanje... nema veze, tek krenuh pa su živci još debeli, vrati slovenac meni moj bunt dokumenata, iduća stanica DARS kućica, kupovina vinjete i u 12h napokon vjetar u kosi (skoro doslovno)...  :mrgreen:

U Sloveniji bome pušu neki čudni vjetrovi, propuhalo me na avtocesti uz svu opremu koju stavih na sebe...

Stajanje na brzoj cesti pored Vipave namjestiti windstoper i izvući gaće iz guzice...  :mrgreen: Prekrasan kraj, bio tamo u obilasku 2003. godine, vinske ceste, blizu su Postojna i Predjamski grad... tko nije bio, preporučujem za posjetu...
IMG_8743.jpg


Tankanje u Novoj Gorici i ulazak u ITA, naravno, prolazi se bez kontrole... Autocesta za Padovu, tu se prvi put susrećem sa pravim čistokrvnim talijanskim prometom...  :mrgreen:

U Padovu dolazim oko 17:30, cijeli dan bez kiše, sunčan ali relativno hladan... radim lagani krug po nekim turističkim naseljima u okolici te od prve ubadam smještaj u nekom camping centru... prijavljujem se, ulazim u sobu, pogledam kroz prozor i skužim da pada kiša... koji dobar tajming...  :mrgreen:

Raspremam se i odlazim u restoran u sklopu kampa, pojeo jednu od najboljih pizza i popio (meni osobno) jedno od najboljih piva u životu...
IMG_8754a.jpg


Nakon večere spavanac na poprilično tvrdom madracu...  :?

 
Nedjelja, Uskrs, 04.04.2010. - Padova - Bologna - Firenze - Rim (Roma)

Odjava iz hotela, vrijeme sunčano, krenuh nadobudno obići malo centar Padove...
IMG_8755.jpg


IMG_8756.jpg


IMG_8761.jpg


IMG_8763.jpg


IMG_8762.jpg


 
Autocesta do Bologne... pred ulaz u Bolognu, palim Garmina jer sam htio sići s autoceste, proći kroz grad i nastaviti lokalnim cestama do Firenze... Neiskustvo u blejanju u navigaciju dok oko sebe izbjegavam kamikaze dovodi do pogrešnog skretanja... malo vožnje, malo okretanja, i uz nešto muke dolazim u grad... Grad Bologna (koliko sam uspio vidjeti u pola sata zajebavanja s Garminom da me izveze iz grada) je lijep, čist gradić sa dosta zelenila...

IMG_8768.jpg


IMG_8770.jpg


Ugledam znak za Firencu, otkantam Garmina i prepustim se cesti i mahovini (tj. osobnom gpsu u glavi)... izlazim iz grada i krećem uživati... brdašca, serpentine, pogled na prekrasnu prirodu....
IMG_8772.jpg


IMG_8775.jpg


IMG_8777.jpg


I dok se ja tako malo naslikavam, krene lagana kiša... krećem, što dalje vozim to kiša postaje jača... s obzirom na kišu, predugo zadržavanje u Padovi te vozikanje po Bologni, odlučujem se na autocestu i zaobilaženje Firence... U Rimu sam rezervirao smještaj (to je valjda jedino planski što sam napravio tih dana...) i najavio se da ću doći oko 18h, pa se trebalo barem okvirno držati dogovora...

 
Iza Firenze samo stajem tankati i nešto pojesti... jedem 1/4 pizze za 30kn... dakle, najskuplja pizza koju sam jeo u životu, 120kn/kom... gubim epidermu na prstima i živce pokušavajući resetirati kilometražu nakon tankanja...  :palacdolje: Odmaralište puno nekih likova za koje nisam mogao odrediti jesu Talijani ili Romi... crni, bradati, debeli, puni nakita, čudnog hoda i još čudnijeg pogleda...  :?

Nastavak autostradom za Rim, po pljusku, naravno...  :mrgreen: Dolazim pred Rim, nakon plaćanja autostrade ponovno skrećem na tankanje i sklanjanje od pljuska u nadi da će mi silna tehnologija pomoći u pronalaženju puta do Nataly (http://www.natalyhouse.com)... Garmin podbacuje jer nije vodootporan, a ispod krova do vas sateliti ne mogu...  :palacdolje: Palim data roaming na Iphoneu i nalazim upute kako doći do rezerviranog smještaja...

Kako sam u svom tom stajanju, tankiranju i petljanju nekoliko puta vadio i stavljao stvari u kofer, te zamjenjivao mokre rukavice suhima, trebalo je ponovno zatvoriti kofer, što se pokazalo kao umjetnost dostojna da Vincija i Michelangela zajedno... 34L kofer a ja sam imao dojam da u njega pokušavam utrpati 40L stvari...  :? Ni sam ne znam kako sam uspio zatvoriti kofer, a još dugo nakon toga mi nije bilo jasno kako sam u Zagrebu uspio sve bez problema utovariti...  :mrgreen:

Nakon uspješno završene borbe s Garminom, Iphoneom, kišnom opremom koju sam jedva navukao na sebe, znojan iznutra, mokar izvana, te koferom kojeg sam jedva zatvorio, krenuh dalje na G.R.A. (Grande Raccordo Anulare), rimska obilaznica... naravno, da ne bi sad sve bilo u redu pobrinulo se nebo iz kojeg je netko istresao dobru količinu vode, te kičma koja je počela osjećati posljedice dvodnevne vožnje po autocestama...

