Yamaha R1-napuknuti cilinadar!!molim pomoc

Status
Not open for further replies.
Mocippaldi said:
Osobno iskustvu  :misli:

Imaju nezgodnu naviku da se zapale same  :LOL: :LOL:
 
Ja jos nisam cuo/vidio ovdje kod nas a ima ih sigurno vise nego na cijelom Balkanu  :LOL:
 
Mocippaldi said:
Ja jos nisam cuo/vidio ovdje kod nas a ima ih sigurno vise nego na cijelom Balkanu  :LOL:


Neka dode bobo RR kod vas pa ces cuti i viditi  :LOL: :LOL: :LOL:
 
yatasaki said:
da upravo tako,  ako se pukotina tiče samo nikasila da nebi ne nastavljala pucati, prstenima neće smetati vertikalni zarez, a nebi ni horizontalni ako nije previše širok

cek ti bi to izbrusio i tako ostavio koliko sam ja shvatio? pa svakih 50km bi morao točiti ulje u mašinu..
 
koki_3 said:
cek ti bi to izbrusio i tako ostavio koliko sam ja shvatio? pa svakih 50km bi morao točiti ulje u mašinu..
Mislim da si krivo skužija, on bi vjerojatno da nekome na strojnu obradu da mu skine do iduće specijale, stavija pinku mesnatije prstene i nastavija peglat. Pa nije lud uzet kartu deveru u ruku i žuljat cilindar.
 
Shepa said:
Mislim da si krivo skužija, on bi vjerojatno da nekome na strojnu obradu da mu skine do iduće specijale, stavija pinku mesnatije prstene i nastavija peglat. Pa nije lud uzet kartu deveru u ruku i žuljat cilindar.

ahaa..ovo me malo zbunilo:
˝prstenima neće smetati vertikalni zarez, a nebi ni horizontalni ako nije previše širok˝
 
za sad nece smetati ali to nece sigurno ostati na toj maloj crtici usljed grijanja i hladenja  :palacdolje:
 
Shepa said:
Mislim da si krivo skužija, on bi vjerojatno da nekome na strojnu obradu da mu skine do iduće specijale, stavija pinku mesnatije prstene i nastavija peglat. Pa nije lud uzet kartu deveru u ruku i žuljat cilindar.
što ti je :misli: u takve makine se ne stavlja pinku mesnatiji prsten

rezbarska brusilica i idemo
 
RC46 said:
za sad nece smetati ali to nece sigurno ostati na toj maloj crtici usljed grijanja i hladenja  :palacdolje:
u potpunosti se slažem
 
yatasaki said:
u potpunosti se slažem

DA,to i mene muci da ostane ovako nebi bilo problema,nega ce to pucat dalje i neka mi pukne komadic i razleti se motor u voznji kod nekih 250km/h joj............... :( :( :(.......sve me strah pri pomisli na to :( :(


Zato me zanima dali se to nekako da popravit ili mi je jedino rjesenje zamjena???? :misli: :misli:
 
Zamjena ti je jedino rijesenja sve drugo ti je rizicno krpljenje
 
vickodu said:
Zamjena ti je jedino rijesenja sve drugo ti je rizicno krpljenje

slazem se.. a i nije problem naci neku rabljenu masinu tog godista, na kraju ce te izaci jeftinije, a o sigurnosti da ne pricamo.. i ostat ce ti tona rez. dijelova..

zamjeni to..  (y)
 
tu popravka nema  :mrgreen: moras zamjeniti masinu ,ili bar doljnji dio bez glave ,
 
fz6naked said:
slazem se.. a i nije problem naci neku rabljenu masinu tog godista, na kraju ce te izaci jeftinije, a o sigurnosti da ne pricamo.. i ostat ce ti tona rez. dijelova..

zamjeni to..  (y)

Pa ni njegov motor nije bil nov kad ga je kupil, bil je rabljeni...s pukotinom kol'ko sam uspio povezati jer je napravil samo 1000 km. U svakom slučaju zna na kaj treba obratiti pažnju kod kupnje rabljenog.
 
popravka ima i funkcionira nakon toga motor savršeno ,
uvjerio se na svom i koleginom motoru...

najlakše je kupit drugo , to svatko zna...
uostalom svako za svoje novce radi šta hoče...ak ih ima na viška nek kupi drugu mašinu slažem se...

