Yamaha FZR1000 reincarnation

- evo gledam nešto te nacrte i stvarno - bit će to izgleda "predator"  :misli:

  teško je biti originalan kod toga, kad je već cijeli bike originalan  8),

  ali evo, kako ja gledam strane street-fighter forume naišao i na ovo  :LOL:

samo umjesto ovih staviti leće
http://www.customfighters.com/forums/showthread.php?t=38322

37963_1629105977755_1539754918_1582838_5324925_n.jpg


... samo dva pleha - gore/dolje, leće i gotovo  :mrgreen:

a i taj film mi je bolji od Predatora  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Ljubo_051 said:
Meni se na slici 10 čini kao da farove drže neke dvije šape...dali probati izvesti tako nešto?? Ako je Predator mora se nešto nazirati...
Ali sada tu treba mašte i snalažljivosti  :wink:

    ...misliš da dodam još i kandže?  :shock:  To much...

    2 DADO: ne mogu to staviti napred, pitali me bi jel to moj "portret"  :LOL:
 
OldBoy said:
    ...misliš da dodam još i kandže?  :shock:  To much...

    2 DADO: ne mogu to staviti napred, pitali me bi jel to moj "portret"  :LOL:

  :LOL: dobar
 
kad sam ja curi pravio prvi motor isto sam imao muku sa lećama...na kraju su mi uletile dvije od autobusa,mislim neoplanovog...ako pomogne...isto stavih jedno za dugo a drugo za kratko svjetlo...svjetlilo je super,dvije H1 po 55w... (y)

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,184444.0.html
nemam sad samih slika farova ali vidjet ću da nađem
 
OldBoy said:
    ...misliš da dodam još i kandže?  :shock:  To much...

    2 DADO: ne mogu to staviti napred, pitali me bi jel to moj "portret"  :LOL:
Pa ne baš kandže ali na slici 10 mi ovo liči na neke šape i ne izgleda mi loše a i čini mi se izvedivo.
Nešto kao na Sfingama koje čuvaju piramide...
 
      ...nacrtano se neizbježno razlikuje od izvedenog. Vidjet ćemo kako će na kraju u stvarnosti to ispasti  (y).
      Obrati pažnju da uvijek manja ljuska prekriva veću, i da nastojim  imati ih NEPARAN broj da izbjegnem nepotrebne simetričnosti. U slučaju prekrivanja (formiranja) složenog i funkcionalnog oblika kao što je maska, ne mogu sve predvidjeti prilikom crtanja. Rezultat je spoj onoga što mora biti (funkcija), onoga što mogu napraviti alatom koji imam (tehnologija) i onoga što sam zamislio (estetika). Nije moguće (nažalost) u sva tri smjera dobaciti sa 100%...
 
    ...nisam još ni leće na otpadu kupio  :mrgreen:. Ali ono najbitnije je riješeno: imam predodžbu kako mora izgledati. Meni vrijeme ne znači ništa, i ovih dana uživam u tome (uglavnom prije spavanja  :mrgreen:) što ću jednom početi raditi je...
 
    ...leće FIATa Una "kupljene" (za rundu pića  :mrgreen:). Obje su od kratkog svjetla, naravno, jer "unać" dugo svjetlo ima sa klasičnim reflaktorom bez leće. Slike postavim čim nešto napravim, korak po korak...
 
OldBoy said:
    ...a je, Punto je  :oops:. Ja to obnevidio od sreće što su gratis  :mrgreen:
(y) (y)

odlično ...

sad samo čekam da vidim šta ćeš s tim ....  :mrgreen:
 
    ...početak radova: mislio sam kompletnu konzolu leća raditi od nule, ali sam primjetio da se postojeća konstukcija može prilično jednostavo iskoristiti.

P4145578_cr.jpg


Kutnom brusilicom sam odvojio nosač leće, ostavljajući dovoljno materijala da na njega zakujem nosač druge leće

P4145580_cr.jpg


Prsten koji obrubljuje leću također ću iskoristiti. Osim što dobro izgleda (kromiran) štiti unutrašnje dijelove od zapluskivanja. Punto ima leće ispod transparentnog polkopca, dok će u mom slučaju stakla leća biti direktno izložena kiši.

P4145581_cr.jpg


Na nosač leće ga mogu fiksirati samo vijcima, pa je trebalo probušiti rupice fi 3mm. Nije baš jednostavno, ali bit će da imam sreće: izbušio ih od prve.

P4145566_cr.jpg


P4145570_cr.jpg


P4145569_cr.jpg


...i ovako izgleda desni far.

P4145583_cr.jpg


A onda sam shvatio da imam problem: sva tri fara "donora" su igrom slučaja desni i ništa od nastavka dok ne nabavim lijevi  :mrgreen:...

P4145564_cr.jpg
 
 
old kako ovo izgleda dobro  :shock:

P4145578_cr.jpg


totalno mad max style...like  (y)
 
ja sam to isto radio prije par godina,ona manja leca je maglenka a onaj dio "niklovani"nakon mjesec dana postane crn  (y) al vjerujem da ces ti vec nesto rijesiti  (y)
 
Old Boy       
Felgu sam uredio.Za montiranje osovine od 22 mm (tvoja je bila 17 ) bušio felgu po mjeri one krive(stare) i sad sve pet.Več vozi. (y)