Imao sam osjećaj da obilaznica oko Rima ima km kao relacija ZG - VŽ... napokon pronalazim dotični izlaz i vozim se dalje prema uputama... prolazim pored nekih brvnara, pored odlagališta glomaznog otpada i glavom mi prolaze svakakve misli.... OMG, koja ciganija, gdje sam to pobogu došao??? Fotki tog silaska sa autoceste i ulaska u predgrađe Rima nemam jer je kiša padala, kasnio sam kod Nataly, već je bilo 19:20...

 
Dolazim pred kuću, zvonim, nitko se ne javlja... ajd rekoh, možda nisu čuli zvono (koje je tako glasno da bi valjda i mrtvaca probudilo).... zvonim još 15ak minuta, prvo u nevjerici pa onda u ljutnji... na kraju ljut ko ris sjedam na motor i odlazim tražiti drugi smještaj, po kiši i po mraku, naravno, u 20h... ludilo...

Cesta od Nataly prema centru Rima vodi (manje-više) direktno do Vatikana... kiša lagano prestaje, a ja impresioniran Rimom i Vatikanom nakratko zaboravljam na smještaj i sva sranja koja su mi se taj dan događala, te stajem opaliti nekoliko noćnih fotki....

IMG_8782.jpg


IMG_8812.jpg


IMG_8813.jpg


IMG_8783.jpg


IMG_8791.jpg


IMG_8794.jpg


Dok ja tako škljocam fotićem, primam poruku od Nataly, pita gdje sam... :) Odgovaram da sam bio kod nje prije sat vremena, zvonio 20 minuta i nitko nije odgovarao... pitam jel dogovor još vrijedi, i ako da, dolazim za cca sat vremena... dolazi odgovor da me čeka, a meni se malo raspoloženje popravlja...

Krećem prema njoj i skužim da sam poprilično gladan te da kod nje vjerojatno nema večere, te skrećem u McDrek... tu čekam ko majmun 10 minuta u redu i psujem sve po spisku "fast" foodu... napokon dobijam hranu, odlažem kacigu i tank torbu na stol i krećem jesti... nisam pravo ni gutnuo prvi zalogaj, kad dolazi neki tip sa brošem "m" i na tečnom talijanskom mi pokušava objasniti da maknem kacigu sa stola na stolicu, jer kao nije higijenski... tank torba kao može ostati na stolu... mater mu, ja bih kacigu trebao stavit tamo gdje je bila nečija guzica, pa poslije na glavu...  :misli: a higijenski je ostaviti tank torbu na stolu, koja je prošla sve i svašta i par puta završila na podu javnih wca usputnih odmarališta na autocesti... ?!?  :misli: psmtr...    :palacdolje:

Jeo i krenuo prema Nataly... tu me lovi ponovno teški pljusak, a meni kišna oprema u koferu... pasmater, ak sad otvorim kofer, neće ga ni papa više zatvorit... odlučujem se samo za gumene rukavice i zaštitu za čizme, da sutradan ne obilazim grad u mokrim čizmama (jesu ko foll vaserpruf, ali nakon svake veće kiše sam dosad izljevao vodu iz njih)... dok sam ja to navukao, kaciga je već bila mokra sa svih strana, pogotovo vizir... i tak sam fino morao do Nataly vozit s dignutim vizirom jer ga ni uz najbolju volju nisam uspio obrisati iznutra... :(

Mrak, pljusak... izlazim iz Rima, borim se sa kamikazama, gledam prometne znakove i pokušavam ih dešifrirati, usput brišem oči od kiše... Naravno, fulam izlaz za Nataly, radim krug po GRA (ne cijeli...) i napokon dolazim u 22h do sobe...

Ispričavam se ja što nisam mogao doći u 18h, ispričava se ona što nije čekala... ajd, rekoh, sve ok, bitno da sam napokon tu i da što prije legnem, kičma već debelo otkazuje poslušnost...

Madrac još tvrđi nego u Padovi... nije ni čudo da su Talijanke temperamentne, glasne i nadrkane kad im muževi moraju spavat na letvama pa im nakon takvog ravnanja kičme sigurno nije do seksa...  :mrgreen:
 
Ponedjeljak, 05.04.2010. - Rim i okolica

Ujutro doručkujem s još nekim parom iz Njemačke koji je također smješten kod Nataly... pričaju kako dan ranije nisu mogli obilaziti Rim zbog lošeg vremena pa su obišli neko jezero pored Rima i Papinu ljetnu rezidenciju... i da je cesta do gore super, te da je super pogled odozgo...

