xtz 750

flugo said:
evo da malo izvijestim o radovima koji su jos u punom jeku
Za sada je napravljeno-olakirana rama
                               -uredjeno ozicenje
                               -zamjenjeni zmigavci
                               -prelakirani oklopi(perla crna boje)
                               -uredjene prednje i zadnje vilice(prelakirane,zamjenjeni lezajevi,semerinzi)
                               -sredjene prednje i zednje celjusti
                               -ispolirani dekli motora
                               
Jos cekam nove letece i glavne lezajeve radilice,stizu i nove karike te je glava dana na uredjenje(nove gumice i brusenje ventila)

eto probat cu neke fotke stavit
Drago mi je da nisi isao preradjivati ST, jer bi to po meni bila steta!
Imao sam ju vrlo kratko i da me caca napravio nesto visljim i jacim, jos uvijek bih ju vozio, uz dodatak progresivnih opruga u vilicu i modifikaciju dosta slabe prednje kocnice. Ostalo, a pogotovo masina je  (y)!
 
Eto za sada samo ovoliko slika,bit ce valjda jos koja.
jucer sam spojio prve kocnice i bome sam se dosta najebo sa njima dok sam ih odzracio i sredio kak se spada..
uglavnom posla ima jos stvarno puno al nadam se da ce to na kraju licit na nekaj :mrgreen:
 
flugo said:
Eto za sada samo ovoliko slika,bit ce valjda jos koja.
jucer sam spojio prve kocnice i bome sam se dosta najebo sa njima dok sam ih odzracio i sredio kak se spada..
uglavnom posla ima jos stvarno puno al nadam se da ce to na kraju licit na nekaj :mrgreen:
Vidim da se stvarno trudis i to mi se svidja. Bit ce to lijep primjerak Tenerke kad se slozi. Jedino mi je malo monotona i previse zatvorena tom crnom bojom za jedan enduro. Svakako bih dodao nesto dekoracije svijetle boje u vidu sara, kao recimo na originalu, sa obaveznim Yamaha, XTZ 750 i Supertenere natpisima. (y)
 
Naravno d aidu jos gore naljepnice..neke svijetle boje,najvjerovatnije bijele..
moram jos samo smislit dizajn :mrgreen: :misli: :misli:
 
flugo said:
Naravno d aidu jos gore naljepnice..neke svijetle boje,najvjerovatnije bijele..
moram jos samo smislit dizajn :mrgreen: :misli: :misli:
Nemoj puno mijenjat u odnosu na uobicajene XTZ dizajne koje lako "snimis" po netu. Mozda da razmislis o nekoj drugoj kombinaciji, a ne crno-bijelo...? :misli:
 
ma nekaj cu skemijat..razmisljao sam o nekoj narandzastoj,crvenoj..bijeloj :misli: :misli: :misli:
na crnu pase skoro svaka boja tak da imam dosta na biranje,al sad mi je sljedeci zadatak sklapanje masine
 
ako ces trebat naljepnice za tenerku mogu te uputit na reklam art, jer sam ih ja trazio svuda ( original 5700 kn!!!!), na kraju su mi ih tam napravili,pa znam da imaju šablonu. cijena je bila 800 kn sa ugradnjom.
 
Kolega,drago mi je da posao napreduje,neka! (y)

I nemoj ti nikoga slušati,crna je zakon :mrgreen:.

Što se prerade tiče dobro da si odustao,jer da si stavio ovakav zadnji kraj,digao bi tužbu :wink:.
Sretno sa daljnjim poslom!
 
zee said:
ako ces trebat naljepnice za tenerku mogu te uputit na reklam art, jer sam ih ja trazio svuda ( original 5700 kn!!!!), na kraju su mi ih tam napravili,pa znam da imaju šablonu. cijena je bila 800 kn sa ugradnjom.
Super,vec sam gledao njihove stranice ali nisam vidio da imaju komplet za tenerku,hvala na unformaciji (y)
KLResho said:
Kolega,drago mi je da posao napreduje,neka! (y)

I nemoj ti nikoga slušati,crna je zakon :mrgreen:.

Što se prerade tiče dobro da si odustao,jer da si stavio ovakav zadnji kraj,digao bi tužbu :wink:.
Sretno sa daljnjim poslom!
dobro si sredio kawu (y) (y)
nemas straha od kradje ideje za rep :mrgreen:

Eto u subotu mi stigli dijelovi za masinu 1400 kn¸+posal zamjene gumica na ventilima 260kn-glava izgleda super samo cu ju opet morat furat na servis jos da mi postelaju ventile,posto yamaha ima one podlozne plocice pa to i nemogu doma napravit.
Cudno mi je da sad nemogu dobit zracnost,premda su podizaci ventila vraceni na isto mjesto di su i bili prije :misli: :misli:

