Voznja motorom po kisi: frka ili???

Izbjegavam kisu sto vise mogu, ne da mi se cistit motor, najmanji je problem prilagodit voznju uvjetima na cesti, ali daj to objasni bukvi u autu bez retrovizora, bez refleksa, bez guma i bez pameti.

Pogrom na cesti.  :palacdolje:
 
ako me uhvati i samo onda, inače izbjegavam, isprlja se motor :mrgreen: a i ove ceste su blago rečeno loše
mislim nije neka velika nauka voizt po kiši, vozit ko inače samo sve mora biti fluidnije(smooth) :misli: bez naglih pokreta
 
Najbolje stavite motor pod stakleno zvono,nije motor za sminkanje nego za vozit a fala bogu ima vode za oprat ga posli a imas i praonice ako ti se neda
 
Upravo me jedan dobri pljusak oprao, i skoro da mi i nije bilo baš ugodno  :mrgreen:. Bio sam bez kišne opreme, a kako sam već jednom pisao, SUOMY jakna pušta vodu na sve strane.

Inače, kad baš pada ne idem s motorom, ali ako je vrijeme dobro ali s predznakom za kišu navučem na sebe kišne hlače i jaknu i gotovo... Nije mi problem smočiti se na povratku...
 
Osobno izbjegavam igdje kretati kad pada kiša, ali ako me uhvati i na prvom kilometru ne vraćam se nego nastavljam put, samo lakše sa gasom i što manje kočenja  :mrgreen:
 
ivbura said:
Veliki problem  :palacdolje: meni je gore voziti iza auta koji dižu  vodenu prašinu zbog koje nevidiš ništa i od koje nema pomoći još ako nemožeš preteći  :misli: ili se ovi u autu zainati    :palacdolje:  o kvaliteti kolnika da nepišem , uglavnom nema vožnje po kiši a još sam na skuteru .

Kotrlj !
na sporctiyu to sve ide ok,cak i zabavno...ali na sp-u 180 i malom sonicu kokje takodjer imam uffff,nebi nikom pozelia jos po zadarskim cestama  :mrgreen:
 
ma sve i da snijeg pada...pa necu se otopiti?? :mrgreen:ili mozda hocu :misli:??
 
moje osobno misljenje, i meni nadasve dobro misljenje je to da se ja ne vozim po kisi iz sljedecih razloga :

1. pada kisa
2. pada po meni
3. budem sav usprican, od koje cega sto se nalazilo na cesti prije kise i onda to auti tockovima podignu na mene
4. motor isto tako bude usprican, i onda mi  to uopce nije gust jer ga moram prati (bezveze jer ce sutra mozda biti suncan dan)
5. poslije kise valja i lanac naspricat, a to nemogu nikako drukcije nego moram gurkat motor i spricat posto jos nemam stender...
6. sva oprema na meni bude prljava od sitnih cestica blata koje su u tankom sloju rasprsene po meni, i onda budem nesretan
7. treba paziti vise nego inace
8. a u ostalom i zasto bi se vozio po kisi (osima ako me zatekne negdje), kad ima toliko suncanih dana u godini
9. sve vec navedeno...


eto to je moje misljenje sto se tice voznje po kisi, sto neznaci da se i to u buducnosti mozda promjeni  (y)
 
mali shile said:
ma sve i da snijeg pada...pa necu se otopiti?? :mrgreen:ili mozda hocu :misli:??

i ja sam prije 20 tak godina, ali sada, ne hvala
 
Vozim po kiši, nemam problema.

Izbjegavam krenuti nekamo po kiši jer mi se ne da prati motor nakon kiše, i jer mi se ne navlači kišnjak. Ak me ulovi, ulovi. Nikome ništ.