Kako se sunce napokon odlučilo pojaviti, pada odluka da idem i ja to vidjeti, i to odmah nakon doručka, da kasnije eventualno loše vrijeme ne poremeti doživljaj...

Vozio se do gore 40 minuta obilazeći pritom kilometarsku kolonu... imao sam osjećaj da pola Rima ide tamo baš u tom trenutku... srećom, ima dovoljno mjesta, trake su široke, auti stoje a ja prolazim između...


Mjesto se zove Albano Laziale, jezero Lago Albano, a na vrhu iznad jezera Castel Gandolfo, Papina ljetna rezidencija...
IMG_8815.jpg



IMG_8842.jpg



 
U Castel Gandolfu mi se dogodilo nešto što ću pamtiti čitav život... razgledavajući okolo, primjetih iznimno puno policije opremljene kao da idu u bitku... nije meni jasno što se događa, al eto, valjda tak mora biti zbog turista, lopova ili nečeg desetog...  :misli:

Kroz policijske barikade jako mali broj ljudi prolazi i ulazi u nekakvo dvorište... ne da meni vrag mira, idem i ja vidjet šta tamo ima... pa ak me ne puste, barem neću žaliti jer sam probao... prošao kroz dva detektora, morao ostaviti kaciju i sve raskopčati od opreme i pokazati sve po džepovima i tank torbi... nakon toga, propustili me dalje... ulazim u dvorište... bilo je točno 12:00... hrpa ljudi zuri u nebo... pogledam i ja, kad ono, ne zure u nebo nego čekaju da počne govor...


IMG_8831.jpg



Nisam neki veliki vjernik, ne idem na mise i ispovijedi već godinama, ali tih nekoliko minuta papa je vodio uskršnju čestitku na nekoliko stranih jezika, ja sam stajao, gledao, grčilo se sve u meni... knedla u grlu me skoro ugušila... postao sam svjestan kako je ovo nagrada za križni put kojeg prođoh dan prije... i počeo razmišljati o sudbini i matematici, kolika je vjerojatnost i slučajnost da se ovako nešto stvarno dogodi... i to baš meni...

Mislim da su šanse za ovako nešto slične onima da me pogodi meteor... trebalo se dva dana prije puta odlučiti baš na Rim, trebalo je proći sito i rešeto na Uskrs, na putu od Padove do Rima po pljusku, doći navečer i nikog ne zateći u kući gdje sam računao na smještaj... ipak dogovoriti taj isti smještaj u kojem ću doručkovati s ljudima koji, eto, preporučuju posjet lokaciji Albano koju su sasvim slučajno obišli dan ranije... nakon toga odlučiti baš tada krenuti prvo u Albano, a ne u Rim... doći gore i umjesto da se maknem policajcima s automatskim puškama, ja se odlučujem proći kroz njih i ući u dvorište u kojem 500-tinjak sretnika očekuje papin govor...  :shock:

No, da ne ulazim preduboko u analizu mog duševnog stanja nakon susreta s Papom, nakon nekog vremena dođoh sebi, sjedam na motor i krećem, prvo se spuštam do jezera, a nakon toga krećem za Rim...


IMG_8841.jpg



IMG_8819.jpg



Na putu iz Albana u Rim, pokušavam uhvatit koju fotku krajolika...
IMG_8846.jpg



 
Dolazim napokon u Rim...

Sve znamenitosti obiđoh motorom, ne odvajajući se na više od 10m od njega... heh, nikad se ne zna, pročitao i čuo stvarno svakakvih priča o Rimu i Napoliju, pa sam bio na oprezu... :)

Ovdje ću staviti fotke samo nekih od najpopularnijih rimskih znamenitosti, a ostatak fotki dostupan je na
http://picasaweb.google.com/moover1978/MotoIzletItalija2010


Bazilika sv. Ivana u Lateranu (desno je Lateranska palača)
IMG_8848.jpg



Terme di Caracalla
IMG_8858.jpg



Circus Maximus (Circo Massimo)
IMG_8867.jpg



Konstantinov slavoluk
IMG_8874.jpg



Colosseo (Koloseum)
IMG_8878.jpg



Rimski forum (slikano od Koloseuma)
IMG_8879.jpg



Bazilika sv. Marije Velike
IMG_8882.jpg



Roma Termini
IMG_8885.jpg



Basilica di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri
IMG_8889.jpg



Piazza della Repubblica - Fontana delle Naiadi
IMG_8888.jpg


 
Esposizione Universale Roma (EUR)
IMG_8903.jpg



IMG_8910.jpg



IMG_8911.jpg



Kapitol (Campidoglio)
IMG_8921.jpg



Spomenik Vittoriu Emanueleu II.
IMG_8930.jpg



IMG_8924.jpg



Piazza Venezia, Rim
IMG_8925.jpg



Anđeoska tvrđava (Castel Sant'Angelo)
IMG_8933.jpg



Most Sant'Angelo
IMG_8935.jpg



Most Vittorio Emanuele II.
IMG_8940.jpg



Most Vittorio Emanuele II. i Castel Sant'Angelo
IMG_8944.jpg