yamaha r1 2004 izmjena korpe, molim savjet!!!

Status
Not open for further replies.

brko636

New member
pozz, znači napokon došo je red i na to, a obzirom da mi je novo pre pre skupa, malo sam kemijo i evo danas je skompletirano. stavijo sam na svoju r1 2004 komplet korpu sa lamelama potisnom pločom sa svime čak i dekl od yamaha r1 2007god. e sad me zanima dali je kad tko od vas to  radio?? dali ima kakvih iskustava?
 
brko636 said:
pozz, znači napokon došo je red i na to, a obzirom da mi je novo pre pre skupa, malo sam kemijo i evo danas je skompletirano. stavijo sam na svoju r1 2004 komplet korpu sa lamelama potisnom pločom sa svime čak i dekl od yamaha r1 2007god. e sad me zanima dali je kad tko od vas to  radio?? dali ima kakvih iskustava?

Mjenjao sam komplet kvačilo, skupa sa korpom, svim ležajevima, lamelama, sajlama, brtvama, itd., itd., znači baš sve do zadnje vide, ali sam stavljao OEM. Moja je isto RN12, god. 2004. Na 50.000 km sam to napravio. Igličasti dobio lufta, pa korpa s njim. Počeo zvoniti i lupati sve skupa kao kakav Ducati. :mrgreen: Česta pojava na tom modelu na toliko km.

P.S. Sve komplet OEM računaj oko 5.5 k km, a korpa sama ti je okruglo 3.000 kn. Ležajevi nisu skupi, do 100 kn po komadu, sajla nekih 400 (po sjecanju), lamele sve skupa 100 €, srce kvačila sa zadnjom lamelom u komletu isto oko 100 €, itd.
 
Vidim da ti nitko ništa ne odgovara, ako znaš engl malo bolje, odi na neki am. forum, tipa:

http://www.r1-forum.com/

...možda tamo nađeš odgovore. Meni su dosta pomogli sa iskustvima oko kvačila na ljeto... mislim da je to taj forum, nisam 100% siguran jer samo samo čitao, nisam bio član, a prošlo je 7-8 mjeseci od onda... a ima ih još par sličnih, samo nemam linkove, probaj preko Google-a ako ti izbaci šta pametno... ključne riječi "Yamaha R1 clutch problems" "Yamaha RN12 clutch won't fully disengage" i sl.

Sretno. (y)
 
Status
Not open for further replies.