Stari Neruda u požegi to rješi bez pola muke i vjerujem da može i dati garanciju jer ih je napravio što ja znam 3 komada (meni i prijateljima)
i svi rade savršeno...
sve su bile yamahe tih godišta naravno...
neznam zašto punite glavu čovjeku da se nemože napravit kad može...šta imate od toga..?

a nemora svako sve znat pa tako ni vi koji govorite da nema popravka a majstori ste ,
ako niste radili neznači da se nemože napravit... :jesus:
 
pero1986 said:
popravka ima i funkcionira nakon toga motor savršeno ,
uvjerio se na svom i koleginom motoru...

najlakše je kupit drugo , to svatko zna...
uostalom svako za svoje novce radi šta hoče...ak ih ima na viška nek kupi drugu mašinu slažem se...

Stari Neruda u požegi to rješi bez pola muke i vjerujem da može i dati garanciju jer ih je napravio što ja znam 3 komada (meni i prijateljima)
i svi rade savršeno...
sve su bile yamahe tih godišta naravno...
neznam zašto punite glavu čovjeku da se nemože napravit kad može...šta imate od toga..?

a nemora svako sve znat pa tako ni vi koji govorite da nema popravka a majstori ste ,
ako niste radili neznači da se nemože napravit... :jesus:

nemoj da te čuje...  :jesus:
 
naked_xjr said:
Pa ni njegov motor nije bil nov kad ga je kupil, bil je rabljeni...s pukotinom kol'ko sam uspio povezati jer je napravil samo 1000 km. U svakom slučaju zna na kaj treba obratiti pažnju kod kupnje rabljenog.

Da znam,ali za ovo nema sanse da se moze skuziti ili nekako vidjeti,ma kako god se gledao kod kupnje...ali kod kupnje rabljenog motora,pogotovo starijeg to je tako,nikad nemozes znat,u vecini nema problema....
 
pero1986 said:
popravka ima i funkcionira nakon toga motor savršeno ,
uvjerio se na svom i koleginom motoru...

najlakše je kupit drugo , to svatko zna...
uostalom svako za svoje novce radi šta hoče...ak ih ima na viška nek kupi drugu mašinu slažem se...

Stari Neruda u požegi to rješi bez pola muke i vjerujem da može i dati garanciju jer ih je napravio što ja znam 3 komada (meni i prijateljima) i svi rade savršeno...
sve su bile yamahe tih godišta naravno...
neznam zašto punite glavu čovjeku da se nemože napravit kad može...šta imate od toga..?

a nemora svako sve znat pa tako ni vi koji govorite da nema popravka a majstori ste ,
ako niste radili neznači da se nemože napravit... :jesus:
toliko o savršenim yamaha strojevima, 3 komada za koje se zna u krugu 45 km imaju neke nadoštukane cilindre u podrumu kod Vine Nerude ( inače moj kolega koji i meni ponešto radi od fine tokarije )  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
na žalost nemam konstruktivni komentar osim malo objeda i svaka čast pojedincima koji znaju kritizirati druge brandove, konkretno pero1986 je pljuvo po šiveru kojem je pukla pumpa od ulja do besvjesti, te čovjek skoro pogino te ovo te ono, a njegovo savršeno čudo se vozi na 16000 okretaja sa nadoštukanim cilindrom bez straha da ne bi zablokao  :LOL: :LOL: :LOL: i da vidio sam kad se to radilo kod Vine  :LOL:  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:  :jesus: :jesus: :jesus:
 
mms said:
toliko o savršenim yamaha strojevima, 3 komada za koje se zna u krugu 45 km imaju neke nadoštukane cilindre u podrumu kod Vine Nerude ( inače moj kolega koji i meni ponešto radi od fine tokarije )   :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
na žalost nemam konstruktivni komentar osim malo objeda i svaka čast pojedincima koji znaju kritizirati druge brandove, konkretno pero1986 je pljuvo po šiveru kojem je pukla pumpa od ulja do besvjesti, te čovjek skoro pogino te ovo te ono, a njegovo savršeno čudo se vozi na 16000 okretaja sa nadoštukanim cilindrom bez straha da ne bi zablokao  :LOL: :LOL: :LOL: i da vidio sam kad se to radilo kod Vine   :LOL:  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:  :jesus: :jesus: :jesus:

To je samo greška ljudi koji voze yamahe, mislim ono koji pujac otvaraš mašinu dok vozi, kada je zatvorena ta se pukotina sigurno ne vidi :jesus: :LOL:
 
Status
Not open for further replies.