Yamaha FZR1000 reincarnation

barba said:
Old Boy       
Felgu sam uredio.Za montiranje osovine od 22 mm (tvoja je bila 17 ) bušio felgu po mjeri one krive(stare) i sad sve pet.Več vozi. (y)

    ...nek mu je sa srećom  (y)...
 
CHOS said:
ja sam to isto radio prije par godina,ona manja leca je maglenka a onaj dio "niklovani"nakon mjesec dana postane crn  (y) al vjerujem da ces ti vec nesto rijesiti  (y)

    ...uvažavam tvoje iskustvo o tamnjenju kromiranog plastičnog prstena i odustajem od njega  (y).

    Nabavio sam lijevi far (odnosno njegovu konzolu) i sada nastavljam sa poslom. Prvo sam odredio koliki razmak želim imati između leća. Estetika kaže da je to veličina jednog promjera leće, dakle 60 mm. Da bi ih u prostoru fiksirao na tom razmaku i međusobno horizontano, prvo sam situaciju preslikao na papir i prenio na lim. Kod ovakvog posla vrlo je bitno uvijek znati koji je lijevi, a koji desni utor jer oni mogu, ali ne moraju biti isti.

       
P4195683_cr700.jpg


    Zatim sam izrezao traku (i na njoj povukao simetralu). Njome ću spojiti leće, a u isto vrijeme će mi tijekom kontrukcije označavati simetralu čitavog sklopa i nosač ljuski.

       
P4195684_cr700.jpg


    Iz tog razloga ona mora biti okomita na spojnicu središta leća što je točnije moguće.

       
P4195686_cr800.jpg


    Pričvršćena je samo jednim vijkom kako bi je mogli dodatno po potrebi justirati. Sada na njoj možemo nacrtati predhodno probušene rupe za međusobno povezivanje leća. Ovaj sistem stvarnog preslikavanja postojećeg stanja je puno pouzdaniji od bilo kakvog mjerenja.

     
P4195688_cr800.jpg


    U nastavku onako kako su me u osnovnoj školi prije četrdeset i pet godina učili: središta piknuti šilom i zatočkati "kirnerom"

     
P4195692_cr650.jpg


    Zatim probušiti rupe i "frezenkati" širim srvdlom rubove provrta da uklonimo srh od bušenja

     
P4195693_cr650.jpg


    Na kraju spojimo vijčano (M4).

     
P4195700_cr800.jpg


     
P4195699_cr800.jpg


    Možda se ovo nekome čini predetaljnim objašnjenjem, ali uvijek ima onih koji bi možda i sami probali nešto napraviti. Pa da ne žure i krivo odrežu, nek predhodno triput mjere.

    Za nastavak ću morati demontirati kompletnu postojeću konstrukciju fara i maske sa motora. Bit ćeto prilika za pogledati kako sam razmišljao i radio prije sedam godina.

     
 
OldBoy said:
Estetika kaže da je to veličina jednog promjera leće...

  zar estetika ne veli ovo ::    Zlatni rez je kompozicijski zakon u kojem se manji dio prema većem odnosi kao veći dio prema ukupnom  :D  odnosno u primjeni, razmak između leća= 0,62 * polumjer leća  :mrgreen:

OldBoy said:
Možda se ovo nekome čini predetaljnim objašnjenjem, ali uvijek ima onih koji bi možda i sami probali nešto napraviti. Pa da ne žure i krivo odrežu, nek predhodno triput mjere.   

..ovo nikad nije na odmet, čak i za najjednostavnije stvari..dobro je uvidjeti kakav pristup radu imaju drugi ljudi, često se iz nekih banalnih sitnica pokupi ideja za sasvim 10u stvar (y)


(y)
 
grgaSH said:
  zar estetika ne veli ovo ::    Zlatni rez je kompozicijski zakon u kojem se manji dio prema većem odnosi kao veći dio prema ukupnom  :D  odnosno u primjeni, razmak između leća= 0,62 * polumjer leća  :mrgreen:

    ...estetiku sam spomenuo tek toliko, da me netko znatiželjan ne zapita zašto je razmak jednak promjeru leće. Kada si spomenuo zlatni rez, zaljuljao si me u uvjerenju da je takav slučajan odabir uredu. Na papir sam stavio izračun da se lakše prati ovo o čemu govorimo:

                           
P4215842_cr.jpg


      ...i već mi se čini da ću probati razmak svesti na ovaj određen zlatnim rezom. Naravno, u onoj mjeri u kojoj će mi već probušene rupe na konzolama leća dopustiti.

