xtz 750

flugo said:
Evo nakon dugo vremena,cekanja dijelova,borbe sa zivcima i ponekad voljom moja mrtva yamaha je opet zazivila!!! :D :D :mrgreen:  :mrgreen:
Jucer mi je dosla glava sa servisa(hvala g.Zoriću jer mi je gratis nastelao ventile (y)) i ne moram ni rec da nisam izlazio iz garaze dok nije bilo gotovo!

Nisam bio preveliki optimist da ce zapalit,kao ni niko ko je vidio masinu u dijelovima,ali....radi ko beba :mrgreen: :mrgreen:
Hvala i Goranu(bmw m5-na forumu) za strucnu pomoc (y)
Slike uskoro
Drago mi je na dobrim vijestima, cim budes mogao stavi slike. Sretna voznja! (y)
 
Evo da stavim par slikica moje yamahice :mrgreen:
probne voznje prije tehnickog su u tijeku bez obzira na vrijeme :mrgreen:
 
Sazetak price:
motor je bio rastavljen do zadnjeg serafa i promjenjeno je:
nova radilica
novi lezajevi,leteci i glavni
nove karike
svi dihtunzi
novi lančanici
lanac
diskovi,prednji i zadnji
novi lak
gumice ventila
vecina serafa je zamjenjena imbusima
polirani dekli i felge
lakirane vilice
lakirana rama
....
sve osim lakiranja i promjene gumica ventila sam napravio sam cak i pripremu za lakiranje..uglavnom ja sam zadovoljan sa poslom :mrgreen:
 
Odlican posao, jako dobro slozeno i odradjeno  (y)
 
Lijepo i dobro odradjeno. (y)
Jedino fali malo grafike, malo je precrna za enduro, ali vjerujem da ces to jos odraditi.
Javi kako si zadovoljan kocnicama, jer to je izmedju ostalog bio jedan od razloga zasto sam svoju prodao (glavni je bio moja "krsna" gradja od cca 174 cm visine i 75 kg, pa mi je bilo malo prenezgodno manevrirati u mjestu i penjati se i silaziti iz sedla. :LOL:)
 
Hvala Vuko,Frgich,Gato :wink:,moglo je i bolje ali to bi vec bilo picajzliranje :mrgreen:
Nije Zoric ti je iz Karlovca,servisira yamahe,mislim i honde,aprilie.......
 
ma kocnice su mi sasvim ok,valjda nisam prezahtjevan ali ni ne tjeram ja to bas nekaj ekstremno tak da...ja zadovoljan.
a kaj se grafike tice,planiram stavit naljepnice gore-orginal dizajn tak da ce to bit to (y)
 
flugo said:
Hvala Vuko,Frgich,Gato :wink:,moglo je i bolje ali to bi vec bilo picajzliranje :mrgreen:
Nije Zoric ti je iz Karlovca,servisira yamahe,mislim i honde,aprilie.......
znam jednog iz samobora,isto se bavi svačime. I kada sve zaokružiš,kolko te nakraju izašao cjeli motor  :misli: bez ruku naravno,jer to nemože nitko platiti.
Imao sam 90-e novu xtz...plavo bjelu,i da se još proizvode opet bi ju kupio. (y)
 
heh tu bi sad trebalo bacit jednu racunicu al me i strah to radit
ali ovak ugrubo oko 16-17 000 kn sve + moja muka jos tolko :mrgreen:
pa mislim da se nisam zajebo jer za tu lovu sumljam da bi kaj bolje nasao u ovakvom stanju kakav je sad moj
 
flugo said:
heh tu bi sad trebalo bacit jednu racunicu al me i strah to radit
ali ovak ugrubo oko 16-17 000 kn sve + moja muka jos tolko :mrgreen:
pa mislim da se nisam zajebo jer za tu lovu sumljam da bi kaj bolje nasao u ovakvom stanju kakav je sad moj
Mislis toliko ne racunajuci ono sto si ranije izbrojao prilikom kupovine motora, ili s tim? :misli:
Ako je ovo drugo, prosao si odlicno, jer iole dobra "SuperTenere" ne moze se naci ispod 2500 novaca.
 
pa tako je nekako ispalo i mene sa mojim XTom
ispod soma eura za njega, zamjena guma, lanca, lancanika,
kompletnog stroja, prednjeg kotaca i vilice (zbog diska)...
iducih cca 50000km zamjene ulja i guma
ja istina nisam (i necu) isao na neko generalno uredjenje,
nego sam radio (i radim) u hodu, tj. voznji
 
Pozdrav, Flugo!

Lijep posao. Kolega mi ima XTZ 750 1991. Skinuo je manžete s prednjih vilica pa pita jel si ti umjesto njih stavljao brisače prašine koji dolaze iznad semeringa. Jel slučajno znaš di ima jeftinih manžeta koje pašu na XTZ?

 
imam brisace iznad semeringa..a jeftinih mandzetna?
mislis na orginalnu zastitu vilica-"karmoniku"?
pogledaj si na www.kedo.de tamo sam jedino nekaj nasao,imas bas za xtz i naravno e-bay..
 
Gato said:
Evo, cisto da vidite kako je izgledala moja Tenerka kojoj sam nazalost vrlo kratko bio vlasnik :wink:
Na zalost, zadnje sto sam ju vidio da je "okrecena" u krasnu :mrgreen:  boju butan-boce i da je negdje na Dubrovackom podrucju.

Pozdrav...  Motorin je sad ovakav  :mrgreen:

28.02.2007
http://img206.imageshack.us/img206/8038/image00073if4.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/5029/image00068ub4.jpg
"
Yamaha XT SuperTenere 750
Godište: 1991
Km: 66000
Cijena: 2000 eura"

Vlasnik je iz Osjeka al radi u Dubrovniku...
Dali je prodana neznam...