Jednom godišnje primi me kriza srednjih godina (koje su pri kraju :mrgreen: ) pa se odem voziti po kiši iz gušta.  :mrgreen:

 
po gradu čak i ako je kiša zaletit ču se di got treba iako u splitu ni po suhome nije preporučljivo vizit a kamoli po kiši :palacdolje:

al ono, ja bi si rado volija ič i izvan grada vozit se po kiši jer smatram da je bolje da odem koji puta namjerno na kišu i da naučim nešto korisnog nego da me uhvati prvi puta kad se budem vračao od nekud u žurbi i da onda moran učiti neke osnove, ali mi je nad glavon uvik jedan upitnik jer bi se osječa ka zadnji debil da izađem svijesno na kišu pa da padem, razbijen sebe i skuter....
ali da bi volija naučit di su granice mog skutera po kiši to svakako bi. Uostalom nerijetka mi je navika (šta san učinija i prošli tjedan nakon kiše) otiči na poljud (tu ima mista za malo se glupirat i provavat neke stvari) i onda zakočit par puta do blokiranja kotača prednjeg i zadnjeg čisto da vidim di je granica prosklizavanja (iako je asfalt grub i nema ulja ka i inače), a uz to otkrija san da se može kao i po suhome pri malim brzinama zastrugat nogarom tako da mi je to još jedan dodatan "boost" za vožnju po kiši :mrgreen:
 
Laganini sa gasom (y), kod skretanja na križanju zna bit mastan asfalt :palacdolje: što manje se naginjat i lagano odvrtat gas ( ovo sam okusio na vlastitoj koži i to po suhom  :wink:) .
 
Ma neznam tog junaka koji zna voziti po kiši u dalmaciji asfalt nema veze s ničim, to nema naglog odvrtanja gasa može biti ali na Grobniku, ali na magistrali???? ako me uhvati kiša naravno moram voziti ali inače, U GARAŽU :misli: :mrgreen:
 
mrakan said:
moje osobno misljenje, i meni nadasve dobro misljenje je to da se ja ne vozim po kisi iz sljedecih razloga :

1. pada kisa
2. pada po meni
3. budem sav usprican, od koje cega sto se nalazilo na cesti prije kise i onda to auti tockovima podignu na mene
4. motor isto tako bude usprican, i onda mi  to uopce nije gust jer ga moram prati (bezveze jer ce sutra mozda biti suncan dan)
5. poslije kise valja i lanac naspricat, a to nemogu nikako drukcije nego moram gurkat motor i spricat posto jos nemam stender...
6. sva oprema na meni bude prljava od sitnih cestica blata koje su u tankom sloju rasprsene po meni, i onda budem nesretan
7. treba paziti vise nego inace
8. a u ostalom i zasto bi se vozio po kisi (osima ako me zatekne negdje), kad ima toliko suncanih dana u godini
9. sve vec navedeno...


eto to je moje misljenje sto se tice voznje po kisi, sto neznaci da se i to u buducnosti mozda promjeni  (y)

5-Nagni motor na nogaru i na sebe zadnje kolo ce ti bit slobodno,meni zena pomogne lagano ti je,ja sam isto trckara za motorom dok nisam vidija
    kako drugi rade (y)
 
bubson said:
Ma neznam tog junaka koji zna voziti po kiši u dalmaciji asfalt nema veze s ničim, to nema naglog odvrtanja gasa može biti ali na Grobniku, ali na magistrali???? ako me uhvati kiša naravno moram voziti ali inače, U GARAŽU :misli: :mrgreen:
Barem kod nas ima dosta novog asfalta :)
Kad je kiša nije loše, može se relativno brzo voziti, samo nema ludiranja. Ako se može izbjegnuti OK ,ako ne pići (y)
 
koss said:
Barem kod nas ima dosta novog asfalta :)
Kad je kiša nije loše, može se relativno brzo voziti, samo nema ludiranja. Ako se može izbjegnuti OK ,ako ne pići (y)

Ma po gradu je ajme,puno rupa ima a sklizav asvalt,sad su ga poceli krpit pa neznas sta je gore guma ugrize novi pa izletis na stari i obrnuto

www.youtube.com/watch?v=gELHaZIDJqM&NR=1