xtz 750

flugo

New member
Ekipa pozdrav!
Vec duze vrijeme trazim po netu neku zanimljivu preradu nekog enduro motora ali nista nemogu naci pa me zanima ako ima netko koji link ili dobar prijedlog kako bi se dala yamaha xtz malo preraditi.
U glavi imam nekaj izmedju endura,supermota i streetfightera??? :mrgreen: :mrgreen:
 
Ovo je TDM, ali na tu foru bi se dao urediti i XTZ:

 
pa stanje je relativno ok ali vizualno je bila jako lose napravljena i pofarbana jer je padano sa nje.
Vec sam skinuo sve oklope i skinuo farbu dolje,znaci ide novi lak gore..jos nisam odlucio koju boju.
Rep neznam dal bi dirao al najvjerovatnije hocu..
 
preuređivati teneru je božji grijeh...igraj se sa bojom,ali ostalo ostavi...  :wink:
 
eto ipak sam odustao od  prerade,bilo kojeg tipa.
za sada sam uspio rastavit ju u proste faktore te lakirat ramu,zadnju vilicu,i spremnik ulja,sastavit nazad elektro instalacije koje sam malo sredio,masina je dana na sredjivanje...
za sada sam zadovoljan poslom koji sam uspio obavit jer bas i nemam previse vremena.
al ipak me najvise muci koju boju odabrat,najvjerovatnije ce bit bordo crvena  :misli: :misli:
probat cu koji dan puknut koju sliku gore da vidite kako napreduje
 
Meni su bile lijepe one u trkačim bojama za Paris Dakar- tamnoplave, i bijele sa crvenim šarama.

http://www.horizonsunlimited.com/tstories/peck/images/DSC00033.JPG

http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://people.su.se/~wilke/dvm/yze850t.jpg&imgrefurl=http://people.su.se/~wilke/dvm/&h=322&w=499&sz=32&hl=hr&start=6&tbnid=1-rK3xonm2WfdM:&tbnh=84&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3DYamaha%2BTenere%2BGauloises%26gbv%3D2%26svnum%3D10%26hl%3Dhr%26sa%3DG

http://www.rallye-tenere.net/Bilder/Rallye_Website_neu/Umbauten_neu/Th%F6nnie/Th_rechts_2.jpg
 
ma najprije sam mislio u tu plavu kao sa zadnjeg linka jer sasvim pristojno izgleda (y)..
ma neznam vise ni sam.probao sam nesto u photoshopu i nekako joj najbolje stoji crvena sa bijelim  detaljima..
ma,sto muka oko te boje :mrgreen:

a i ova nova nije losa,samo na njoj ima mala povrsina koja je bojana a na staroj je to ipak puuno vise pa vise dolazi do izrazaja boja kao takva :misli:

bit ce crveno bijelo plava kak mi se cini :misli:
 
Mislim jasno mi je da ovi motori imaju jako malo istih komponenti s tvornickim, ali ja sam imao XTZ-a 750 i ne mogu zamisliti da se takvi motori voze na takvom terenu. Motor je jakoooo tezak s visokim tezistem i stvarno nije za tezak teren.
 
Alera Dugi said:
Mislim jasno mi je da ovi motori imaju jako malo istih komponenti s tvornickim, ali ja sam imao XTZ-a 750 i ne mogu zamisliti da se takvi motori voze na takvom terenu. Motor je jakoooo tezak s visokim tezistem i stvarno nije za tezak teren.


Tu težinu kompezira odličan ovjes, mislim da XTZ 750 za P-D nije ništa bitno teži od serijale XTZ 750. (y) Probao sam XTZ 750 i motor mi po nicem ne paše, jedino što ima velik tank, nisam morao svako 100km tražit benzinsku kao s TTRom!! :mrgreen:
 
Frane said:
Tu težinu kompezira odličan ovjes, mislim da XTZ 750 za P-D nije ništa bitno teži od serijale XTZ 750. (y) Probao sam XTZ 750 i motor mi po nicem ne paše, jedino što ima velik tank, nisam morao svako 100km tražit benzinsku kao s TTRom!! :mrgreen:

Nemoj mislit,draži si mi ovakav!  :no: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry: :lolcry:
 
Mislim da je laksi od serijskog,  :mrgreen: ali nije bitno sta ja mislim, XTZ serijski ima 234kg, sa izrazito visokim tezistem i to ce vam posvjedociti svatko tko je pokusao motor dici s bocnog nogara. Kad motor krene ne osjeca se ta tezina, pa i nije bitna za cestovnu voznju za sta je XZT u stvari i napravljen, tvrdi makadam mu odlicno pase, ali na skliskom terenu pri manjim brzinama ga je jakoooo tesko voziti. Nije to ttr s 130kg, kad krene na stranu ovoga neces zadrzati!  :palacdolje:

...iako vidio sam slike na kojoj covjek XTZ vozi po dinama, ma nemam sta reci, kapa dolje!!!
 
Treba uzeti u obzir da je ST nastao u vrijeme velike popularnosti endura koji su ličili na PD race mašine. Bitno je bilo imati veliki rezervoar, dug hod amortizera što snažniju mašinu a sve u svrhu što udobnijeg putovanja po cetsama.

Jedna od osnovnih konstrukcijskih razlika (osim trkače opreme-mašina ogibljenje, kočnice) između serijskog SuperTenerea i onog koji je sudjelovao na PD je što je na trkačoj gornji/srednji dio rezervoara u stvari zračni filter, dok je gorivo stojalo u bokovima rezervoara. Također i stražnji deklovi i ispod sjedišta je bio jedan rezrvoar. To mu je sve zajedno spuštalo težište u odnosu na serijsku.

Na onoj plavoj iz posta Ljube01 je sjedio i Stephane Peterhansel i izjavio da je ta puno višlja od njegove sa kojom je nastupao na PD.

Sonautova YZE750T koja je zauzela prva 3 mjesta na PD 1991, bila je preko 75 konja i imala suhu težinu od 195 kg.
 
evo da malo izvijestim o radovima koji su jos u punom jeku
Za sada je napravljeno-olakirana rama
                              -uredjeno ozicenje
                              -zamjenjeni zmigavci
                              -prelakirani oklopi(perla crna boje)
                              -uredjene prednje i zadnje vilice(prelakirane,zamjenjeni lezajevi,semerinzi)
                              -sredjene prednje i zednje celjusti
                              -ispolirani dekli motora
                               
Jos cekam nove letece i glavne lezajeve radilice,stizu i nove karike te je glava dana na uredjenje(nove gumice i brusenje ventila)

eto probat cu neke fotke stavit
 
flugo said:
evo da malo izvijestim o radovima koji su jos u punom jeku
Za sada je napravljeno-olakirana rama
                               -uredjeno ozicenje
                               -zamjenjeni zmigavci
                               -prelakirani oklopi(perla crna boje)
                               -uredjene prednje i zadnje vilice(prelakirane,zamjenjeni lezajevi,semerinzi)
                               -sredjene prednje i zednje celjusti
                               -ispolirani dekli motora
                               
Jos cekam nove letece i glavne lezajeve radilice,stizu i nove karike te je glava dana na uredjenje(nove gumice i brusenje ventila)

eto probat cu neke fotke stavit
ajde stavljaj fotke  :mrgreen: