Yamaha MT-09 Tracer - generalna tema

Yamaha Nizozemska objavila je cijene za 2018., a kako su oni skuplje tržište nebi analizirao cijene već samo razlike 2017/2018.

Dakle redizajnirani Tracer skuplji je kod njih 300 eur, odnosno cca 2000 kn., a razlika između njega i GT izvedbe je dodatnih 1700 eur, iliti 13000 kn.

U nekoj usporedbi značilo bi da bi GT kod nas trebao bit cijena 2017 + ova razlika od oba gore navedena = 101500. Obićni 2018 bi po tome bio nekih 89000


.... sve ovo je samo igra digitronom, konačne HR cijene kako sam već 2 puta rekao, očekujemo par dana prije samih motora u izlozima.
 
Zna li se koji je amortizer na GTu ili je inhouse izvedba? I hoce li biti cruse control opcija kao dodatna oprema?
 
prepa said:
Zna li se koji je amortizer na GTu ili je inhouse izvedba? I hoce li biti cruse control opcija kao dodatna oprema?

Yamaha je bila vlasnik Ohlinsa do prije koju godinu, a ima i udjel u Kayaba tvrtki. In house su bili i jedni i drugi, u bit se ne radi ništa u Yamahinim pogonima od ovijesa, sve je to od specijalista.

Meni pak djeluje isti kao i do sad, s tim da sama vilica nije...duža je
2018-Yamaha-Tracer-900-EU-Nimbus-Grey-Detail-015.jpg


Glede CC-a, iako ima označenih mjesta na kojima bi se mogli nači dodatni prekidaći, ne vjerujem da je moguće doplatiti i ugraditi CC na motor naknadno. Previše je tu parametara povezanih da bi to bilo dodatni paket. To može jedino u startu bit ugrađeno.
2018-Yamaha-Tracer-900-EU-Nimbus-Grey-Detail-020.jpg


Uvijek imaš ovu opciju  :mrgreen:
myWYzo9wAXEVwbtShScN1dQ.jpg
 
Polovinom 11. mjeseca još nije bila poznata nova formula izračuna, za koji dan ćemo pokušat ponovo.
Sadašnja trošarina je nešto iznad 6000 kn, a ne možemo očekivat da će tu država pucat sebi u glavu pa smanjit istu za 5 puta.
To će bit nešto simbolično jer je zakon i najavljen primarno za uvoz rabljenih automobila.

 
joke said:
Yamaha Nizozemska objavila je cijene za 2018., a kako su oni skuplje tržište nebi analizirao cijene već samo razlike 2017/2018.

Dakle redizajnirani Tracer skuplji je kod njih 300 eur, odnosno cca 2000 kn., a razlika između njega i GT izvedbe je dodatnih 1700 eur, iliti 13000 kn.

U nekoj usporedbi značilo bi da bi GT kod nas trebao bit cijena 2017 + ova razlika od oba gore navedena = 101500. Obićni 2018 bi po tome bio nekih 89000


.... sve ovo je samo igra digitronom, konačne HR cijene kako sam već 2 puta rekao, očekujemo par dana prije samih motora u izlozima.

Yamaha Italia je također objavila cijene novih Tracera 900, razlika 2017/2018 je također 300 eur, a bazni/GT je kod njih 1600 eur. ... znači ista meta isto odstojanje.
 
Nadam se da bu se i kod nas drzali istog rastojanja,ali ipak je ovo hrvatistan
 
Možda je već netko postavio isto pitanje ali tema je preopširna a ne znam kako bi u tražilici naslovio ono što me zanima.
Radi o podešenju sata na Traceru mog prijatelja . Po defaultu je prikaz vremena u formatu AM/PM a moj prijatelj bi želio da sat pokazuje standardno 24-satno vrijeme. U postavkama nismo uspjeli pronaći tu mogućnost mijenjanja formata ali kod davanja kontakta on na trenutak pokaže vrijeme u 24-satnom formatu.
Zna li netko postoji li ta mogućnost i kako doći do nje?
 
stalker said:
Možda je već netko postavio isto pitanje ali tema je preopširna a ne znam kako bi u tražilici naslovio ono što me zanima.
Radi o podešenju sata na Traceru mog prijatelja . Po defaultu je prikaz vremena u formatu AM/PM a moj prijatelj bi želio da sat pokazuje standardno 24-satno vrijeme. U postavkama nismo uspjeli pronaći tu mogućnost mijenjanja formata ali kod davanja kontakta on na trenutak pokaže vrijeme u 24-satnom formatu.
Zna li netko postoji li ta mogućnost i kako doći do nje?

Na trenutak pokaže sve opcije, a sat pokaže 18:88 am-pm. Nema osmice na početku pa se ne moraš trudit oko vremena u 24h formatu, nema ga :wink:.

 

Attachments

  • maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    116 KB · Views: 126
Na MT-07 nemaš ni AM/PM, samo [1..12]:[0..59] pa s kompasom i suncem znaš kolko si.  :D
 
Joke evo i janezi dobili cijenu,jeftinije nego 2017 kod nas na akciji,koja je bila razlika u cijeni izmedju nas i janeza za 2017? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12849285&display=Yamaha%20Tracer%20900%20ABS%202018%20-%20NOVO
 
Zanimljivo da su mu produžili zadnju vilicu, iako je stari navodno bio jako stabilan motor.  :LOL: :LOL:
 
Stari je bio reaktivan, a ne stabilan na većoj brzini....ćemu inaće blokada na 230.

Malo promisli prije postanja
 
črnomerec said:
Joke evo i janezi dobili cijenu,jeftinije nego 2017 kod nas na akciji,koja je bila razlika u cijeni izmedju nas i janeza za 2017? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12849285&display=Yamaha%20Tracer%20900%20ABS%202018%20-%20NOVO

Dobili smo i mi sinoć nešto....ali čekam novi file, ne mogu otvorit. 700 2017 je sad 60000
 
joke said:
Dobili smo i mi sinoć nešto....ali čekam novi file, ne mogu otvorit. 700 2017 je sad 60000
ajde javi cimbudes imo cijenu za 900,ne gt,obican...do petka mi cuvaju plavog 2017 :D
 
...a uzinam od toga zato sta se odreko sve njegove zarade u korist mene,dakle dobar pipust na popust