      Eto zašto je dobro na forumu raspravljati  (y)

 
Možda se ovo nekome čini predetaljnim objašnjenjem, ali uvijek ima onih koji bi možda i sami probali nešto napraviti. Pa da ne žure i krivo odrežu, nek predhodno triput mjere.

    Za nastavak ću morati demontirati kompletnu postojeću konstrukciju fara i maske sa motora. Bit ćeto prilika za pogledati kako sam razmišljao i radio prije sedam godina.

Samo daj u detalje, pratim sa velikim gustom!
 
OldBoy said:
    ...estetiku sam spomenuo tek toliko, da me netko znatiželjan ne zapita zašto je razmak jednak promjeru leće. Kada si spomenuo zlatni rez, zaljuljao si me u uvjerenju da je takav slučajan odabir uredu. Na papir sam stavio izračun da se lakše prati ovo o čemu govorimo:

meni na slikama ovaj tvoj razmak rupa (polumjer leća?) na konzolama izgleda sasvim ok, ne znam kak to izgleda kad se stave leće..treba svakak uzet u obzir i širinu maske (y)


evo čisto za usporedbu...
razmak-1.jpg
 
Ako je to mjerilo 1:1 ja bih se recimo odlucio za prvu varijantu razmaka,nekak mi je oku milije blize. 8)
 
moje skromno mišljenje je da treba gledati cjelinu ... a ne pojedine elemente... no, kako ja ne volim da mi se netko ubacije u posao s glupostima, tako se ni ja neću ubacivati ...  (y) (y)

ali mišljenje mogu dati ....  :mrgreen: :mrgreen:
 
    ...nisu to gluposti, nego raspravljamo. Ovo na priloženoj slici bi bio u mjerilu jediničnog radijusa slučaj 1-2-1, kojeg grga nije prikazao.


                 
P4195835_cr.jpg


      ...i fakat mi se sada čini preširokim. Zlatni rez bi bio ovaj grgin treći primjer 1-0,62-1. Idem to izrezat i probat  (y) 
 
je malo presiroko pogotovo za maske koje si skicira...skica 8 mi je takoder najbolja i najzanimljivija opcija, samo neznam kako ce se bas lece uklopit u to (nije predator imao okrugle oci  :mrgreen: ) prijatelj je radio ovako iz dosade nesto sa lecama od firefoxa, pa sam slikao, naravno maska bila samo primjer i ostala je samo na slici, upravo se radi bolja koja ce se izvakumirat u ABS-materijalu, evo cisto da vidis, naravno ovo nije ni blizu tvoje ideje koja je i vise nego odlicna  (y) svaka cast
 
      ...ideja je bila dovršiti novu masku do 18.05. kako bi sa njome otišao na http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,223335.0.html. Na moju žalost, što zbog manjih zdravstvenih tegoba, što zbog drugih obaveza, radovi na tom polju su zapeli. Zasada ostajemo pri "staroj" maski. 

      Ali na Cro Moto Custom Show idem, i za tu priliku ću odvojiti par sati da naglancam motor. Više od toga neće biti potrebno  :mrgreen:...   
 
Ne znam jesi li razmišljao kako bi izgledalo napraviti ili eventualno ako se nađe prepraviti i naravno ugraditi leće u neku od viteških kaciga , pa da cijeli motor ima kao jednu temu

evo neki od primjera 
european_knight_closed_helm_540.jpg

H002203_White_Knight_Helmet.JPG
 
    @Holle: ideja kojom sam krenuo je da SVE napravim sam...

    @DADO+: ako ta maska ima gotova za kupiti, kupi si i stavi na sebe. Pasala ti bude, garant  :mrgreen:
 
OldBoy said:
    @Holle: ideja kojom sam krenuo je da SVE napravim sam...

    @DADO+: ako ta maska ima gotova za kupiti, kupi si i stavi na sebe. Pasala ti bude, garant  :mrgreen:

  :LOL: skužio si me  ;)

edit:

evo dosta zezancije,  :mrgreen:

meni sve te maske što vuku na neku lobanju, facu i sl. izgledaju djetinjasto

npr. ova ima gotova za kupiti što je kolega stavio na drugom forumu, ali :no: vidi što je ispalo od motora  :?

http://www.yamaha-klub.hr/forum/viewtopic.php?f=7&t=226&start=20


  ... bolje staviti onda samo jedan "klasik" far, te evenutalno urice zaštititi
      nekom maskicom u stilu dosadašnjeg rada i gotovo  8)