A sad jedno tehnicko pitanje za znalce,brtva izmedju blokova motora..jel moguce da ne postoji,odnosno da se samo stavlja diht masa??
U komletu brtvi koje sam kupio te brtve nema a i po service manualu navodi se da se samo namaze sa diht masom.
po meni je to i logicno,jer su u svakoj polovici bloka po jedna polovica glavnih lezajeva za radilicu,pa kad bi isla brtva-tesko bi bilo dobit pravu zracnost na radilici :misli:
 
flugo said:
Super,vec sam gledao njihove stranice ali nisam vidio da imaju komplet za tenerku,hvala na unformaciji (y)dobro si sredio kawu (y) (y)
nemas straha od kradje ideje za rep :mrgreen:

Eto u subotu mi stigli dijelovi za masinu 1400 kn¸+posal zamjene gumica na ventilima 260kn-glava izgleda super samo cu ju opet morat furat na servis jos da mi postelaju ventile,posto yamaha ima one podlozne plocice pa to i nemogu doma napravit.
Cudno mi je da sad nemogu dobit zracnost,premda su podizaci ventila vraceni na isto mjesto di su i bili prije :misli: :misli:

A sad jedno tehnicko pitanje za znalce,brtva izmedju blokova motora..jel moguce da ne postoji,odnosno da se samo stavlja diht masa??
U komletu brtvi koje sam kupio te brtve nema a i po service manualu navodi se da se samo namaze sa diht masom.
po meni je to i logicno,jer su u svakoj polovici bloka po jedna polovica glavnih lezajeva za radilicu,pa kad bi isla brtva-tesko bi bilo dobit pravu zracnost na radilici :misli:
Normalno da ne mozes dobit zazor na ventilima ako su isti bruseni i slajfani, jer su sad legli dublje u siceve. Trebas tanje plocice za stelanje (servis).
Na ovo drugo si sam pravilno odgovorio zasto ne ide brtva izmedju blokova.
Ako sam sastavljas, obavezno stezi s kilo-kljucem letece lezajeve i blokove kao i glavu na pravilnu kilazu, inace "ode mast u propast"! :mrgreen:
 
neznam bas da su bruseni al ziher je ziher pa ide ona opet na servis pa nek to rijese (y)
Provjerio na servisu-ta brtva nejde bas zbog te zracnosti kak sam i pretpostavio 8)
a svi se serafi se stezu sa moment kljucem po service manualu pa ak i ode mast u propast...
bar cu bit siguran da su svi serafi dobro stegnuti :mrgreen: :mrgreen:
 
Za mehaniku nisam znalac baš,pa se neću petljati gdje mi nije mjesto.

To je nekadašnji zadnji kraj...uskoro će se slagati nešto slično,pa ću stavit sve na forum.
 
KLResho said:
Za mehaniku nisam znalac baš,pa se neću petljati gdje mi nije mjesto.

To je nekadašnji zadnji kraj...uskoro će se slagati nešto slično,pa ću stavit sve na forum.
Evo, cisto da vidite kako je izgledala moja Tenerka kojoj sam nazalost vrlo kratko bio vlasnik :wink:
Na zalost, zadnje sto sam ju vidio da je "okrecena" u krasnu :mrgreen:  boju butan-boce i da je negdje na Dubrovackom podrucju.
 
Gato said:
Evo, cisto da vidite kako je izgledala moja Tenerka kojoj sam nazalost vrlo kratko bio vlasnik :wink:
Na zalost, zadnje sto sam ju vidio da je "okrecena" u krasnu :mrgreen:  boju butan-boce i da je negdje na Dubrovackom podrucju.
Koja je godina bila tvoja tenerka?
lijep motorcek (y)
 
flugo said:
Koja je godina bila tvoja tenerka?
lijep motorcek (y)
91. ako se dobro sjecam... :misli:
 
Eto,masina sastavljena skoro do kraja.cekam jos nove karike posto sam zadnji put dobio od TDM-a,pa sad cekam da mi ih zamjene..
Jucer stavio ulje u masinu da vidim jel negdje curi i ono nista..nigdje ni kapi :misli: :misli: :mrgreen:
stavio i novi lanac te prednji i zadnji lancanik.
jos samo ta glava i karike pa cu vidjet kaj sam skemijo,nadam se da ce zabrundat
 
KLResho said:
Kolega,drago mi je da posao napreduje,neka! (y)

I nemoj ti nikoga slušati,crna je zakon :mrgreen:.

Što se prerade tiče dobro da si odustao,jer da si stavio ovakav zadnji kraj,digao bi tužbu :wink:.
Sretno sa daljnjim poslom!
ovo je lijepo---
 
Evo nakon dugo vremena,cekanja dijelova,borbe sa zivcima i ponekad voljom moja mrtva yamaha je opet zazivila!!! :D :D :mrgreen:  :mrgreen:
Jucer mi je dosla glava sa servisa(hvala g.Zoriću jer mi je gratis nastelao ventile (y)) i ne moram ni rec da nisam izlazio iz garaze dok nije bilo gotovo!

Nisam bio preveliki optimist da ce zapalit,kao ni niko ko je vidio masinu u dijelovima,ali....radi ko beba :mrgreen: :mrgreen:
Hvala i Goranu(bmw m5-na forumu) za strucnu pomoc (y)
Slike uskoro