Yamaha FZR1000 reincarnation

strasilo said:
a čemu onda onaj komentar ....  :misli: :misli:

cijena zakovica (aluminijskih) je od 0,17 - 0,65 kuna (17-65 lipa) po komadu ... cijena koju sam ja tebi ponudio je 50lp po komadu ....

cijena bakrenih je nešto veća, ali još uvijek fuckin' neisplativo praviti je na tokarskom stroju ... ;)

zakovice se prave štancanjem bez gubitka materijala ... a ako ih radiš na tokarskom, imaš (odoka) 25% gubitka materijala... ;)


Zašto obrađivati ako odgovara kupovna.To je jasno.Pomislio sam da autor ima druge prohtjeve pa ako ih ne može kupiti onda ih strojna obrada riješi na najrazličitije načine(oblik i veličina (dimenzije ili različite dimenzije)glave i vrata,perforacija,prilagođavanje nitanju i alatu za nitanje).Taj rad na Yamahi je tipični autorski rad i trebao bi imati signaturu.Dobro bi bilo.A kad je tako onda bi i zakovice koje su unikatne dobro došle.Ovo nije prejudiciranje samo lamentiramo.Autor je ionako prilično svjestan svega i dovoljno samosvjestan da potiče na razmišljanje.Divim se svakom elementu u sistemu.Gotov proizvod je originalan,inspirativan i poticajan.Poliranje (y).Svaka čast autoru.
 
      @ peti: fala pa pohvalama!
      Ja tim motorom nikome ništa ne dokazujem, zabavljam se jer valjda imam vremena. Dobro zabavljam. I vozim bez ikakvih ograničenja, kad mi padne na pamet. Nikakav show-bike, samo ulica. Tako će i ostati  (y)...
 
malaga said:
kakvu masku radis?

    ..dvije automobilske leće, vodoravno jedna pored druge: jedna za dugo, druga za kratko svijetlo. Čekam straša da definira iz kojih vozila  :mrgreen:. Noseća armatura aluminijska sa što manje dijelova. Instrumenti: obrtomjer i temperatura klasični (ovi koje sada imam gore), četiri led diode umjesto postojećih indikatorskih lampica, i možda digitalni brzinomjer ako ga dobijem povoljno (ili gratis  :mrgreen:). To sve skupa nabrojano mora biti sabito u najmanji mogući volumen, jer hoću da pokrivajuća maska bude što manja.
      A nju ću (masku) sam nacrtati i napraviti slažući i spajajući ljuske, predpostavljam pedesetak komada, da dobijem detalja na njoj. Sistem povezivanja kao sada na blatobranu: ušice i zakivanje. Nema plastike, nema varenja. Sve radim sam. Bez žurbe, jer se mogu voziti sa postojećom maskom.
 
Hoce li maska biti slicna ovoj sadasnjoj ili bude nesto sasvim novo, sad su gore
farovi od gilere runer ak sam dobro videl?
Pedeset segmenata????? Nebi trebala biti slicna staroj, ova stara ima 18 segmenata po slikama!

 
nebudi dosadan, vidićeš kad završi  :mrgreen:
 
      ...sadašnja ima malo segmenata jer joj je osnova maska od poliestera na koju su segmenti pričvršćeni. Nova će biti manja, bez poliesterske osnovice, i elementi ća sami sebe nositi povezani u cijelinu. Odatle njihov veći broj, ali i više zabave za zamisliti je i složiti  :wink: :mrgreen:... 
 
Phobocaster said:
nebudi dosadan, vidićeš kad završi  :mrgreen:
Daj suti, vidis da nije mladic, treba ga nateravat inace zaboravi kaj treba napraviti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nadam se da se nebu uvredil i navukel me za uha ko smrkavca :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

OldBoy said:
      ...sadašnja ima malo segmenata jer joj je osnova maska od poliestera na koju su segmenti pričvršćeni. Nova će biti manja, bez poliesterske osnovice, i elementi ća sami sebe nositi povezani u cijelinu. Odatle njihov veći broj, ali i više zabave za zamisliti je i složiti  :wink: :mrgreen:... 
Imam osjecaj da nebu bas jednostavno, ali tebi je to super zar ne?? (y) (y)
 
      ...završio onaj "najzabaviji" dio posla, a to je nakon oblikovanja (savijanje i kovanje), zaglađivanje površine. Dakle počinjemo sa ovim
       
P1263003_cr2.jpg


      ...pa rašpanje dok sva površina ne bude ravnomjerno izgrebana, i onda brušenje na vodu sa vodobrusnim 220. I tako satima dok ne dođemo na ovo
       
P2173361_cr.jpg


      U nastavku idu sve ostale gradacije do 1500 (280, 400,  500, 600, 800, 1000, 1500), ali je postupak puno kraći jer ne skidamo ogrebotine rašpe, nego samo zaglađujemo. Možda ima neki kraći postupak?
 
OldBoy said:
      ...završio onaj "najzabaviji" dio posla, a to je nakon oblikovanja (savijanje i kovanje), zaglađivanje površine. Dakle počinjemo sa ovim
   

      ...pa rašpanje dok sva površina ne bude ravnomjerno izgrebana, i onda brušenje na vodu sa vodobrusnim 220. I tako satima dok ne dođemo na ovo
       

      U nastavku idu sve ostale gradacije do 1500 (280, 400,  500, 600, 800, 1000, 1500), ali je postupak puno kraći jer ne skidamo ogrebotine rašče, nego samo zaglađujemo. Možda ima neki kraći postupak?

Da izbaciš koju gradaciju između?  :misli:
Ja kad sam poliral nisam išo tak postupno
 
r4ptor said:
svaku gradaciju koju izbaciš imaš 3x više posla s "finijom"

      ...točno  (y). Ali ovo što slijedi nije problem. Najveća je muka ovo što sam prošao: rašpanje i obrada sa 220. Nisam probao taj dio strojno. Kutna brusilica je prebrza i zagrijava i topi aluminij. Neka druga varijanta osim ručnoga? 
 
flugo said:
Meni se pokazalo super sa bušilicom, na manjoj brzini..smeđa pa plava kreda  (y)

      ...to misliš na poliranje? Ono je najmanji problem, za to imam jednu staru polirku. 
 
OldBoy said:
      ...točno  (y). Ali ovi što slijedi nije problem. Najveća je muka ovo što sam prošao: rašpanje i obrada sa 220. Nisam probao taj dio strojno. Kutna brusilica je prebrza i zagrijava i topi aluminij. Neka druga varijanta osim ručnoga?

Vibraciona masina, tzv polirka? S njom bi to trebalo ici odlicno,... Neki "bolji" modeli imaju dva stupnja excentricnosti (izbacaja) 2 i 6mm ako se ne varam....

evo naknadno pronasao
http://www.probe.hr/elektricni-rucni-alat/strojevi-za-poliranje-rezanje-brusenje-glodanje/704/
 
bole said:
Vibraciona masina, tzv polirka? S njom bi to trebalo ici odlicno,... Neki "bolji" modeli imaju dva stupnja excentricnosti (izbacaja) 2 i 6mm ako se ne varam....

      ...nađi na netu i stavljaj slike, jer se strojevi u različitim krajevima različito zovu...
 
OldBoy said:
      ...to misliš na poliranje? Ono je najmanji problem, za to imam jednu staru polirku.

Je, očito sam te krivo skužil  (y)
Eto, već ima ekipa riješenje, pratim temu i samo naprijed.
Svaka čast  (y)