Yamaha FZ6 dojmovi i pitanja

Br@nc said:
koje ulje za lanac koristite i kolko cesto ga podmazivat?
nadam se da nije maslinovo  :mrgreen:
do sada motulov za o-ring lance, ali ga dosta baca po motoru, kupio sam od tipa kaj prodaje ovdje u oglasniku castrol bijeli, odlican je kolko vidim iz jednog spricanja, nista mi nije zavrsilo na auspuhu, rami i felgi:)
svakih 4-5 soma km. ocisti sa necim (wd ili petrolej) i podmazi, a izmedu toga svakih 500-800km ovisno o koliko cesto se vozis po makadamu, kisi i sl....
to je savjet iskusnih motorista, valjda znaju :mrgreen:
a maslinovo sparaj za neku finu ribicu na moru :wink:
 
sad nebum mogao spavat, idem provjerit šarafe :?
 
ok fala ekipo
a sto se tice sarafa bas ono lagano zeznuto

sad se vracam s jaruna lagano 1,2,3,4 i da cu ubacit u 5 stisnem kuplung a mjenjac u nijednoj brzini,ono  :shock: WTF, polugu mjenjaca dignem gore pocne skakutat probam dole isti k... Reko ko je tu lud dajem gas ko da je u leru,neznam dal sam prelagano presalto il kaj. stanem na semaforu i tup dole sve do prve krenem i sve ok. hm cudno totalno,malo je u banani taj mjenjac il sam ja tolki kreten da mi to uspije  :misli:
na servisu od 5000 cu im rec da bace oko na getribu jer ovo nije prvi put da mi se to dogodilo.
eto
 
Br@nc said:
ok fala ekipo
a sto se tice sarafa bas ono lagano zeznuto

sad se vracam s jaruna lagano 1,2,3,4 i da cu ubacit u 5 stisnem kuplung a mjenjac u nijednoj brzini,ono  :shock: WTF, polugu mjenjaca dignem gore pocne skakutat probam dole isti k... Reko ko je tu lud dajem gas ko da je u leru,neznam dal sam prelagano presalto il kaj. stanem na semaforu i tup dole sve do prve krenem i sve ok. hm cudno totalno,malo je u banani taj mjenjac il sam ja tolki kreten da mi to uspije  :misli:
na servisu od 5000 cu im rec da bace oko na getribu jer ovo nije prvi put da mi se to dogodilo.
eto

Nije to ništa čudno, to mi se više puta dogodilo...
Mislim da je to jer si prelagano šaltao.
Motor se nađe u leru, a kad pokušaš prešaltat čuje se neki jaki zvuk lupanja(to šta si ti reko skakutanje), nego moraš pokušat polako spustit brzine. :(
 
Eto da se i ja javim budući sam vlasnik navedenog ljubimca...što se tiče potrošnje fakat varira ako ga ne stišćem mogu ga spustit do 6l al isto tako i dignut na 10 čak 12l. Što se tiče max brzine Zagreb-Karlovac je bilo 255km/h imam čak i sliku s moba, kad ju nađem postam ju, također mi se desilo par puta ovo s šaltanjem u petu al je interesantno da je to uvijek bilo kad sam išao u petu, otkad imam motor (3mj) to se desilo 3 puta, i to sve u istom danu. Šerafi????-onaj koji drži registraciju s lijeve strane mi se odšerafio došao sam do Zorića-MOTOTRADE(tamo sam kupio bike) i reko mu what a fuck, tip je odma dao novi šeraf i fakat je bilo sve ok. Nakon što sam otišao na more (bijah na otoku Susku-ak znate di je to, tamo nema ceste... :LOL:) i vraćao se našao sam isti šeraf na podu di sam ostavio bike.sad svakih tolko ga provjeravam al mislim da cu nakon ovih postova morat provjerit i druge vijke. Lanac podmazujem s sprejom koje je kao neki silicon koji se lijepi za lanac i koji ništa ne baca po plastici, ispirem ga s običnom vodom ili miniwashom. Nego fakinarija da vas pitam kako ide na zadnji 8) 8) 8) 8) 8)?????????
 
Skoro zaboravih ...mislio sam si i ja metat auspuhe Zorić me za Akrapa tražio 5500kn s ugradnjom jel to puno????
 
koji sprej za lanac koristis? proizvodac?

tak je svugdje cijena akrapa, to ti je normalno :)

na zadnji ide, krenes u prvoj lagano do 10k, onda postepeno okrenes do kraja rucicu i treba ili proklizat zadnja guma ili te dici ili nista, meni je najcesce nista ali nemam ni zelju ga dizat...dobro ide na dva kotača :mrgreen:
 
yamadado said:
na zadnji ide, krenes u prvoj lagano do 10k, onda postepeno okrenes do kraja rucicu i treba ili proklizat zadnja guma ili te dici ili nista, meni je najcesce nista ali nemam ni zelju ga dizat...dobro ide na dva kotača :mrgreen:

Šta se tiče dizanja na zadnji ja mu nemrem odoljet iako znam da je loše za motor i u principu izbjgavam al kaj se more kad je jebeni gušt :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
evo što se tiče akrapa baš gledam na stranici :
http://www.carpimoto.com/content/prod/l_EN/s_11_Exhausts/br_4_Yamaha/bi_740_FZ6/pr_3348_Akrapovic_Akrapovic_SP_line_Street_Legal_TUV_approved_mufflerS_Yamaha_FZ6_with_db_killer_removable_silencer_slip_on_stainless_steel_titanium.htm

pokusavam nac kaj se da od bremba stavit na fz6 i gdje se da nabavit...
 
yamadado said:
evo što se tiče akrapa baš gledam na stranici :
http://www.carpimoto.com/content/prod/l_EN/s_11_Exhausts/br_4_Yamaha/bi_740_FZ6/pr_3348_Akrapovic_Akrapovic_SP_line_Street_Legal_TUV_approved_mufflerS_Yamaha_FZ6_with_db_killer_removable_silencer_slip_on_stainless_steel_titanium.htm

pokusavam nac kaj se da od bremba stavit na fz6 i gdje se da nabavit...
A kaj briješ kaj se najbolje čuje na njemu....ja sam jedino imao prilike čut akrapa i fakat je bolesno, neznam kak će biti s potrošnjom nadam se da se neće dignut previše, tip šta ga je imao je rekao da mu se zic pun ku.... grijao da se čak znalo desit dok ide s svojim komadom na dulju relaciju da je ova tražila da stanu jel da fakat peče pod dupetom....
 
ako vam ponestane ideja za modificiranje vašeg fz6...i još ima puno vezano za dotični model...

http://www.sportbikes.net/forums/showthread.php?t=13098&page=1
 
E da zaboravih vas "upozorit" s tom bengom od OMV-a šatro 100 oktana, tip je na forumu(potražite pod tehnička pitanja) imao frke s runnerom sp180 (nije jedini ima ih još malo "srčajte" po forumu) može bit da mu cilindar nije mogao podnjet opterećenje goriva s tolko oktana al nešto smrdi(iako meni miriši benga :mrgreen:) u toj OMV-ovoj 100-tki, ja nisam osjetio znatnu razliku od tifonove 98, i nije vam dobro metat 95, nikako!!! 98 i više dolaze u obzir na što me je Zorić iz Mototrade-a i upozorio, s tim da ovaj OMV-ov nema šanse da ima 100 oktana. Treba zapalit do Slovenije imaju bolju bengu, a još je jeftinija, taman napraviš đir do Slovenije i to što si ga natankao dok je prazan punog za razliku u cijeni si pokrio to điranje (y)
 
moj na 95-ici je prešo već 8000km....bez problema...a svi predlažu tu 98-icu...
nek se javi netko ko je imao problema zbog upotrebe samo 95-ice!
 
bocchr said:
Treba zapalit do Slovenije imaju bolju bengu, a još je jeftinija, taman napraviš đir do Slovenije i to što si ga natankao dok je prazan punog za razliku u cijeni si pokrio to điranje (y)
Daj mi reci kolki ti imash tank?  :misli:
 
sad sam doso s mora i mali ide 245  (y)
ide mozda i jos al promet me zeznuo